Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    To w takim razie, które aparaty mają lepsze ceny dla obiektywów? Albo czy można zastąpić te droższe Sony czymś innym?
    Możesz kupić tańsze Sony, a resztę kasy przeznaczyć na obiektywy. Nie potrzebujesz A73 do statycznych scen ze statywu. Wystarczy A7 lub A72. Tańszych pełnych klatek chyba nie znajdziesz. Możesz jeszcze poczytać o Canonie RP.
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Nieprawda, do tego wystarczy komputer.
    Ale pomijając już fakt, że to nawet nie jest zdjęcie to komuś zaczynającemu fotografią sugerować zakup PCE (które w 99% przypadkach zdjęć wnętrz jest zbędną fanaberią) to jakby do wykopania dołka w ogródku sugerować zakup koparki Caterpillara.

    Co do zdjęć o które pyta autor - tak naprawdę wystarczy dowolny aparat z ostatnich parunastu lat, który ma wymienną optykę. Serio. Sprzęt i tak pewnie będziesz chciał kupić nowy więc absolutnie każdy aparat dostępny na rynku będzie mega dobry, obecne matryce przewyższają to co jeszcze trochę lat temu było w super profi puszkach za ciężki hajs. Do wnętrz kupisz jakieś UWA (też którekolwiek, każde będzie wystarczające), do zdjęć na insta z produkcji czy jakichś detali - jakaś jasna stania stałka: 35/50 1.8. Reszte kasy w nauke zainwestuj.
    Koledzy, coś tutaj nadinterpretujecie. W tym poście nie sugerowałem co kupić, odpowiedziałem tylko na pytanie czym robi się takie zdjęcia. PCE jest jak najbardziej używalnym sprzętem w fotografii wnętrz (https://www.szerokikadr.pl/poradnik/...ydatna-kazdemu). Co do ewentualnego sprzętu do zakupu, wypowiedziałem się w moim poprzednim poście (#7). A ponadto: nie jestem zawodowym fotografem, co sugerował kol. 2pompony, więc o żadnym zniechęcaniu nie może być mowy. Natomiast mam kuzyna, który akurat zajmuje się fotografią reklamową, m.in. wnętrz i właśnie PCE jest jego podstawowym obiektywem do tego celu.

  3. #43

    Domyślnie

    Panowie a czy taki sony 6600 stanowi alternatywę ? Zraziły mnie ceny obiektywów do a 7 III . Bo jeśli dobry obiektyw to wydatek co najmniej 5 tyś a potrzebne będę conajmniej 2 to się robi drogo jak na moją wizję ... Do tego statyw , oświetlenie itd . Chyba , że są prawie tak samo dobre obiektywy tylko zamienniki z innych firm ?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    Panowie a czy taki sony 6600 stanowi alternatywę ?
    Sony 6600 to apsc, który zawęzi Ci pole widzenia, a Ty chcesz fotografować pomieszczenia, które wymagają szerokiego kąta. Tu masz poglądowe zdjęcia z obiektywu o takiej samej ogniskowej ale z aparatów o różnych rozmiarach matrycy: https://kobiecafotoszkola.pl/wp-cont...a-1024x340.jpg
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Sony 6600 to apsc, który zawęzi Ci pole widzenia, a Ty chcesz fotografować pomieszczenia, które wymagają szerokiego kąta. Tu masz poglądowe zdjęcia z obiektywu o takiej samej ogniskowej ale z aparatów o różnych rozmiarach matrycy: https://kobiecafotoszkola.pl/wp-cont...a-1024x340.jpg
    Litości z takimi poradami. Nie wiem czy sie orientujesz (sądząc po tym co napisałeś to chyba średnio), ale są obiektywy dedykowane do apsc i oferują dokładnie te same kąty widzenia co pełnoklatkowe szkła.
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 18-02-2020 o 18:56

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Litości z takimi poradami. Nie wiem czy sie orientujesz (sądząc po tym co napisałeś to chyba średnio), ale są obiektywy dedykowane do apsc i oferują dokładnie te same kąty widzenia co pełnoklatkowe szkła.
    Chętnie się dokształcę. Obiektyw o takiej samej ogniskowej da taki sam kąt widzenia na apsc jak i na pełnej klatce? No chyba, że chodzi Ci o to że do apsc ma kupic krótszą ogniskową niż do ff. Ale wtedy może tez kupić krótszą ogniskową do ff i będzie miał jeszcze szerzej.
    Ostatnio edytowane przez g0trek ; 18-02-2020 o 21:05
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Chętnie się dokształcę. Obiektyw o takiej samej ogniskowej da taki sam kąt widzenia na apsc jak i na pełnej klatce?
    Poważnie piszesz czy trollujesz? Czemu o takiej samej ogniskowej, to jakiś obowiązek? Do apsc po prostu kupujesz obiektyw dedykowany do apsc, czyli zamiast zaczynającego się od 16mm to kupujesz coś co startuje od 10-12mm.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Poważnie piszesz czy trollujesz? Czemu o takiej samej ogniskowej, to jakiś obowiązek? Do apsc po prostu kupujesz obiektyw dedykowany do apsc, czyli zamiast zaczynającego się od 16mm to kupujesz coś co startuje od 10-12mm.
    Nie ma sensu się unosić. Od trolowania są inni na tym forum. Chodzi mi o to, że skoro do apsc muszę kupić 10mm, żeby mieć to samo co 16mm w ff to jak kupię 10mm do ff to będę miał jeszcze szerzej. Twój tok rozumowania może mieć sens w przypadku gdy koszt apsc 10mm jest taki sam (lub niższy) jak ff 16mm. Zawsze mi się wydawało, że szersze obiektywy są droższe, ale uczciwie przyznaję, że nie porównywałem cen szerokich obiektywów apsc vs ff.
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Nie ma sensu się unosić. Od trolowania są inni na tym forum. Chodzi mi o to, że skoro do apsc muszę kupić 10mm, żeby mieć to samo co 16mm w ff to jak kupię 10mm do ff to będę miał jeszcze szerzej. Twój tok rozumowania może mieć sens w przypadku gdy koszt apsc 10mm jest taki sam (lub niższy) jak ff 16mm. Zawsze mi się wydawało, że szersze obiektywy są droższe, ale uczciwie przyznaję, że nie porównywałem cen szerokich obiektywów apsc vs ff.
    Nie no, ceny UWA w APS-C są marzeniem dla posiadaczy FXa Ale innym tematem jest, że akurat do Sony APS-C nie ma w czym wybierać...

  10. #50

    Domyślnie

    A czy ten Sony 6600 można jakoś porównać z A7 III ? Czy to jednak już inny level sprzętu ?
    Ostatnio edytowane przez Braciak ; 18-02-2020 o 22:13

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •