Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    No właśnie, bądźmy poważni. Już widzę, jak amator będzie zadowolony z 1,5kg puszki z jedną stałką. I to taką sobie, bo za 500 tylko 50/1.8D kupi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #22

    Domyślnie

    A ja widzę, że wszyscy widzicie to lepiej niż sam zainteresowany.

  3. #23

    Domyślnie

    Warto by było, aby autor najpierw sprecyzował swoje potrzeby Bo tak to bez sensu ciągnięta dyskusja Tym czasem autor od wczoraj się jeszcze nie pojawił ponownie na forum, więc poczekajmy z tymi D3
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #24

    Domyślnie

    To i tak dobrze, że mu jeszcze nikt bezlustra Sony nie polecił Wydaje mi się, że jakbym na start chciał spróbować FXa za małą kasę, to wolałbym D700 z Tamronem 28-75 2.8, niż D3 z 50 1.8G czy D...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    spróbować FXa za małą kasę, to wolałbym D700 z Tamronem 28-75 2.8, niż D3 z 50 1.8G czy D...
    Słusznie prawi, dać mu ciastko.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Słusznie prawi, dać mu ciastko.
    Żartujesz?!?!?
    Za taką radę tylko piwo!

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To i tak dobrze, że mu jeszcze nikt bezlustra Sony nie polecił Wydaje mi się, że jakbym na start chciał spróbować FXa za małą kasę, to wolałbym D700 z Tamronem 28-75 2.8, niż D3 z 50 1.8G czy D...
    Proponowałem D610, D700, D3. Pozostałem przy D3 po wpisie kolegi @crusiek który zauważył, że poczciwy kolega @zeberek1 sprzedaje D3 ze śmiesznym przebiegiem i możliwością negocjacji. Przepraszam, próbowałem pomóc. Pamiętam moje zadowolenie z Nikona FM2n z obiektywem 1,8 50 mm. Kolejne uwagi odnośnie kosztownego zakupu kart CF potraktowałem należycie chcąc przekazać potrzebującemu świetnie zachowane karty CF. Dalsze uwagi od osób które powinny być przykładem na tym forum, stają się niesmaczne.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Proponowałem D610, D700, D3. Pozostałem przy D3 po wpisie kolegi @crusiek który zauważył, że poczciwy kolega @zeberek1 sprzedaje D3 ze śmiesznym przebiegiem i możliwością negocjacji. Przepraszam, próbowałem pomóc. Pamiętam moje zadowolenie z Nikona FM2n z obiektywem 1,8 50 mm. Kolejne uwagi odnośnie kosztownego zakupu kart CF potraktowałem należycie chcąc przekazać potrzebującemu świetnie zachowane karty CF. Dalsze uwagi od osób które powinny być przykładem na tym forum, stają się niesmaczne.
    Kolega @zeberek1 ma też D700 z równie śmiesznym przebiegiem i za jeszcze śmieszniejsze pieniądze jakby co A już tak całkiem na serio, to znasz kogoś, kto chce spróbować poważniejszej fotografii i na pierwsze lustro wybiera jednocyfrowe body Nikona? Nie wiem czy to jest świecenie przykładem i czy uwaga jest smaczna, czy też nie. Jestem natomiast zdania, że Twoja rada jest wyjątkowo nierozsądna, podobnie jak moja z D700...
    A wracając do tematu, za 3000 to poleciłbym Nikona D7100 z Sigmą 17-50 2.8 i jakąś lampą. Będzie wszystko co potrzebne, no i zdecydowanie łatwiej będzie określić czy fotografia to jest to, czy może jednak smartfon wystarczy. Jak jak pyknie, to łatwiej będzie określić co potrzeba... Tyle w temacie...

  9. #29

    Domyślnie

    D7200 z S17-50/2.8 też się zmieści w tym budżecie, choć do lampy trzeba by odrobinę dołożyć. Warto określić swoje preferencje, portret, podroze, krajobrazy, itd. Za 3k z używanym sprzętem coś tam już można zdziałać.

  10. #30

    Domyślnie

    Byłoby miło jakby autor wątku zabrał głos i napisał co myśli o propozycjach Obecnie zrobiła się dyskusje wśród propozycji zamiast dobierania do potrzeb na podstawie sugestii autora.

    Przez ostatnie lata posiadałem d90 oraz później przez 1.5 roku d7200 właśnie razem z sigmą 17-50. Obiektyw sam w sobie bardzo uniwersalny; stabilizacja, 2.8, sensowny zakres, akceptowalna budowa. Dobre skalibrowanie lub dobranie tego obiektywu do body pozwoli cieszyć się miłymi zdjęciami, jednak ja nie polecę takiego zestawu dla kogoś, kto chce mieć sprzęt do rodzinnych zdjęć i posiadać tylko jeden obiektyw. Niestety ale telefony gonią bardzo szybko i "podobne" efekty.....można uzyskać telefonem. Fakt, tutaj jest nagięcie, ale jak ktoś nie zacznie obrabiać rawów i oraz robić zdjęć z lampą, czasami można zaznać poczucie małego zysku względem telefonu. Sprawa jest zupełnie inna gdy autor zadeklaruje szybki zakup innych obiektywów typu coś szerokiego i tele. Taki zestaw pozwala wejść w zakres nieosiągalny dla telefonów, więc warto inwestować w dobrą lustrzankę.

    Moja rada aby poczuć "wow" z rodzinnych zdjęć: D700 oraz Nikkor 35/2 D oraz nikkor 85/1.8 D. Budżet lekko ponad 3k a efekty ze zdjęć nieporównywalnie ciekawsze niż d s17-50. Mniej uniwersalne ale dające więcej radości i znacznie przekraczające to co wypluwają telefony. W najgorszym przypadku sprzedaje bez straty ale bogatszy o doświadczenia.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F301 jako pierwszy Analog?
    By grz3siu in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 14-07-2021, 20:43
  2. Pierwszy Nikon, wybór puszki i obiektywu
    By forest_dziadek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-09-2019, 11:50
  3. Tamron 18-200 mm czy 18-105 VR (pierwszy aparat NIKON D5300)
    By FotoVoltTS in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 11:21
  4. Pierwszy klip - nikon d7000
    By proszek in forum Video/film
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 08:31
  5. Pierwszy raz na Góraszce, pierwszy raz w dziale Lotnictwo
    By Lukasso in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •