Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    chyba wszystkie obiektywy S takie są - lepsze niż te na bagnet F i lepsze niż konkurencja
    Z wnioskami to bym zaczekał na testy dxomark, ale np. FE 85/1.8 trzyma się całkiem nieźle.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Z wnioskami to bym zaczekał na testy dxomark, ale np. FE 85/1.8 trzyma się całkiem nieźle.
    Ostrość to jedno, ale aberracje chromatyczne i koma są naprawdę rewelacyjnie skorygowane w każdej S-ce. Czegoś takiego nie widziałem w żadnym obiektywie poza niektórymi manualnymi Zeiss-ami za kosmiczne pieniądze. Bardzo mi się to podoba w nowych Nikkorach
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Z wnioskami to bym zaczekał na testy dxomark, ale np. FE 85/1.8 trzyma się całkiem nieźle.
    Tylko po co ten test dxomark? Na pewno nie będzie mega winiety jak w każdym Sony Fe skoro już widać na tym filmiku że S-ka sobie znakomicie radzi.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Tylko po co ten test dxomark? Na pewno nie będzie mega winiety jak w każdym Sony Fe skoro już widać na tym filmiku że S-ka sobie znakomicie radzi.
    Po co ?
    Ponieważ bardzo lubię wizualizacje parametrów poszczególnych obiektywów na portalu dxomark i ich jedyne w swoim rodzaju jednostki, czyli P-Mpix, które oddziałują na wyobraźnię.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Tylko po co ten test dxomark? Na pewno nie będzie mega winiety jak w każdym Sony Fe
    https://www.dxomark.com/nikon-nikkor...s-lens-review/

    https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/...y-A7R-II__1035

  6. #16

    Domyślnie

    nie zapominajcie, że miara P-Mpx to miara z kapelusza wzięta, nie podparta żadną nauką
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #17

    Domyślnie

    Chodziło mi o winietę. Nie jest prawdą, że Nikkory są bez winiety a inne szkła są w ciemnej d. Winieta to w tej chwili norma w wielu szkłach, także w nowych Nikkorach. 35/1.8 ma jeszcze większą ( https://www.dxomark.com/Lenses/Nikon...Nikon-Z7__1270 ), ale przeszkadza to głównie tym, którzy zamiast robić zdjęcia podniecają się cyferkami. Dla reszty to żaden problem, część dodaje winietę w pp, a tym którzy jej nie potrzebują wystarczy jedno kliknięcie lub przymknięcie.

  8. #18

    Domyślnie

    Nawet jak ktos lubi cyferki to dxomark powinno byc ostatnim miejscem, na pobudzanie wyobrazni

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chodziło mi o winietę. Nie jest prawdą, że Nikkory są bez winiety a inne szkła są w ciemnej d. ...
    .. a kto tak stwierdził ?
    Chyba każdy obiektyw winietuje ale są jakieś granice prawda? tak samo z aberracjami itp. cechami.

    Prawdą jest natomiast że zbyt zdecydowana większość obiektywów pod Sony FE ma bardzo dużą winietę w Nikonie zaś odwrotnie.
    Tylko proszę nie pisz że ta mega winieta to zaleta bo w portrecie itd.

    Jeśli porównujesz szkła to porównaj chociaż o tych samych ogniskowych a nie 50 mm vs 55 mm.

    Poza tym ja wolę widzieć tę winietę np w testach na optycznych a nie w cyferkach na dxomark.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ... a kto tak stwierdził ?


    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Prawdą jest natomiast że zbyt zdecydowana większość obiektywów pod Sony FE ma bardzo dużą winietę w Nikonie zaś odwrotnie.
    To jest Twoja prawda. Już kiedyś pokusiłeś się o takie twierdzenie w innym temacie to Ci wysłałem linki do testów winietowania nowych Zetek. Niestety/stety teraz producenci o to zbytnio nie dbają, bo łatwo to można ukrócić programowo. Dlatego nie tylko Sony, ale i nowe Nikkory czy Canony mają bardzo dużą winietę. Niezależnie od wielkości samych szkieł czy wielkości bagnetu.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...Jeśli porównujesz szkła to porównaj chociaż o tych samych ogniskowych a nie 50 mm vs 55 mm..
    Desperacka próba obrony. Sam uogólniasz na każdym kroku. Nie widziałem byś w swoich tezach posiłkował się konkretnymi zestawieniami. Ja przynajmniej wśród dostępnych testów DXO wybrałem ogniskowe bardzo do siebie zbliżone. Jeśli masz ochotę to sprawdź jak na tym portalu wygląda winieta 35Z

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...Poza tym ja wolę widzieć tę winietę np w testach na optycznych a nie w cyferkach na dxomark.
    Twój wybór, nawet logiczny, bo w sumie zdjęcia są po to by je oglądać. Jednak gdy już wymieniamy poglądy to liczby mają tę niewątpliwą zaletę, że są obiektywne.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 18:46
  2. D5300 - Nikkor 10-20mm vs Nikkor 35mm
    By Aveste in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:47
  3. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40
  4. Nikkor 20mm f2.8
    By h2o in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 21:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •