Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    @gremed - jakiego paska i jakiej płytki używasz do tak ciężkiego zestawu? @Jacek_Z @madebyzosiek - ten Nikkor 2.8 VRII również rozważam. Natomiast jest to dosyć wiekowa konstrukcja i zastanawiam się jak jest tam z ostrością w porównaniu z nowymi konstrukcjami Tamrona i Sigmy. Wersję FL odpuściłem. Nie warto, za drogo, jakościowo porównywalnie do T i S. Szczerze wątpię aby cokolwiek mogło równać się z Tamronem w kategorii stosunku jakości do ceny. Obiektywy Nikona są bardzo drogie jak na to co oferują, dlatego w zasadzie od razu zwróciłem uwagę na inne marki.
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  2. #12

    Domyślnie

    VR II ostrością spokojnie daje radę, nawet na takiej matrycy jaka jest w D850. Bez obaw. FL i Sigmą Sport są ostrzejsze, szczególnie poza centrum, ale środek w VR II od 2.8 jest ponadprzeciętny. Polecam. Miałem podobne dylematy, wyboru nie żałuję ani trochę. Jeżeli miałbym wymienić, to tylko na FL.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Sigma to ciężki klocek z dużym filtrem, ja mam komplet filtrów fi 77.
    Tamron najtańszy, ale i najsłabszy, choć relacja cena/jakosć NOWEGO wygrywa. Ale Nikkor II wygrywa gdy się kupi używany.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    @gremed - jakiego paska i jakiej płytki używasz do tak ciężkiego zestawu?
    Używam Peak Design. Na Nikkorze i na Sigmie mam płytki Peak Design Anchor Mount (tak się nazywa jakbyś chciał dokupic drugą osobno) i przepinam pasek.

  5. #15

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa odnośnie tych trzech obiektywów 70-200 (Tamron, Sigma, Nikon). Otóż robiąc panning przy bardzo dobrym świetle, trzeba czasem przymknąć przysłonę do f/16 lub nawet do f/22. Jaką jakość obrazu oferują te obiektywy przy tak przymkniętej przysłonie? Bardzo mydlą?
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Jeszcze jedna sprawa odnośnie tych trzech obiektywów 70-200 (Tamron, Sigma, Nikon). Otóż robiąc panning przy bardzo dobrym świetle, trzeba czasem przymknąć przysłonę do f/16 lub nawet do f/22. Jaką jakość obrazu oferują te obiektywy przy tak przymkniętej przysłonie? Bardzo mydlą?
    Nie mam jeszcze doświadczenia z tą Sigmą na takich wartościach f. Przeglądnąłem zdjęcia i raczej mieszczę się w f10. Przeważnie jak robię panning to raczej przed zachodem, dodatkowo wspomagam się polarem, który też kradnie trochę światła.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw wybrać.
    By Andrzej1966 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2019, 18:18
  2. jaki wybrać obiektyw
    By bedt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-11-2017, 17:52
  3. Jaki wybrać obiektyw
    By poldek1 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 23:42
  4. Obiektyw - jaki wybrać?
    By Jakon in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 12:23
  5. jaki wybrac obiektyw??
    By zawaprz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 04:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •