Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Studyjne analogiem

    Witam
    Ostatnio popełniłem fotkę analogiem w studio i chciałbym poznać opinie. Korzystałem z mojej ulubionej kombinacji czyli Ilford Delta 100 w Perceptolu.

    F189
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Para wydaje się być całkiem fotogeniczna, niestety zupełnie nie podoba mi się czarna plama w postaci ich ubrań. Tak naprawdę na zdjęciu widać jedynie dłonie i głowy.
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Mi się to za to bardzo podoba, to zlewanie się tła i ubrania, nadaje charakteru i wyjątkowości. Nie robiłem nigdy analogiem nie licząc małpki na kliszę w dzieciństwie. Podoba mi się kolorystyka i ziarno. Jedynie bym przyciął z prawej ale po prostu lubię trójpodział. Całościowo bardzo na tak, bardzo klimatyczne.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Brak detalu w czerniach mi zupełnie nie przeszkadza.
    jedynie przyciemniłbym prawy górny róg . Wiem ze to naturalne że jest tam jasniej ale według mnei bardziej wyeksoponwałoby to samą parę

  5. #5

    Domyślnie

    Efekt nie jest przypadkowy, dlatego w tle ciemno szare tło i para ubrana cała na czarno.
    Mam też wersje z kontrą, ale mniej mi się podoba.
    F190
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Na tle dwójki (co do której dalej mam niejakie zastrzeżenia, jak choćby brak czerni) ale jednak na tle dwójki jedynka wypada dla mnie jak błąd w sztuce, jak niewypał. To znaczy fotograf chciał zrobić zdjęćie, ale jedna z lamp nie odpaliła i tak wyszło...

    Na dwójce ta kontra daje nie tylko trochę jasności, plamę czegoś, co równoważy prawą jaśniejszą stronę; daje też kadrowi oparcie, pokazuje usytuowanie postaci w przestrzeni, pokazuje, że postać jest obrócona do wewnątrz kadru, daje temu kadrowi podstawę i podparcie. Zaczyna być widać skąd w ogóle pomysł na rozjaśnioną prawą część zdjęcia - jasna rozłożysta plama jasności po prawej jest w końcu równoważona ładnie ostrym zygzakiem kontry z przeciwnej strony.

    Nawet czerń wydaje się być trochę bardziej wyrazista, niż ta zdechła na pierwszym zdjęciu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dla mnie idealnie byłoby gdyby światło było jak na drugim zdjęciu, a para pozowałaby jak na pierwszym
    pozdrawiam
    Tomek

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Śnieżka analogiem
    By apphex in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 22:25
  2. 35-70/2.8 współpraca z analogiem i cyfrą
    By Rycerz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 18:51
  3. Początki z analogiem
    By matt4 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 13:13
  4. [ Portret ] Marta z analogiem
    By wingeo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 22:11
  5. [ Krajobraz ] Dolomity analogiem.
    By MikeP in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •