Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi w tak krótkim czasie. Już odpowiadam o co mi dokładnie chodzi.

    Chciałbym fotografować jeden przedmiot na raz np. pomarańczę początkowo tylko od góry. Ta pomarańcza będzie fotografowana w różnych ustawieniach tak jak na przykładzie. Potem tylko skórka, potem tylko listki i tak dalej i tak dalej. Wszystko z takim samym ustawieniem światła, wycięte z tła i z ręcznie dodanym cieniem w adobe photoshop tak aby można było z tego składać dowolne kompozycje. Myślę że obiekty które będę fotografował będą wielkości maksymalnie 40x40x40cm.

    Czyli rozumiem, że w tym przypadku lepiej iść w namiot i lampy błyskowe a nie światła stałego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	36880
    Ostatnio edytowane przez logosm ; 01-03-2020 o 14:54

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Namiot ? oj nie nie !!
    Zerknij na youtube to więcej zobaczysz na konkretnych przykładach jak się tym zająć.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez logosm Zobacz posta
    Wszystko z takim samym ustawieniem światła, wycięte z tła i z ręcznie dodanym cieniem
    Jeśli z takim samym ustawieniem światła, to dlaczego sztucznie dodawany cień? Żeby wyglądało "bardziej realistycznie" (w sensie pod jednymi dłuższy, pod drugimi krótszy)? Czy dlatego, że to taka moda, na dokładanie sobie niepotrzebnej pracy?
    Coś jeszcze mi przyszło do głowy, jeśli wszystko chcesz wycinać z tła, i składasz stabilny stacjonarny system, może warto poszukać informacji o (prawie) automatycznym robieniu maski do wycięcia przedmiotów? Robisz dwa zdjęcia, jedno z prawidłowo oświetlonym przedmiotem, drugie z przedmiotem oświetlonym tylko od tyłu, żeby uzyskać czarny kontur. Potem w programie zmieniasz ten czarny kontur na maskę, której używasz do wycięcia przedmiotu z pierwszego zdjęcia. Można to robić "na piechotę", można użyć lamp i wyzwalaczy, które w tym pomagają.

  4. #14

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy pomysł z tym szybkim wycinaniem przedmiotów. Teraz już wiem dlaczego gotowe zestawy kosztujące kolosalne pieniądze mają stoły podświetlane na biało albo lekko zielono. Idąc tym tokiem, na allegro można kupić telewizor 64 cale za 200zł z uszkodzoną matrycą. Wypruć z niego wszystko to co zbędne i zostawić tylko tafle z podświetleniem tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8JrqH2oOTK4&

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez logosm Zobacz posta
    Bardzo ciekawy pomysł z tym szybkim wycinaniem przedmiotów. Teraz już wiem dlaczego gotowe zestawy kosztujące kolosalne pieniądze mają stoły podświetlane na biało albo lekko zielono. Idąc tym tokiem, na allegro można kupić telewizor 64 cale za 200zł z uszkodzoną matrycą. Wypruć z niego wszystko to co zbędne i zostawić tylko tafle z podświetleniem tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8JrqH2oOTK4&
    Ta droga z sztucznym cieniem słaba bardzo jest. Wyobraźmy sobie przestrzenną skórkę z pomarańczy. Jak to oświetlisz naturalnie to tam gdzie skórka styka się z podłożem będzie półcień a tam gdzie jest ona wyżej to on zniknie. A w produkcji komputerowej będziesz miał cień wszędzie. Pomijając, że na podświetlonym stoliku naprawdę trzeba umieć pracować.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 04-03-2020 o 20:58

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Próby z ustawieniem oświetlenia typu - "Mystic Light"
    By Shaiith in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 18:40
  2. Filmowanie w studio - dobór oświetlenia i tła
    By jasiek.m in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 22:10
  3. Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle.
    By Ona41x in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 09:36
  4. Namiot bezcieniowy, dobór oświetlenia
    By msm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •