Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie podatek od kupionej lustrzanki - zagwozdka

    Kupiłem za 4k zapłacone przelewem. Wiem, że mam 2 tygodnie na podanie papierologii (PCC-3) do skarbówki i zapłacenie. Są wskazania, że skarbówki nie interesuje wydana przeze mnie kwota ale cena rynkowa. No ale sprzęt jest dwuletni w jakimś tam stopniu zużyty - Nikon D500.
    Ktoś ma może doświadczenie jak to ugryżć....?

    Pozdrawiam
    FeGietek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie słyszałem o kwestionowanie tego typu kwot. To nie samochód.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dość że nie płacisz podatku to jeszcze wrzucasz w koszty, z tego co wiem budynki, samochody i maszyny/urządzenia trwałe stacjonarne to inna kwestia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie dość że nie płacisz podatku to jeszcze wrzucasz w koszty, z tego co wiem budynki, samochody i maszyny/urządzenia trwałe stacjonarne to inna kwestia.
    Podatek trzeba zapłacić (2%), a w koszty wrzucić - jak najbardziej.

    Rozumiem, że nie jesteś VAT-owcem?

    W

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie dość że nie płacisz podatku to jeszcze wrzucasz w koszty, z tego co wiem budynki, samochody i maszyny/urządzenia trwałe stacjonarne to inna kwestia.
    Podatek trzeba płacić nawet bez działalności. Od każdej transakcji powyżej 1000 zł (lub kilku mniejszych od tej samej osoby).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Podatek trzeba płacić nawet bez działalności. Od każdej transakcji powyżej 1000 zł (lub kilku mniejszych od tej samej osoby).
    Pełna zgoda. Tylko kto to płaci (oprócz samochodów oczywiście, ponieważ w tym przypadku nie da się nie płacić). To kojarzy mi się z płaceniem abonamentu RTV
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Pełna zgoda. Tylko kto to płaci (oprócz samochodów oczywiście, ponieważ w tym przypadku nie da się nie płacić). To kojarzy mi się z płaceniem abonamentu RTV
    Jeśli masz DG to bardzo opłaca się zapłacić, różnica między PIT a PCC to minimum 15%. Jeśli nie ma się działalności VAT-owej to zakup przez PCC pozwala znacznie obniżyć podatki. Przy działalności z VAT-em z reguły zdecydowanie korzystniejsze jest kupowanie rzeczy nowych - dlatego pytałem się o to założyciela wątku.

    Pozdro
    W

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem że dwa lata temu aparat za 4000 i poszedłem do skarbówki żeby zapłacić te 2% od czynności cywilnoprawnych - pani w okienku była tak zdziwiona ze nie wiedziała co pisać. Mówiła że skoro to nie samochód to po co to robię, ale się uparłem i zapłaciłem - wypełniając papiery jak do zakupu auta ale wykreślając niepotrzebne rzeczy

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    No nie jestem Vatowcem. Sprzedawca miał wstępnie body w DG (z dotacji) i stamtąd podobno wycofał. Mimo to jego księgowa domagała się uregulowania poprzez umowę kupna-sprzedażny.
    Na mnie padł blady strach, że w ciągu 5 lat skarbówka może przejrzeć moje konto (był przelew a nie do ręki) i dowalić 20 czy 22% wartości rzeczy, jakoś tak. Jest problematyczne skąd wziąć cenę rynkową, jeśli konieczna (allegro, portal Nikon, RTV agd?)
    Dodam - uspokaja mnie fakt, że sprzedawca chce zapłacić to, co ja mam odprowadzić skarbówce z tytułu kupna -> być może wynika to z opłacalności dla niego o której wspomniałeś (ta róznica 15%)
    Dzięki i pozdrawiam Ciebie i wszystkich chętnych do pomocy
    F/M

  10. #10

    Domyślnie

    Czytam zawsze z zaciekawieniem takie tematy bo nie mam żadnej wiedzy jak to teraz w PL wyglada. I jestem przerażony. Podatek od towarów opodatkowanych i nawet kwoty powyżej tak śmiesznej granicy jak ponad 1000pln które musisz zgłaszać i jeszcze jakieś formularze które wypełnia zwykły obywatel.
    Czysty system represji i prześladowania ludności Polskiej na ziemiach Polskich.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podatek od darowizn
    By Michał Jędrak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 17:33
  2. Przekazanie licencji, a podatek
    By Dark in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 21:58
  3. Mniejszy podatek
    By Grzybu in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 21:29
  4. Firma fotograficzna a podatek
    By photoaction in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 00:08
  5. udzielanie licencji a podatek vat
    By jasiu102 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •