Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Exclamation Lightroom 5 - Nikon d750

    Ostatnio zakupiłam lustrzankę Nikon d750, wcześniej korzystałam z Nikona d7100. W Lightroomie nie otwierają się zdjęcia z d750. Zainstalowałam już cameraraw oraz dngconverter ale nadal nie importuje zdjęć. Czy ktoś może mi pomóc??

  2. #2

    Domyślnie

    Są dwa wyjścia: albo dokonasz update'u programu, bo Twoja aktualna wersja nie widzi plików z D750, albo skorzystasz z - mam nadzieję ciągle jeszcze - darmowego programu DNG Converter (do łatwego znalezienia na stronach Adobe, jak widzę już masz).

    PLiki z Twojej puszki trzeba skonwertować (nie tracą na jakości, jeśli przy konwersji nie narobisz czegoś dziwnego), a po skonwertowaniu Twoja wersja LRa te nowoskonwertowane plik DNG otworzy. Metadane jak EXIFy i inne zostają po konwersji niezmienione.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    D750 ma wsparcie od wersji 5.7 więc aktualizacja LR powinna załatwić sprawę.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #4

    Domyślnie

    Rawy z D750 na pewno chodziły z wersją 5.7 LR i chyba do takiej maksymalnie wersji 5-tka się aktualizowała.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisienka06 Zobacz posta
    Zainstalowałam już cameraraw
    A którą wersję Camera Raw zainstalowałeś? LR 5 miał wbudowaną wersję CR 8.1 a jest poprawnie pracuje do wersji 8.7. Jeśli zainstalowałeś nowszą wersję Camera Raw niż 8.7 to aparaty dodane od wersji 8.2 do 8.7 nie będą obsługiwane.

  6. #6

    Domyślnie

    A to nie jest czasem tak, że nowa wersja ACR dodaje obsługę nowych aparatów a te modele aparatów, które były obsługiwane wcześniej również działają w nowszej wersji ACR?

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie tak nie jest. Kolega miał LR6 i po jakimś czasie kupił nowy aparat który nie był obsługiwany. Ale po dograniu ACR w najnowszej wersji (takiej jaka była dostępna na dzień zakupu tego aparatu) obsługa się pojawiła. Po dwóch latach zmienił komputer, zainstalował LR6 od nowa i najnowszego ACR w wersji dostępnej w momencie zmiany kompa. Była to inna, nowsza wersja ACR-a niż poprzednio i LR zdjęć z tamtego aparatu nie rozpoznawał. Poradziłem mu zainstalować ACR w wersji 10.1 i wszystko wróciło do normy. Ten nowszy ACR obsługiwał jego aparat ale nie współpracował z LR6 a więc nie udostępniał tej obsługi do LR6.

    Zresztą możesz sprawdzić sam: https://helpx.adobe.com/pl/camera-ra...lications.html
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 16-02-2020 o 22:57

  8. #8

    Domyślnie

    Przed chwilą sprawdziłem jak to dokładnie jest w związku z pytaniem odnośnie LR5 i Nikona D750. Zainstalowana wersja LR 5.7.1 posiada wersję ACR 8.7.1 i bez problemu importuje pliki z D750.

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Nikon d750 i dng w Lightroom 5.7
    By krzys__69 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 22:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •