Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1

    Domyślnie Sprzęt do fotografowania wnętrz i mebli

    Witam ,

    Proszę znawców o pomoc w doborze sprzętu do fotografii mebli i drzwi wewnętrznych . Czyli chciałbym mieć sprzęt do robienia zdjęć wnętrz i produktów . Co polecacie ? Myślałem o Sony A7 III albo Pentax K1 mark II . Nie jestem znawcą tematu , dlatego proszę o zrozumienie jeśli moje pierwsze wybory w ogóle są z czapy

  2. #2

    Domyślnie

    Napiszę tak: Sprzęt to nie wszystko. Przed Tobą mnóstwo nauki. To nie jest łatwy temat. Jeśli nie będziesz chciał poświęcić się temu w 100%, to zleć to profesjonaliście.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Napiszę tak: Sprzęt to nie wszystko. Przed Tobą mnóstwo nauki. To nie jest łatwy temat. Jeśli nie będziesz chciał poświęcić się temu w 100%, to zleć to profesjonaliście.
    No właśnie nie chcę już zlecać . Kilka sesji to porządny sprzęt ( porządny amatorski ) . Teraz potrzebuję dużo zdjęć z produkcji itd . Dlatego ponawiam pytanie jakiego typu aparat i obiektyw należy kupić ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    No właśnie nie chcę już zlecać . Kilka sesji to porządny sprzęt ( porządny amatorski ) . Teraz potrzebuję dużo zdjęć z produkcji itd . Dlatego ponawiam pytanie jakiego typu aparat i obiektyw należy kupić ?
    Twoje pytanie jest takie jakbyś poszedł na forum motoryzacyjne i napisał że szukasz samochodu którym przewieziesz torby z biedronki i kontenery. Bo nie chcesz płacić kierowcy bo taniej wyjdzie kupić TIRa i samemu jeździć.
    Każdym aparatem zrobisz swoje zdjęcia bardzo dobrze jak będziesz miał przestrzeń, izolacje lub ciekawe tła, dobre oświetlenie i przede wszystkim umiejętności.
    Zlecasz robienie zdjęć fotografowi a nie komuś kto ma aparat. Jak masz jakikolwiek aparat to w zupełności wystarczy jak spełnisz wszystkie powyższe warunki. A tak to wydasz pieniądze a zdjęcia nie będą się różnic od tego co byś zrobił komórką.

    Co nie zmienia faktu że jesteś w stanie to wszystko zrobić samodzielnie ale czeka cie dużo więcej pracy i wydatków jak kupno tylko aparatu i obiektywu.

    Zacznij więc może od przykładu jakie zdjęcia chcesz robić oraz pokarz co dokładnie fotografować będziesz. Bo drzwi to łatwo sobie obliczyć jakie mają wymiary a meble to już loteria.

  5. #5

    Domyślnie

    Od tego bym zaczął - żeby zobaczyć zdjęćia, do jakich dążysz, tzn. jakie chcesz robić. Bo może się okazać, że wystarczy telefon, a może się okazać, że będzie potrzebny średni format (tak, wiem, przesadziłem - ale tylko troszeczkę ).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    No właśnie nie chcę już zlecać . Kilka sesji to porządny sprzęt ( porządny amatorski ) .
    Jeśli możesz, to pokaż o jakie zdjęcia chodzi, albo jakiś link. Wtedy będziemy mieli jakieś wyobrażenie o poziomie tych zdjęć i Twoich oczekiwaniach. Łatwiej będzie doradzić, czy np. amator ogarnie temat.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    Witam ,

    Proszę znawców o pomoc w doborze sprzętu do fotografii mebli i drzwi wewnętrznych . Czyli chciałbym mieć sprzęt do robienia zdjęć wnętrz i produktów . Co polecacie ? Myślałem o Sony A7 III albo Pentax K1 mark II . Nie jestem znawcą tematu , dlatego proszę o zrozumienie jeśli moje pierwsze wybory w ogóle są z czapy
    Do tego celu wystarczy niemal każdy aparat. Jeśli meble (drzwi) mają drobne wzorki, to lepiej mieć aparat z filtrem AA na matrycy (mora). Ponadto obiektyw o jak najmniejszej dystorsji, chyba nie chciałbyś reklamować drzwi w kształcie "beczułki". A to dopiero początek, bo będziesz potrzebował odpowiedniego oświetlenia i statywu pod aparat.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Jeśli możesz, to pokaż o jakie zdjęcia chodzi, albo jakiś link. Wtedy będziemy mieli jakieś wyobrażenie o poziomie tych zdjęć i Twoich oczekiwaniach. Łatwiej będzie doradzić, czy np. amator ogarnie temat.
    Myślałem chociaż o czymś takim https://www.instagram.com/p/BvrLAkLguHA/

    https://www.werandacountry.pl/werand...3#image-holder

    Celowo nie wstawiam zdjęć idealnych bo wiem , że absolutnie na to szans nie ma .

    Czy ten poziom zdjęć jest do osiągnięcia ?

  9. #9

    Domyślnie

    Żeby uzyskać taki efekt jak w pierwszym linku, potrzebny byłby przede wszystkim statyw i najlepiej obiektyw z korektą perspektywy, np. Nikkor 24/3.5 PC-E. A to już robi się drogo.

  10. #10

    Domyślnie

    Jasne, obiektyw z korektą perspektywy, a najlepiej teleskop z NASA, z korektą ścian, mebli, okien i pozostałęgo wszechświata.

    Takie zdjęcie zrobisz zwykłym obiektywem szerokokątnym (szukaj czegoś o kryptonimie UWA, im lepszy - tym lepiej oczywiście), statyw się przyda bo będzie wygodniej, ale nie jest absolutnie niezbędny - najwyżej będzie Cię boleć kręgosłup od przykuców.

    Po drugie niezbędnym składnikiem będzie program do obróbki, którym wyprostujesz beczkę i inne dystorsje obiektywu, a także doprowadzisz zdjęcie do takiego wyglądu jak pokazane. I tutaj widzę główną przeszkodę, dla której nie zrobisz takich zdjęć na początku: ani nie oświetlisz tak wnętrza ani nie obrobisz zdjęć żeby tak wyglądały - bo do tego potrzebna jest wiedza, a po drugie doświadczenie. Nie oznacza to, że Ty wiedzy nie posiądziesz - bo nikt się z taką nie rodzi i wszystkiego się można nauczyć, ani nie znaczy, że nie zdobędziesz doświadczenia z tych samych powodów.

    Ale musisz mieć świadomość, że czeka Cię sporo nauki i zbierania doświadczeń - chyba, że już to masz, a pytasz tylko dla zabawy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •