Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Sarny o poranku

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ... może się okazać, żxe nawet z dłuższymi czasami dajesz radę, pomimo zasady.
    Fajnie opisane - krzywa uczenia się pasji i sprzętu do pasji

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szydlarz Zobacz posta
    Back Button focus już dawno ustawiony i też odczułem wygodę korzystania z tego rozwiązania. Póki co oddałem aparat wraz ze szkłem na serwis żeby w razie potrzeby skalibrować sprzęt. W moim D7100 mam blokadę ISO ustawioną na 2500 i zdjęcia wyglądają dobrze przy tej czułości. Pytanie takie czy jak to jest DX i przy pełnej ogniskowej mam crop 1,5 i mam takjakby 900mm to mam operować przybliżonym czasem migawki odpowiadającemu 900mm ?
    Masz w Twoim body ustawienie automatycznej czułości iso (Auto ISO). Możesz również ustawić czas na auto aparat będzie dostosowywał czas do aktualnej ogniskowej, do tego jest jeszcze regulacja czy ma być czas krótszy lub dłuższy. Ustawiając na środek masz przelicznik właśnie ok. 1,5 x. w stosunku do ogniskowej. Pięknie to wszystko działa w manualu....jednym pokrętłem regulujesz czas drugim przysłonę a ISO dopasowuje się automatycznie. Poćwicz skracając lub wydłużając czas.....być może stabilizacja nie jest tak wydajna jak Ci sie wydaje.

  3. #13

    Domyślnie

    Uśmiecham się, rano sprawdzam alkomatem, jadę do lasu jak zero... Ręce trzęsą się, ale to jeszcze nic. Adrenalina rośnie jak wyjdzie coś ciekawego, coś dzieje się. Po to jest statyw, monopod, wężyk... Obiektyw otwarty najszerzej, w głowie iso maksymalne do możliwości aparatu i do czasu otwarcia migawki. Myślę, że najbardziej trzeba zbliżyć się do zwierząt, ptaków... Trzeba skrócić odległość do tego co chcemy uwiecznić, aby wyszło udane zdjęcie. Nie kosztem ogniskowej i przymknięcia, większej przysłony... Duży dystans do sarny, ptaka nie jest dobry, gdyż powietrze wówczas faluje. Nawet przy dobrym aparacie i jasnym obiektywie nie ma zamierzonego efektu. Ostatnio zrobiłem z okna samochodu zdjęcie saren... Niby niedaleko, ale powietrze było mroźne, słońce już ostre i zdjęcie wyszło do niczego. Jak obiekt jest statyczny, aparat na statywie, to czasy otwarcia migawki da się skrócić na długie, np 1:10. Wówczas zdjęcie jest ostre, nawet na ogniskowej 600.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Uśmiecham się, rano sprawdzam alkomatem, jadę do lasu jak zero... Ręce trzęsą się, ale to jeszcze nic. Adrenalina rośnie jak wyjdzie coś ciekawego, coś dzieje się. Po to jest statyw, monopod, wężyk... Obiektyw otwarty najszerzej, w głowie iso maksymalne do możliwości aparatu i do czasu otwarcia migawki. Myślę, że najbardziej trzeba zbliżyć się do zwierząt, ptaków... Trzeba skrócić odległość do tego co chcemy uwiecznić, aby wyszło udane zdjęcie. Nie kosztem ogniskowej i przymknięcia, większej przysłony... Duży dystans do sarny, ptaka nie jest dobry, gdyż powietrze wówczas faluje. Nawet przy dobrym aparacie i jasnym obiektywie nie ma zamierzonego efektu. Ostatnio zrobiłem z okna samochodu zdjęcie saren... Niby niedaleko, ale powietrze było mroźne, słońce już ostre i zdjęcie wyszło do niczego. Jak obiekt jest statyczny, aparat na statywie, to czasy otwarcia migawki da się skrócić na długie, np 1:10. Wówczas zdjęcie jest ostre, nawet na ogniskowej 600.
    Poza czatownią czy jakąs kryjówką w zasadzie mało realne. Przeważnie nie ma czasu na rozstawianie, rozstawianie to także niepotrzebne ruchy co powoduje płoszenie się zwierzyny. Chyb z 90% moich zdjęć , ptaków jest wykonane z ręki właśnie....bez b.dobrej stabilizacji i stosowaniu jak tylko możliwe krótkich czasów nie było by to możliwe.. Z tym że ja mam N200-500 z którym w wizjerze aparatu widzę doskonale moment " zamrożenia obrazu" przez VR.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Sarny
    By linxxx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 16:19
  2. [ Przyroda ] Sarny
    By Kamel112 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 18:08
  3. [ Przyroda ] sarny
    By abre in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 14:21
  4. [ Przyroda ] Sarny
    By yakuza82 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 19:16
  5. [ Przyroda ] sarny
    By tomek_d in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 09:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •