Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Portret ślubny

  1. #1

    Domyślnie Portret ślubny

    Portret ślubny Dajcie znać co sądzicie.

    Nikon d750, 50 mm 1.8

    www.maciejpluta.pl

    1.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beata i Mariusz0032.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	10,19 MB
ID:	36556

  2. #2

    Domyślnie

    jak dla mnie to troszkę krzywdy zrobiłeś pannie i kadrowanie na nie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym domknal tutaj na 2.8 albo 4 i dochlastal lampa, bo za duzo cieni :P

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xardas997 Zobacz posta
    Portret ślubny Dajcie znać co sądzicie.
    Przede wszystkim widać nader kłopotliwy pokaz dużej niestaranności, a jeśłi się weźmie pod uwagę, że wyszło to na twarzy, to niestaranność nie wyjdzie jako duża, a bardzo duża. I choć są niewątpliwe plusy, co już raz zobaczyłem nie mogę teraz odzobaczyć i to mi przesłania te plusy...

    Ale zaczynając od początku - kadrowo mi się zdjęćie podoba; jest należycie wyważone, postać ma wystarczająco przestrzeni przed sobą, odpowiednio mniej za sobą, w tym względzie panuje łądna równowaga, ja takie kadry lubię i cenię. Kolory również zaliczyłbym na stronę plusów - panna skórę ma w kolorze mocnym, ale na szczęście nieprzesadzonym, cała reszta kadru jest ładnie stonowana, WB dobre, biel kiecy i welonu łądnei opanowana - to wszystko może się podobać. Nawet ten na ogół przeszkadzający trójkąt w LD ładnei się wpasował i nie przeszkadza tak, jak zwykle by mógł. Zwróciłbym uwagę na zbyt mało rozświetlone oczy i ich okolicę - można by to podciągnąć więcej, byle nie wpaść w przesadę (przesadzone oczy rujnują zdjęcie, warto mieć to na uwadze).

    Na niekorzyść przemawia do mnie brak opanowania cieni w obróbce (za głębokie na twarzy i głowie po stronie widocznego ucha); jeśłi się nie zastosowało blendy lub lampy, trzeba umieć to uratować w postprocesie - tutaj nie widać żadnej próby ratunkowej i ten zbyt mocny cień mnie trochę razi.

    No i ta nieszczęsna niestaranność - co panna Beata ma na podbródku? Tak mniej więćej równo od kącika ust w dół (od strony widza) jest wyraźna granica w jasnościach - trochę to wygląda, jakby panna miała ciemniejszy podbródek symulujący niedogoloną bródkę... Jakby dół policzka panna miała jasny i świetlisty, a tuż obok podbródek ciemny i usmarowany. Czy to teraz taka moda na makijaż? Jeśli taka moda i tak miało wyjść - to cofam uwagę o niestaranności fotografa, ale jeśli to nie jest celowy zabieg - to ja już tego odzobaczyć nie umiem i to prawdę mówiąc słabo podchodzi...


    Reasumując - widać, że są plusy, ale widać też, że zbyt mało staranności włożyłeś w tą fotografię; albo zabrakło blendy (lub lampy), albo odpowiednio dobrych działań w postprocesie, już nie mówiąc o tym, że na jakimś etapie wyszedł ten niewypał z podbródkiem, a Ty go puściłeś dalej. Bez większej staranności w przyszłości chyba się nie da.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Ładny portret. Faktycznie, trochę zbyt głębokie cienie. Kadrowo trochę mi przeszkadza kawałek otwartego okna z prawej strony. Pokombinuj następnym razem pannę młodą przesunąć o krok w Twoje lewo (od okna), a samemu krok lub dwa kroki w prawo ( do okna), będziesz miał łagodniejsze cienie i chyba trochę ciekawszy kadr.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #6

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Portret mamy. Portret córy.
    By Moaa in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 18:39
  2. Portret ślubny i "RAMMSTEIN"
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 18:27
  3. Portret ślubny z pseudosolaryzacją
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2010, 20:11
  4. [ Portret ] Justyna i Adam - portret ślubny cz.2
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 17:41
  5. [ Portret ] Justyna - portret ślubny
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 16:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •