Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Nie ma sensu się unosić. Od trolowania są inni na tym forum. Chodzi mi o to, że skoro do apsc muszę kupić 10mm, żeby mieć to samo co 16mm w ff to jak kupię 10mm do ff to będę miał jeszcze szerzej. Twój tok rozumowania może mieć sens w przypadku gdy koszt apsc 10mm jest taki sam (lub niższy) jak ff 16mm. Zawsze mi się wydawało, że szersze obiektywy są droższe, ale uczciwie przyznaję, że nie porównywałem cen szerokich obiektywów apsc vs ff.
    Ok, nie wiedziałem czy piszesz poważnie czy tylko udajesz, że nie wiesz i mnie próbujesz wkręcić

    10mm do FF nie kupisz (no dobra, są jakieś dziwolągi, których nikt tu chyba nawet na oczy nie widział), więc to sie nie przekłada w ten sposób jaki piszesz. Z w miarę popularnych szkieł najszersze co jest to 12mm, ale jest też odpowiednik tego pod apsc czyli sigma 8-16. Najpopularniejsze szkła pod FF startują z okolic 15-17mm i takie odpowiedniki masz w apsc (10-12mm). Z tym, że nie podepniesz ich po FF z wiadomych względów, więc nie da się tak łatwo tego przenieść. Poza tym ceny UWA pod apsc są jedna sporo niższe... W cropach nie orientuję się za bardzo, bo od dawno nie spoglądam w tamtą strone, nie wiem jakie też szkła są do sony w tej kategorii, ale do końca rozumiem czemu akurat autor tak się uparł na to sony - można u innych producentów jeszcze poszukać (canon/nikon/fuji).

  2. #52

    Domyślnie

    Aparaty Sony są bardzo intensywnie reklamowane. Ta firma od kilku lat stara się wybić na rynku foto i powoli jej się to udaje. Teraz zaczyna odcianać od tego kupony i podnosi ceny.

    Do zdjęć wnętrz nie potrzeba wysokiego ISO, a mała głębia ostrości to rzecz zwykle przeszkadzająca (wiem, że czasem ktoś robi 1-2 ujęcia detalu i wtedy może jej potrzebować, ale bez przesady). Czyli przewagi małego obrazka nad APS-C znikają.
    W APS-C zarówno aparat jak i obiektywy będą mniejsze, przez co zwykle "przyjaźniejszy" w obsłudze, do tego tańsze. Na zdjęciach w katalogu, nie odróżnisz z jakiego aparatu pochodzi zdjęcie. Liczy się technika wykonania i późniejsza obróbka. Fotografowi płacisz głównie za to co potrafi, a nie za to jaki ma aparat.
    To jak w starej anegdocie z garnkami. Nie ważne jakie masz garnki, ważne co potrafisz w nich ugotować.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Ok, nie wiedziałem czy piszesz poważnie czy tylko udajesz, że nie wiesz i mnie próbujesz wkręcić

    10mm do FF nie kupisz (no dobra, są jakieś dziwolągi, których nikt tu chyba nawet na oczy nie widział), więc to sie nie przekłada w ten sposób jaki piszesz. Z w miarę popularnych szkieł najszersze co jest to 12mm, ale jest też odpowiednik tego pod apsc czyli sigma 8-16. Najpopularniejsze szkła pod FF startują z okolic 15-17mm i takie odpowiedniki masz w apsc (10-12mm). Z tym, że nie podepniesz ich po FF z wiadomych względów, więc nie da się tak łatwo tego przenieść. Poza tym ceny UWA pod apsc są jedna sporo niższe... W cropach nie orientuję się za bardzo, bo od dawno nie spoglądam w tamtą strone, nie wiem jakie też szkła są do sony w tej kategorii, ale do końca rozumiem czemu akurat autor tak się uparł na to sony - można u innych producentów jeszcze poszukać (canon/nikon/fuji).
    Jeśli macie jakieś propozycje to ja chętnie każdą wezmę pod uwagę . Od Sony się zaczęło bo jest najlepiej promowany i na you tube wszyscy chwalą , porównują i chyba coś w tym jest , że to udany sprzęt . Jednak ja chętnie kupię lepszy tańszy i innej firmy

  4. #54

    Domyślnie

    Bazując na tym że musisz na początku włożyć ogrom nauki i sporej chęci rozwijania się (co niekoniecznie oznacza że wrócisz z tarczą w ręku), to proponuję zacząć od sprzętu używanego.
    Jak dojdziesz do wniosku, że wszystko idzie w dobrym kierunku, rozwijasz się itp. to ewentualnie zaczniesz podejmować świadome decyzje nt. upgrade'u/zmian lub po prostu dalej będziesz się rozwijał bez konieczności zmiany czegokolwiek.

    Ja bym zaczął od jakiegoś DX'a (5xxx / 7xxx) + coś przyzwoitego ostrego Sigma 8-16 / Nikkor 10-24 , do tego jakieś macro na detale (np 60 nikkora, czy 90 tamrona etc)
    Po taniości do tego coś w stylu 18-105(200) - nie dla jakości a poznania ogniskowych które ewentualnie mogą ci się przydać później (aby wiedzieć jaki kąt może Ci się przydać - i ewentualnie z takich okolic szukać słoika o lepszej jakości itp)
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  5. #55

    Domyślnie

    A z nowych sprzętów ? Kupuję na firmę więc potrzebna mi faktura . Druga rzecz wolę mieć sprzęt na gwarancji .

  6. #56

    Domyślnie

    Wg mnie do fotografowania wnętrz wystarczy SONY A6000 (lub inny bezlusterkowiec apsc z odchylanym ekranem), Samyang 2/12mm, statyw i może dodatkowo lampa.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #57

    Domyślnie

    Jednak będzie sony a7 III Pytanie czy Samyang AF 14 mm f/2.8 FE będzie dobrym obiektywem do wnętrza i mebli ? Na początek

  8. #58
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oszczędź na aparacie i kup obiektyw z wyższej półki z świetną rozdzielczością, może zoom uwa od sony byłby lepszy ?

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oszczędź na aparacie i kup obiektyw z wyższej półki z świetną rozdzielczością, może zoom uwa od sony byłby lepszy ?
    Jak ma kupić coś innego skoro:

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    Od Sony się zaczęło bo jest najlepiej promowany i na you tube wszyscy chwalą , porównują i chyba coś w tym jest , że to udany sprzęt . Jednak ja chętnie kupię lepszy tańszy i innej firmy
    Do tego takie wpisy na forum, też kojarzą się jednoznacznie.

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie nie dziwi że wielu sugeruje się wpisami na fejsach, na forach, na blogach, youtubach itd, zresztą tu tez internety i forum nawet z tym nie walczę bo po co, nie moja kasa
    Zakup drogiego aparatu i potem żałowanie na obiektyw w celach zawodowych jest słabiutkie, żeby tylko starczyło na statyw sensowny, a nie potem pytanie czy taki "drogi" z marketu z działu agd za 200zł będzie ok
    Bez urazy ale tak to często wygląda.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •