Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie kalibracja laptopa i monitora zewnetrznęgo

    hej, mam pytanie odnośnie kalibracji. Mam laptop, który podpinam pod monitor zewnętrzny eizo. Po kalibracji sprzętowej kalibracja ekranu laptopa została usunięta sama. Jak zrobić aby mieć skalibrowany laptop pod monitor zewnętrzny ale także sam ekran laptopa? oraz drugie pytanie, jak skalibrować tak ekran aby w przeglądarce windows barwy wyświetlały się jak należy? cos obiło mi się o uszy, że profil ICC musi nie byc 4 tylko 2 gdyż windows taki tylko odczytuje. Ale jak to zrobic?

  2. #2

    Domyślnie

    A ten laptop ma grafikę zintegrowaną czy osobną?

  3. #3

    Domyślnie

    1. Co to znaczy "skalibrowany laptop pod monitor zewnętrzny"? Z reguły normalny monitor jest lepszy niż ekran laptopa, więc wyrównanie w tą stronę jest niemożliwe.
    2. Przeglądarki windowsowe wyświetlają źle i nie ma na to rady.
    3. Co to za monitor, laptop, rodzaj połączenia, urządzenie i soft kalibracyjny?

  4. #4

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń oba ekrany działają sobie autonomicznie na swoich skalibrowanych profilach. Mam to robione kalibratorem X-Rite, ale EIZO ma własny program zarządzający wyborem danego profilu - w rezultacie mam dwóch rezydentów w pasku zadań: i1display, oraz Color Navigator. Działają bez problemu - każdy sobie, zarówno pod W10 jak i pod Macem. Z tym, że pod Macem akurat podczas kalibracji EIZO, należało wyłączyć i1Display ze skalibrowanej Retiny (MBP) bo nie chciał za cholerę kalibrator zaskoczyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli EIZO jest kalibrowany sprzętowo to Windows ma wyłączone zarządzanie kolorami. Trzeba włączyć zarządzanie kolorami w Windows i utworzyć profile dla obydwu ekranów.

    Dla Chrome rozwiązaniem jest sztywne ustawienie profilu:

    1) w pasku przeglądarki należy wkleić chrome://flags/#force-color-profile
    2) wybrać sRGB

    Chrome ma bug w zarządzaniu kolorem i nakłada profil monitory przy wyświetlaniu obrazów. W efekcie przy włączonym profilu w Windows wyświetlanie jest nieprawidłowe. To rozwiązanie to co prawda obejście na gazomierzu, ale dopóki chłopaki od Chrome się nie ogarną to jedyne rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Trzeba włączyć zarządzanie kolorami w Windows
    Bzdura.

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Chrome ma bug
    Chrome to jeden wielki bug. Jeśli pracujemy na monitorze szerokogamutowym to jedynym działającym wyjściem jest Firefox, ustawiony w tryb 1.

  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawe stwierdzenie z tym jedynym firefoxem, bo u mnie chrome działa bez zastrzeżeń na szerokogamutowcu. Pewnie mam dużo szczęścia.

  8. #8

    Domyślnie

    Proszę porównać ten sam obraz, jakąkolwiek stronę internetową w FF z CMF=1 i Chrome. Jest różnica? Jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Z braku chęci nie będę instalował firefoxa, żeby sprawdzić powyższą teorię (korzystałem oczywiście, zanim chrome zyskał CMS). Nie wiem jak literki, ale zdjęcia wyświetlają mi się w chromie identycznie, jak to co widzę w Lr (soft proof do sRGB) i mi to w zupełności wystarcza i przy tym zostanę. Widocznie mam fart, lub przypadkiem udało mi się wszystko poprawnie skonfigurować. Różnicami aptekarskimi, jeżeli takie są, nie zaprzątam sobie głowy, bo do precyzyjnego wyświetlania i druku koloru, używam odpowiedniego oprogramowania.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proszę porównać ten sam obraz, jakąkolwiek stronę internetową w FF z CMF=1 i Chrome. Jest różnica? Jest.
    Porównywałem kilka stron i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy FF z CMF=1 i Chrome na moim szerokogamutowcu (w Chrome nic nie ustawiałem w opcjach). Aczkolwiek na co dzień w kompie używam Firefox (przyzwyczajenie )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja monitora
    By wuyaszek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 10:56
  2. Kalibracja monitora
    By grissley in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 21:09
  3. Kalibracja wyświetlaczy laptopa
    By alkor78 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 20:24
  4. Kalibracja monitora Mac'a
    By remek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •