Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Stałka 20mm jest głownie robiona pod krajobrazy/architekturę. (Sprawdź czy nie Darek Breś, który robi tą ogniskową połowę swoich zdjęć, ale to wyjątek). Dlatego musi dawać wysoką rozdzielczość na większej części klatki.
    Nikon Z: 2xZ6, Z24, Z35, Z50, Z85, Z24-70f2.8

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tkarpg Zobacz posta
    Stałka 20mm jest głownie robiona pod krajobrazy/architekturę.
    Tak Ci się tylko wydaje Pod krajobrazy i architekturę to jest 14-30, a egzotyczna stałka absolutna to Sigma 14 Art A 20 jest świetnym uzupełnieniem 50 w reportażu

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Trzeba wziąć pod uwagę że nowe stałki mają 2x więcej soczewek niż te stare konstrukcje, stąd ta długość, niestety za jakość i ilość soczewek trzeba zapłacić...
    Nie mogę znaleźć gościa na yt co tłumaczył na schemacie budowy obiektywów jak ewoluowały przez ostatnie pół wieku, głównie chodzi o to że eliminacja winiety, zwiększenie ostrości poza centrum, likwidacja aberracji, dystorsji i pogoń za rozdzielczością powoduje zwieszanie rozmiarów soczewek i całego układu optycznego, wiec coś za coś.
    Jeśli chcemy żeby obiektyw poradził sobie z nowymi matrycami 45Mpix czy 60Mpix jak i z n nadchodzącymi 100Mpix i więcej to efekty widzimy.
    Duzi producenci boją sie obecnie kompromisów i dlatego to np samyang robi małe obiektywy i to jeszcze w przystępnej cenie, a nie canon, nikon czy sony ale może coś się ruszy w tym temacie, zobaczymy, uwa zooma nikon potrafił zrobić do Zetek i to nawet ciut mniejszego od sony.

  4. #44
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Duzi producenci boją sie obecnie kompromisów i dlatego to np samyang robi małe obiektywy i to jeszcze w przystępnej cenie, a nie canon, nikon czy sony ale może coś się ruszy w tym temacie,
    Sony 12-24/2.8
    Mi tam Samyangi zupełnie nie leżą (winiety, brak ostrości w rogach itd), choć o dziwo jednego Samyanga mam i jest OK. Mam manuala 14/28 za śmieszne 600 zł. Nie używam szerokich kątów, ten mi załatwia szerokie ogniskowe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sony gabarytowo jak Sigma 14-24 z mocowaniem do sony, model do lustrzanki mniejszy ale już z FTZ do Zetki wychodzi podobnie ale Sigma to 1100$, a nie 2900$ za GM sony

    Dla mnie samyangi te f/2.8 ale i te nowe jasne mają sens dla gabarytów, jak to nie potrzebne to wtedy faktycznie lepiej brać coś lepszego.
    Pierwsze Sony A7 plus samyang 24 lub 35mm to jest praktycznie kieszonkowy sprzet.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-07-2020 o 00:45

  6. #46

    Domyślnie

    @madebyzosiek
    "Tak Ci się tylko wydaje Pod krajobrazy i architekturę to jest 14-30, a egzotyczna stałka absolutna to Sigma 14 Art A 20 jest świetnym uzupełnieniem 50 w reportażu "

    Dlatego powiedziałem, że głównie, a nie tylko. Nie ma sporu. Krajobraz nie wyklucza reportażu. Darek Breś, jak wspomiałem, połowę swoich zdjęć robi S20. Ja sam własnie planuję zakup w/w Nikkora Z 20mm pod reportaż w ciemniejszych pomieszczeniach. Pewnie zamienię 24mm na 20mm. Reportaż na 20mm jest trudniejszy niż na 35mm i wymaga jednak doświadczenia - dystorsje , rozciąganie elementów blisko krawędzi, itd. Natomiast wystarczy popatrzeć na zdjęcia reklamujące ten obiektyw (same krajobrazy) aby odczytać do kogo Nikon głównie go kieruje. Patrząc na testy rozdzielczości (ja znalazłem tylko na Digital Camera World) widać wyraźnie, że Nikon postawił na większą i bardziej zrównoważoną w całym kadrze (niż w 24mm) rozdzielczość. To jak rozumiem ma przyciągnąć wielbicieli krystalicznie ostrego widoku krajobrazu/architektury.
    Ostatnio edytowane przez tkarpg ; 10-07-2020 o 14:12
    Nikon Z: 2xZ6, Z24, Z35, Z50, Z85, Z24-70f2.8

  7. #47

    Domyślnie

    Pojawiła się aktualizacja softu 1.01
    Usunięto problem dotyczący aparatów z serii Z, który powodował chwilowe rozjaśnianie ekranu fotografowania i pojawianie się „F--” na wskaźnikach przysłony podczas pracy autofokusa.
    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/398.html
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #48

    Domyślnie

    Panowie, ma ktoś ten obiektyw, jak sie sprawdza w praktyce, testy czytałem? Warto? Potrzebuje do krajobrazu i nocne niebo. W wypożyczalni go nie ma. A kosztuje nie mało
    N 80-200mm 2.8 ; N 100mm 2,8 micro ; Samyang 8mm ;

  9. #49

    Domyślnie

    też jestem ciekaw
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #50

    Domyślnie

    Ku mojemu zaskoczeniu w zachodniej prasie nie potwierdzają doniesień optyczne.pl nt komy. Wprost odwrotnie, piszą że obiektyw jest lepszy pod każdym względem od wersji G
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 18:46
  2. D5300 - Nikkor 10-20mm vs Nikkor 35mm
    By Aveste in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:47
  3. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40
  4. Nikkor 20mm f2.8
    By h2o in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 21:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •