Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jasne, obiektyw z korektą perspektywy, a najlepiej teleskop z NASA, z korektą ścian, mebli, okien i pozostałęgo wszechświata.
    Pisałem, w jaki sposób osiągnąć można efekt pokazany w pierwszym linku (byc może był to aparat średnio- lub wielkoformatowy z pokłonami), a nie jak można zrobić byle jak. Ironia zupełnie niepotrzebna. Na pewno takiego efektu nie uzyska się nasadzając na aparat 20-tkę i robiąc zdjęcia z ręki.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Braciak Zobacz posta
    Czy ten poziom zdjęć jest do osiągnięcia ?
    Na taki i podobny poziom wpływa wiele czynników: Oświetlenie (w tym przypadku światło zastane - zapomnij o lampach, bo niewłaściwe ich zastosowanie może narobić więcej szkód niż pożytku - to osobny temat), sprzęt (UWA+ statyw oczywiście, wężyk spustowy/wyzwalacz - ale to oczywiste), umiejętności: odpowiednie ustawienie, nastawy (zadbanie o prawidłową kompozycję i ekspozycję, postproces: prawidłowe wywołanie RAW z korektą geometrii + ew. HDR, znajomość LR/ACR lub odpowiednik, PS (usuwanie przeszkadzajek np. odbić, paprochów...) to chyba tyle
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Pisałem, w jaki sposób osiągnąć można efekt pokazany w pierwszym linku (byc może był to aparat średnio- lub wielkoformatowy z pokłonami), a nie jak można zrobić byle jak. Ironia zupełnie niepotrzebna. Na pewno takiego efektu nie uzyska się nasadzając na aparat 20-tkę i robiąc zdjęcia z ręki.

    Wiem, ale przyznasz, że najlepiej byłoby zrobić takie zdjęcie Linhofem, który pochylane ma wszystko co da się pochylić... Czemu więc nie poradziłeś koledze kupna systemu w cenie Mercedesa (i o podobnych gabarytach)?

    BYć może jesteś zdania, że należy każdego profana zniechęcać na wstępie, żeby nie brał się za fotografowanie i nie odbierał chleba zawodowym fotografom - ale jak gość pyta, to ja z kolei odpowiadam zgodnie z moją najlepszą widzę i wolą. Pytanie było co kupić, żeby takie zdjęćie zrobić i wedle mojej najlepszej wiedzy wcale nie potrzeba do tego tilt shita, tylko zwykłe UWA, staranność i wiedza o oświetleni oraz obróbce.

    I nie mówię tego bo przeczytałem dwa poradniki. Mówię to z autopsji.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Absolutnie nie piszę dla zabawy . Nie znam się na robieniu zdjęć, ale jak słusznie zauważyliście , można się tego nauczyć . Teraz pytanie jaki sprzęt . Nie chcę wydawać nie wiadomo ile . Chciałbym trzymać się poziomu Sony A7 III tak przez wszystkich polecanego . Pytanie czy rzeczywiście Sony jest tym właściwym aparatem ? Może właśnie ten Pentax? Albo inny ? Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnej z firm , także będę brał pod uwagę każdą firmę .

  5. #15

    Domyślnie

    Będę brutalnie szczery - to nieistotne. Obojętne co kupisz najsłabszym ogniwem będziesz Ty sam, i nie mówię tego po to, żeby Cię zniechęcić. Po prostu, bierzesz się za dziedzinę, która naprawdę wymaga pewnego obycia, która w dodatku NAPRAWDĘ nie wybacza błędów.

    Pozwól że wspomnę tylko o jednej okoliczności: o ile kiepskie kadrowanie można spokojnie ukryć lub poprawić w krajobrazie, przyrodzie (choć tu już mniej) i innych dziedzinach - w fotografii wnętrz nie, bo stajesz przed dwoma problemami:

    1. walczysz o każdy ułamek szerokości - kąta widzenia - czyli poprawianie kadrowania w postprocesie odpada, bo to o co walczysz przy każdej takiej poprawce zniknie.
    2. jednocześnie wnętrze w przeważającej większości przykładów składa się z prostopadłych i równoległych linii, których zaburzenie powoduje, że zdjęćie w sposób ewidentny wygląda krzywo.

    Czyli mówiąc najprościej: nie poprawisz w postprocesie, bo stracisz szerokość i poobcina Ci zdjęćie, a jak zrobisz ciut krzywo, linie i zbiegi wyolbrzymią Twój błąd stukrotnie. Jak widzisz to co śmiesznie prosto podprostować, zamaskować, poprawić w innych dziedzinach w fotografii wnętrz jest nieubłągane. A to dopiero najniezbędniejsze podstawy.

    Jak już opanujesz to sprawy, dojdzie oświetlenie, które opanować nie jest łątwo. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile poszło obróbki w tych zdjęćiciach z Instagrama (obróbka - cały kosmos rzeczy do nauki, niezależnie od kupionego sprzętu), a w tym drugim przykłądzie który dałeś zobacz na cienie - byłą w użyciu lampa/lampy - a to całe nowe galaktyki spraw do nauki.

    Zatem z mojego punktu widzenia tak naprawdę nie ma znaczenia co za system kupisz, bo ani jeden nei zrobi tego żeby było dobrze samodzielnie. Ważne, żebyś miał do tego na co się zdecydujesz wystarczająco szerokie UWA, ale to chyba teraz ma każdy system...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 17-02-2020 o 16:01
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Będę brutalnie szczery - to nieistotne. Obojętne co kupisz najsłabszym ogniwem będziesz Ty sam, i nie mówię tego po to, żeby Cię zniechęcić. Po prostu, bierzesz się za dziedzinę, która naprawdę wymaga pewnego obycia, która w dodatku NAPRAWDĘ nie wybacza błędów.

    Pozwól że wspomnę tylko o jednej okoliczności: o ile kiepskie kadrowanie można spokojnie ukryć lub poprawić w krajobrazie, przyrodzie (choć tu już mniej) i innych dziedzinach - w fotografii wnętrz nie, bo stajesz przed dwoma problemami:

    1. walczysz o każdy ułamek szerokości - kąta widzenia - czyli poprawianie kadrowania w postprocesie odpada, bo to o co walczysz przy każdej takiej poprawce zniknie.
    2. jednocześnie wnętrze w przeważającej większości przykładów składa się z prostopadłych i równoległych linii, których zaburzenie powoduje, że zdjęćie w sposób ewidentny wygląda krzywo.

    Czyli mówiąc najprościej: nie poprawisz w postprocesie, bo stracisz szerokość i poobcina Ci zdjęćie, a jak zrobisz ciut krzywo, linie i zbiegi wyolbrzymią Twój błąd stukrotnie. Jak widzisz to co śmiesznie prosto podprostować, zamaskować, poprawić w innych dziedzinach w fotografii wnętrz jest nieubłągane. A to dopiero najniezbędniejsze podstawy.

    Jak już opanujesz to sprawy, dojdzie oświetlenie, które opanować nie jest łątwo. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile poszło obróbki w tych zdjęćiciach z Instagrama (obróbka - cały kosmos rzeczy do nauki, niezależnie od kupionego sprzętu), a w tym drugim przykłądzie który dałeś zobacz na cienie - byłą w użyciu lampa/lampy - a to całe nowe galaktyki spraw do nauki.

    Zatem z mojego punktu widzenia tak naprawdę nie ma znaczenia co za system kupisz, bo ani jeden nie zrobi tego żeby było dobrze samodzielnie. Ważne, żebyś miał do tego na co się zdecydujesz wystarczająco szerokie UWA, ale to chyba teraz ma każdy system...
    Rozumiem , że to musi potrwać zanim zacznę coś ciekawego robić , ale skoro uczymy się innych rzeczy ta pewnie też jest do opanowania . Tylko pytanie w jaki system iść jaką firmę ? Druga rzecz czy te aparaty wydają się Wam wystarczające w momencie opanowania ich obsługi i ogólnej wiedzy jak zrobić zdjęcia ?

  7. #17

    Domyślnie

    Pierwszy link to render a nie fotografia. Na całym profilu większość zdjęć to rendery a nie zdjęcia rzeczywistych pomieszczeń.

    Co do samego pytania to już większość rzeczy powiedziano, ja dodam jeszcze tylko jedną. Czas, efekt, produkt.

    Doskonale rozumiem chęć ograniczania kosztów i szukania alternatyw. Ale jak masz dobry produkt to doskonale zdajesz sobie sprawę że zdjęcie to pierwszy kontakt klienta z Twoim towarem.
    Samodzielnie wykonywanie zdjęć produktowych jak w/w jest w pełni osiągalne ale czy stosunek czasu jaki musisz poświęcić na naukę, plus wykonanie, plus obrobienie zdjęć kalkuluje ci się?.
    Dodaj sprzęt, programy i dodatkowy czas na pracę z obróbką.
    Jak masz drzwi i meble kolorowe to również wierne lub chociaż zbliżone oddanie koloru. plus podkreślenie faktury, bryłowatości i ogólne uatrakcyjnienie.

    Więc jak mogę coś doradzić, to skoro prowadzisz działalność to przemyśl czy masz tyle czasu aby osiągnąć poziom konkurencji i wykonaj próbne zdjęcia jakimkolwiek sprzętem. Bo kupno aparatu i reszty to żaden problem i jednorazowy wydatek.
    Największe koszta jakie będziesz ponosił to czas jaki będziesz musiał poświęcić na to wszystko.
    Dodatkowo koszta możesz zredukować podpisując umowę z fotografem na zlecenia stałe. Wtedy koszta są niższe a korzyści obustronne. Ty masz czas i dobre materiały, fotograf stałego zleceniodawcę.

    Dodam też że obecnie fotografia jest tak popularna że przedziały cenowe są ogromne tak samo z poziomem zdjęć.

  8. #18

    Domyślnie

    Koledzy wyżej napisali chyba wszystko w tym temacie. Jeżeli nadal chcesz się tej dziedziny uczyć to odpowiadając na Twoje pytanie - tak, Sony A7III będzie ok. Pentax jest niszowy i trudniej go będzie sprzedać jeżeli się jednak zniechęcisz. Wróć za rok i opowiedz nam swoje doświadczenia.
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  9. #19

    Domyślnie

    90 s masz świetne zdjęcia i takie powinny być zamieszczane w necie tylko problem w tym , że ja niestety jestem zmuszony do robienia zdjęć jeszcze w fazie produkcji ( to będzie jakieś 90% zdjęć) . Jako zajawki na Instagrama itd . I zwyczajnie chcąc nie chcąc muszę w to pójść . I tutaj rola zawodowca mija się z celem bo trzeba te zdjęcia robić codziennie i to czasami jakiś "głupot" np kawałka przysłowiowego drewna... Więc jeszcze mam pytanie jaki obiektyw na początek jest potrzebny do robienia takich zdjęć ?

  10. #20

    Domyślnie

    NO to zdecyduj się, czy to mają być zdjęcia wnętrz, wymuskane i dopracowane, czy zdjęcia produkcyjne - gdzie UWA nie tylko nie jest potrzebne, ale może przy niesprzyjających okolicznościach nabruździć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.
    By esterek in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 12:09
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  5. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •