Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić takie zdjęcie (kolorystyka)

    Witajcie. Bardzo mocno spodobała mi się kolorystyka, nasycenie i wyrazistość poniższych zdjęć.
    Co odpowiada za taką kolorystykę? Jakiś filtr na obiektywie? Preset w ALightroom? czy może obróbka w Photoshopie?
    https://www.instagram.com/p/ByhPC8Sg2K-/
    https://www.instagram.com/p/BzDlKvwAmZg/

    Mój sprzęt: D750 + NIKON NIKKOR AF-S 85 mm f/1.8 G
    Ostatnio edytowane przez bonjovi100 ; 23-02-2020 o 14:17

  2. #2

    Domyślnie

    to już nie zdjęcie, to już grafika - obróbka, obróbka i jeszcze raz obróbka
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    to już nie zdjęcie, to już grafika - obróbka, obróbka i jeszcze raz obróbka
    Tak myślałem. Z chęcią zobaczyłbym jak robi tego typu zdjęcia. Dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nie zupełnie. Oby taki był finalny obrazek, musi być spełnionych szereg rzeczy. Po pierwsze, sceneria, oświetlenie (różnej maści), a co najważniejsze lata praktyki w tym kierunku, no i siedzenie przed komputerem walcząc o taki wygląd czy efekt.
    Znam maniaków (takiej fotografii) którzy potrafią siedzieć dniami a nawet tygodniami nad jednym obrazkiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Podejrzewam, że on to strzelił szerszym kątem, niż 85. Pewnie jakieś 24 mm.

    Kolory - gotowca nikt Ci nie poda, bo możesz mieć inne światło. Też mi to zdjęcie wpadło w oczy jakiś czas temu. Na pewno trzeba poruszać suwakami HSL w Lightroomie. Wywołujesz sobie w kilku wersjach w zależności, czy zmieniasz kolor nieba, czy czegoś innego, a potem sklejasz w maskach w PS-ie.

  6. #6

    Domyślnie

    @bonjovi100 Nie wiem, czy jeszcze zaglądasz do tego tematu, ale skoro koledzy wyciągnęli to napiszę moje skojarzenie. Mianowicie dla mnie ten typ obróbki wygląda na zainspirowany techniką filmu kolorowego z lat 20. do 50. Wrzuć w przeglądarkę movie effect Technicolor itp. zapytania a zobaczysz sporo technik i poradników czy nawet filtrów, które pomagają osiągnąć zbliżony efekt. Oczywiście podlinkowane zdjęcia nie są imitacją tego filmu, ale jak sądzę zostały zainspirowane czy nawiązują do tego efektu.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nie z każdą modelką można osiągnąć taki efekt. Są to modele wyselekcjonowani pod względem fotogeniczności. Jeżeli nie znajdzie się odpowiedniej osoby, to będzie można wyjść z siebie i nic się nie zrobi. Żaden program graficzny nic nie pomoże. Każde ciało ludzkie emanuje inną wiązkę świetlną, co przekłada się na jakość fotki już z aparatu. Najlepszym sposobem jest obejrzenie twarzy kamerą filmową czy nie występują żadne obce światła czy jaskrawe przebarwienia na twarzy.
    A co za tym idzie, ludzie dzielą się na fotogenicznych, nie fotogenicznych i na tych co w ogóle nie mogą mieć robionych zdjęć. Kiedyś przed laty mieliśmy sąsiada wyglądającego normalnie tak jak każdy, ale kiedy szedł do fotografa odebrać wykonane zdjęcia, zawsze kończyło się kłótnią, że na tym zdjęciu to nie on tylko jakaś małpa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Podejrzewam, że on to strzelił szerszym kątem, niż 85. Pewnie jakieś 24 mm.

    Kolory - gotowca nikt Ci nie poda, bo możesz mieć inne światło. Też mi to zdjęcie wpadło w oczy jakiś czas temu. Na pewno trzeba poruszać suwakami HSL w Lightroomie. Wywołujesz sobie w kilku wersjach w zależności, czy zmieniasz kolor nieba, czy czegoś innego, a potem sklejasz w maskach w PS-ie.
    Dzięki. Będę się bawił suwakami.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @bonjovi100 Nie wiem, czy jeszcze zaglądasz do tego tematu, ale skoro koledzy wyciągnęli to napiszę moje skojarzenie. Mianowicie dla mnie ten typ obróbki wygląda na zainspirowany techniką filmu kolorowego z lat 20. do 50. Wrzuć w przeglądarkę movie effect Technicolor itp. zapytania a zobaczysz sporo technik i poradników czy nawet filtrów, które pomagają osiągnąć zbliżony efekt. Oczywiście podlinkowane zdjęcia nie są imitacją tego filmu, ale jak sądzę zostały zainspirowane czy nawiązują do tego efektu.
    Oczywiście. Czasami wpadam do swoich starych tematów. Będę patrzył na te filmy. Wielkie dzięki za podpowiedź

Podobne wątki

  1. Jak zrobić takie zdjęcie?
    By Pati140 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 20:54
  2. Jak wykonać takie zdjęcie - kolorystyka
    By myszeczka22lat in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 11:48
  3. Jak zrobić takie zdjęcie?
    By kitelukas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 01:19
  4. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49
  5. [ Pozostałe ] Jak zrobić takie zdjęcie?
    By root21 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 14:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •