Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Ostrze

  1. #21

    Domyślnie

    Widocznie opuścił mnie rozsądek, bo tak naprawdę to nie zrozumiałem przekazu. Jak chcesz możesz mi go wyłożyć tutaj albo na privie - bo nie kumam, chyba, że z jakichś powodów nie chcesz, to trudno, umrę nieświadom. W każdym razie poczułem się lekko nieswojo, bo zdecydowanie masz na myśli coś co napisałem, tylko kapuję co konkretnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Takie podejście zniechęca wrzutki zdjęć bo wystawiamy się raczej na krytykę, a czasami jak chcemy krytyki to jest cisza, więc dla zamieszczających jest problem, a jak widzę dla oglądających większy ?
    Uważam całkowicie odwrotnie
    wrzutki jak i komentarze w stylu 2pompony
    zdecydowanie pomagają i są cenne
    ja sam bym nie wpadł na taką obróbkę i kadrowanie jak przedstawił to 2pompony
    więc się czegoś nowego nauczyłem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Uważam całkowicie odwrotnie
    wrzutki jak i komentarze w stylu 2pompony
    zdecydowanie pomagają i są cenne
    ja sam bym nie wpadł na taką obróbkę i kadrowanie jak przedstawił to 2pompony
    więc się czegoś nowego nauczyłem
    Za Przedmówcą! Dokładnie o to chodzi! I ja też m. in. po to wystawiam moje gnioty pod opinię...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #24

    Domyślnie

    Po wymianie poglądów z kilkoma kolegami, doszliśmy do wniosku, że uwaga:


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Takie podejście zniechęca wrzutki zdjęć bo wystawiamy się raczej na krytykę, a czasami jak chcemy krytyki to jest cisza, więc dla zamieszczających jest problem, a jak widzę dla oglądających większy ?

    jest dalej niezrozumiała nie tylko dla mnie, ale też dla - wydaje się - większej ilości osób. To pocieszające, że skoro jej nie rozumiem to nie okazuję się być idiotą, a jeśli już, to przynajmniej w dobrym towarzystwie.





    Wpadłem też na rewelacyjny jak się zdaje pomysł: jeśli ktoś chciałby wystawić zdjęcie, a zaczynają mu ciążyć moje uwagi - to niech napisze pod zdjęćiem, że raczej nie chce moich komentarzy, albo chce, ale tylko jak są:

    a. pozytywne
    b. wyjątkowo pozytywne
    c. euforyczne

    Myślę, że to naprawdę załatwi sprawę zniechęcania do wrzutek, poważnie. Jeśli nie chcecie o tym pisać, mogę nawet wymyślić jakiś graficzny znaczek do tego celu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko zebrałem w jednym poście to co jest w dyskusjach na forum i często jedno wyklucza drugie niestety.

    Wielu zniechęca się po wrzuceniu zdjęcia po mocnej krytyce często nawet chamskiej.
    Wielu nie wrzuca zdjęć bo widzi jak innych potraktowano i nie jest pewna czy jego zdjęcie nie spotka to samo.

    Porady są ok i tu @2pompony pomaga ładnie, sam czasami coś napisze ale nie jest tu akurat ekspertem i wiele moich opinii może raczej być zła dla "książkowej" poprawności i dla ludzi mających swój "warsztat" fotograficzny.

    Nie ma co kpić tylko zerknąć na historie i dlaczego pojawił się dział z anonimowym zamieszczaniem zdjęć.

  6. #26

    Domyślnie

    Po pierwsze nie kpię (tutaj i teraz). Autentycznie nie rozumiem, dlaczego wziąłeś akurat ten mój cytat i powiedziałeś że to właśnie zniechęca, a także czemu zniechęca (bo jest krytyka albo jej nie ma) oraz dla kogo bywa trudna (raz dla wystawiających, a raz dla czytających). Pociesza mnie że inni też tego nie rozumieją. A jeśłi wygłąszałeś uwagi ogólne, nie wiem czemu akurat pod moim cytatem.



    Po drugie nie poczuwam się do chamskiej krytyki zdjęć. Nawet w streecie, z którego niektórych przejawów sobie jawnie drwię bo tak są słabe nie uważam, żebym posuwał się do chamstwa. Zresztą akurat moja krytyka żadnego streetowca rozumienia ogólnego jeszcze nie zniechęciła - a może tu akurat by się przydało.



    Po trzecie - jeśli ktoś wystawia słabe zdjęcia, to są dwie drogi: możemy mu mówić, że jest genialnie - i na pewno od tego forum zakwitnie nowymi, wspaniałymi obrazkami. Hura. Inną drogą jest powiedzieć (a jeszcze lepiej pokazać) autorowi co poprawić, żeby następnym razem było lepiej. Jeżeli kiedykolwiek ktoś oglądał zdjęćia na focia_pl czy innym onecie z pewnością zauważy która metoda daje lepsze wyniki jeśli idzie o jakość.



    I mój pomysł pozostaje w mocy - jak ktoś nie chce moich uwag, niech mi da o tym znać pisząc trzy lub cztery słowa pod zdjęćiem. Nie jest to trud ponad siły ludzkie i nie do przeskoczenia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    Chciałbym przypomnieć, że jest to forum fotograficzne, więc każdy kto wstawia tutaj fotę, powinien liczyć się z komentarzami (niekoniecznie pozytywnymi).
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Chciałbym przypomnieć, że jest to forum fotograficzne, więc każdy kto wstawia tutaj fotę, powinien liczyć się z komentarzami (niekoniecznie pozytywnymi).
    ZDECYDOWANIE POPIERAM Przedmówcę! To nasze forum jest po to, żeby DYSKUTOWAĆ o zdjęciach. Rzetelna dyskusja pozwala zarówno na podkreślenie zalet, ale również na wypunktowanie braków. Nie powinno być w niej miejsca ani na lukrowanie, ani na złośliwości.

    Tak samo jak konferencje naukowe też są nie po to (choć niektórzy tak uważają) żeby się spotkać przy piwie i wzajemnie pogłaskać po głowie, ale coś rzetelnie przedyskutować nie bojąc się wskazać błędów, braków i niedociągnięć w prezentowanych wynikach.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •