Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Koledzy, wrzuccie na luz bo zbaczacie z tematu dyskusji.

    Ja natomiast jestem mieszanym przypadkiem. Na części szkieł mam uv a na innych nie. Czasem będąc w plenerze polara nie zdejmuje a czasem nawet na calej wyprawie typu City break go nie zakładam bo nie ma po co. Szkła szanuje i na żadnym nie mam rys. No prawie bo raz mi się złamała polka z sprzętem i sigma 70-200 ucierpiała. Gdyby nie tulipan miałbym bardzo drogie puzzle. Gdybym miał na niej filtr uv to miałbym całą soczewke a tak mam odprysk. Poza kadrem ale obiektyw stracił z40% wartości. Z innymi szlajalem ssie po górach i ani ryski. Ile ludzi tyle przypadków.

    Jak zostało napisane, ja bym założył dobry uv a polar w zależności od warunków.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    O właśnie - to co robisz to podręcznikowe 'czepianie się słówek'...

    Nie pochlebiaj sobie, zmieniłem słowo, żeby uniknąć za wszelką cenę kolejnego czczego dyskursu z płaskoziemcą, który nie potrafi zrozumieć co się mówi bo nie wyłapie sensu, tylko czepia się słówka i tego słówka dotyczą 3 strony bełkotu. Ale widać wystarczy - nie zmieniając o jotę treści - zmienić jedno słowo i płaskoziemca uznaje, że kolejny wyznawca zaczyna rozumieć...

    Tylko oszczędź mi teraz ponownego tłumaczenia. Już zje mam na poprzednich stronach.
    Witamy w klubie interlokutorów kolegi Krzysztofa

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pitermaster Zobacz posta
    No prawie bo raz mi się złamała polka z sprzętem i sigma 70-200 ucierpiała. Gdyby nie tulipan miałbym bardzo drogie puzzle. Gdybym miał na niej filtr uv to miałbym całą soczewke...
    Albo miałbyś na niej kilkadziesiąt rysek powstałych od pękniętego filtra UV... Nie wywróżysz...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    O właśnie - to co robisz to podręcznikowe 'czepianie się słówek'...

    Nie pochlebiaj sobie, zmieniłem słowo, żeby uniknąć za wszelką cenę kolejnego czczego dyskursu z płaskoziemcą, który nie potrafi zrozumieć co się mówi bo nie wyłapie sensu, tylko czepia się słówka i tego słówka dotyczą 3 strony bełkotu. Ale widać wystarczy - nie zmieniając o jotę treści - zmienić jedno słowo i płaskoziemca uznaje, że kolejny wyznawca zaczyna rozumieć...

    Tylko oszczędź mi teraz ponownego tłumaczenia. Już zje mam na poprzednich stronach.
    No niestety bylo wiecej bzdurek w twoim wykonaniu, niz tylko pare slowek i to powtarzanych kilkukrotnie. Dotyczacych polara i jego uzywania. Juz nie bede ich po raz enty cytowal i na nie odpowiadal.
    Wypunktowalem ci je punkt po punkcie i szczegolowo. Na twoje teorie dalem kontrargumenty poparte praktyka. Nie potrafiles na nie odpowiedziec.
    Zamiast tego zareagowales wlasnie jak typowy plaskoziemca, gluchy na oczywistosci.

    Troche mniej emocji w rozmowie proponuje, bardziej sie skupic na argumentach...i troche hmm, mniej narcyzmu.

    Nie martw sie, nikt nie jest alfa i omega.
    Moze idz troche z polarem porobic zdjecia krajobrazowe i skonfrontujesz swoje "teorie' z rzeczywistoscia?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Witamy w klubie interlokutorów kolegi Krzysztofa
    I bedziesz tak dogryzal zza plecow jak zlosliwiec?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #45

    Domyślnie

    nie używam UV, bo raz "zaliczyłem" dużą wpadkę przez taki filterek", używam PL, szare, połówkowe, soczewki jeśli w danym momencie uważam, że jest mi to potrzebne za zdjęciu, mam ponad 20 obiektywów i zarysowany jeden, przez źle zaprojektowany dekielek, kupno ok 20 "filterków" - to koszt przewyższający każdy z moich obiektywów i na pewno JEŚLI powstała by rysa to właśnie na tym niezabezpieczonym
    "zmiana" kolorystyki na elemencie odbijającym światło, to normalka, przecież właśnie po to zakłada się się PL, jesli by to nie występowało to po co używać ten filtr ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pitermaster Zobacz posta
    a czasem nawet na calej wyprawie typu City break go nie zakładam bo nie ma po co.
    Spróbuj kiedyś może okazać się że ten szkodliwy filtr pokaże ci inne miasto

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Spróbuj kiedyś może okazać się że ten szkodliwy filtr pokaże ci inne miasto
    nie chce powiedziec, ze w ogole nie uzywam w miescie, ale statystycznie znacznie rzadziej
    Ostatnio edytowane przez Pitermaster ; 14-02-2020 o 23:00
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Redukcja do filtra polaryzacyjnego
    By zbooj in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 20:47
  2. [D3100] Kupno filtra polaryzacyjnego i ustawienia
    By jacek.zmuda123 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 13:53
  3. używanie filtra polaryzacyjnego kołowego
    By gangun in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 23:18
  4. Wykręcanie filtra polaryzacyjnego
    By parman in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 22:02
  5. Wtyczka do PS dająca efekt użycia filtra polaryzacyjnego
    By woytec60 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2005, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •