Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    Jednak będzie sony a7 III Pytanie czy Samyang AF 14 mm f/2.8 FE będzie dobrym obiektywem do wnętrza i mebli ? Na początek
    Jak będziesz mocno przymykał to rogi staną się znośne, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to zbyt dobry obiektyw. Jest tani i przyzwoity na środku i powiedzmy tak do 2/3 odległości od środka kadru, ale brzegi klatki są słabe. AF też nie robi szału, ale to Ci akurat nie będzie przeszkadzało, bo meble nie uciekają. Rada żeby zaoszczędzić na aparacie i kupić lepszy obiektyw, albo ogólnie zaoszczędzić na aparacie to dobra rada. Tego co ma A7III i tak nie wykorzystasz przy fotografowaniu ścian.

  2. #62

    Domyślnie

    14mm do fotografowania mebli? No chyba, ze z 5m i wycinanie…

  3. #63

    Domyślnie

    Ma ktoś lepszy pomysł na obiektyw do 2,5 tyś maks 3 tyś ?

  4. #64

    Domyślnie

    Jeśli miałby to być jeden obiektyw to proponuję jednak nie zaczynać od uwa. Sony 28/2 lub jakaś 24 da lepsze efekty. 14 mm wymaga większej wprawy i uwagi przy kadrowaniu lub nie łatwej obróbki. Jeśli do pewnych tematów będzie za wąsko to sugeruję coś ok.18 mm, może Samyang jak ma być budżetowo? Te szkła w różnych promocjach bywają w cenie ok 1,5k czy ciut więcej, teraz nie jestem na bieżąco.

  5. #65
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie stawiałbym na jedną ogniskową, jak interesowałem się zakupem do zetki uwa to oglądałem przypadkowo D7500 z Tamron 10-24 i moim zdaniem świetna sprawa do takiego celu.

  6. #66

    Domyślnie

    Też bym sugerował zakup jakiegoś zooma - nie wiem co tam w tym sony jest do końca, ale szukałbym czegoś pokroju 16/17-35mm. Jest i UWA, jest i 35mm, którymi już coś prędzej da się zrobić z meblem. Do tego jakieś najtańsze choćby 50 1.8.

  7. #67

    Domyślnie

    Jest chwalony Tamron 17-28/2.8 ale kosztuje ok 4k chyba.
    Tani to byłby DX Nikona z S17-50 albo 2 szkiełkami af-p w zupełności nadający się do takich zdjęć.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli miałby to być jeden obiektyw to proponuję jednak nie zaczynać od uwa. Sony 28/2 lub jakaś 24 da lepsze efekty. 14 mm wymaga większej wprawy i uwagi przy kadrowaniu lub nie łatwej obróbki. Jeśli do pewnych tematów będzie za wąsko to sugeruję coś ok.18 mm, może Samyang jak ma być budżetowo? Te szkła w różnych promocjach bywają w cenie ok 1,5k czy ciut więcej, teraz nie jestem na bieżąco.
    Chyba masz rację , że lepiej wziąć trochę bardziej uniwersalny obiektyw. Pouczyć się i dopiero wybrać bardziej świadomie. Puszkę kupuję droższą bo łatwiej potem dokupić szkło niż odwrotnie.

  9. #69
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tamron 17-35 i body canon/nikon do wyboru czy lustro czy bez.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Też bym sugerował zakup jakiegoś zooma - nie wiem co tam w tym sony jest do końca, ale szukałbym czegoś pokroju 16/17-35mm
    Jest w sony świetny 16-35/2.8...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	table.png
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	110,7 KB
ID:	36845
    ...ale tani nie jest.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •