Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Rzeczywiście pięknie rysuje to szkło .
    Można wybierać kierując się tylko ogniskową.
    Czy jednak jeden z tych dwóch classików lepszy?
    R | 35 | 50 | 135

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Rzeczywiście pięknie rysuje to szkło .
    Można wybierać kierując się tylko ogniskową.
    Czy jednak jeden z tych dwóch classików lepszy?
    Są bardzo podobne po względem charakteru, ostrości i wad - 40 jest może minimalnie ostrzejszy, ale w pomijalnym stopniu. Podstawowa różnica to kąt widzenia - więc fundamentalne pytanie to co będziesz focił.

  3. #13

    Domyślnie

    a ja Ci zaproponuje moj zestaw, czyli:
    7artisans 28/1.4 + V40/1.4 + co tam sobie chcesz na dlugim koncu (ja mam V75/1.5).
    I de facto moim podstawowym domowo-wycieczkowym szklem jest 7a 28mm. Zacne szkielko, chco w porownaniu do V sporo ciezsze, ale pewnie wynika to bardziej z ogniskowej.
    Chcialbym jeszcze dokupic z czasem 7a 50/1.1, bo tez zbiera dobre recenzje. Na f/1.1 jest mega freakowe, ale domykajac do f/1.4 mamy juz "normalny" obrazek.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #14

    Domyślnie

    @ Czornyj

    Adapter, o którym pisałeś to np taki (szukam do rf):
    https://www.amazon.com/Haoge-Manual-.../dp/B07MBGND3H
    R | 35 | 50 | 135

  5. #15

    Domyślnie

    @Czornyj , tą modelkę to masz doprawdy pierwszoklasową
    Dzieki za wpis.

    Cały czas oglądam sobie galerie z tych szkiełek i zastanawiam się co bym najbardziej chciał.
    Prawie kupiłem 35 1.2, ale ostatecznie nie dogadałem się ze sprzedającym... i chyba to dobrze, bo 35 1.4 najbardziej od począku chodził po głowie i przyjmijmy, że pierwsza myśl najlepsza.
    Podoba mi się i jego rozmiar i właśnie to 'romantyczne' obrazowanie.

    A tak w ogóle to lekko zluzowałem, A7 II trochę ciężko kupić jeszcze za sensowne pieniądze. D600 nie sprzedam, bo o ile manualne stałki to mega fun... to jednak jak się wróci po manualu na AF to foty robi się znacznie... lżej i bez takiego napięcia (głównie mówię tu o sytuacjach dynamicnzych), w związku z powyższym obserwuję nadal rynek, ale chyba znowu mocniej za tanią A7 w wersji pierwszej.

    Swoją drogą byłem wczoraj z siostrzenicami na spacerze (jakos 4 i 5 lat?) z 58 mm @1.4 i @2.0 90% zdjęć ostrych... a jeszcze wcale jakoś super wprawiony w MF nie jestem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    a ja Ci zaproponuje moj zestaw, czyli:
    7artisans 28/1.4 + V40/1.4 + co tam sobie chcesz na dlugim koncu (ja mam V75/1.5).
    I de facto moim podstawowym domowo-wycieczkowym szklem jest 7a 28mm. Zacne szkielko, chco w porownaniu do V sporo ciezsze, ale pewnie wynika to bardziej z ogniskowej.
    Chcialbym jeszcze dokupic z czasem 7a 50/1.1, bo tez zbiera dobre recenzje. Na f/1.1 jest mega freakowe, ale domykajac do f/1.4 mamy juz "normalny" obrazek.
    Muszę się przyglądnąć bliżej temu 28/1.4 , ale raczej jak pisałem skonczy się to Voytkiem 35 1.4 , który z tego co widze ładniej będzie rysował w szerokim portrecie.
    40 to chyba jednak ciut za wąsko. Zresztą 40/1.2 to chyba najlepszy Voytek, więc może kiedyś weń bym celował.
    Dłuższe mam 58 i 105/2.5 i cholera... no lubię oba, a ta 58 to ostatnio prawie mi z body nie schodziła.
    Jest jeszcze ponoć świetny Mitakon 85/1.2
    Także na razie wracam do konceptu 35/1.4 SC/MC + 21 skopar lub 20 3.5 AI , a jak mi się znudzi 35 to może rozglądnę się poważniej za 40/1.2
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •