Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Jedno jest pewne - ten kolor przyciąga wzrok jak cholera

  2. #12

    Domyślnie

    Czy jak napiszę, że nabrałem nagle ochoty na pączki i mleko to będzie to równoznaczne z tym, że to fajne zdjęcie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #13

    Domyślnie

    mam takie skojarzenia z fotografia produktów dla gazetek tesco ze 20 lat temu.
    Tło jest moim zdaniem dramatyczne. A i same paczki tez nie zachęcają do niczego - zarówno fotografowania jak i jedzenia. Paczki nie są drogie - mozna zainwestowac kilka PLN w paczki które wyglądaja tak jak nalezy.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jedno jest pewne - ten kolor przyciąga wzrok jak cholera
    tło przyciąga
    ale płaskość obrazka i brak cieni odpycha
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #15

    Domyślnie

    Ten wątek, to jakbym zobaczył całe forum w pigułce... Zamiast napisać prostym językiem jakieś sensowne rady, to najprostszymi równoważnikami zdań padają uwagi z którymi nie wiadomo co począć. Kolor tła nie za dobry? To jaki dać? Nikt nie podpowiedział. Inny się wyrywa, że szum mu nie pasuje - co jest ostatnią rzeczą, która pomoże temu zdjęciu (na szczęście sam się przyznał, że znawcą nie jest, więć trzeba mu wybaczyć te 'wysokie loty'). Rozpacz. Padła sugestia, że wyprostowanie kadru wiele nowego wniesie.

    W ostateczności uwaga, żeby zainwestować w jakieś normalnie wyglądające pączki okazuje się na tym bezrybiu jakąś jedyną w miarę rozsądną.

    Ogarnia mnie czarna i bezdenna melancholia, jak to wszystko sflaczało i zwiędło...








    A wracając do zdjęć - Autorko, nie rób paru rzeczy na początek (wymienię w kolejności dowolnej, jak mi się nasuwa):

    1. Nie podkręcaj tak kolorów od sasa do asa - chodzi mi o selektywne działania. Na początku drogi staraj się uważać na światło, żeby było naturalne i wybierz do tego możliwie najlepiej WB. Kolory powinny być dobre, jak się sprężysz; najwyżej dodasz troszkę vibrance.

    2. Pamiętaj, że jak wybierzesz za zimne WB, kolory wyjdą bure i ponure. Wtedy początkujący zaczynają dowalać poszczególnych rzeczy i zamiast osiągać dobre kolory, osiągają radioaktywne. Unikaj tego.

    3. Nie ruszaj Clarity, na jakiś czas zapomnij o tym suwaku.

    4. Unikaj szklanych rzeczy na scenie - nie opanujesz odbić i zawsze wyjdzie to mizernie.

    5. Zamiast takiego tła i takiej aranżacji, zbuduj scenkę bardziej tradycyjną: obrusik, serweteczka, filiżanka (lub kubek - byle nie zbyt błyszczący, bo odbicia). Dobrze sprawdzi się deska do krojenia w charakterze podkładki na której leży żarcie - im bardziej matowa tym lepeij, bo nie odbije całego wszechświata dookoła i nie wprowadzi tym zamętu.

    6. Stock wspomniał o estetyce jak z gazetki tesco z poczatku wieku - ma rację. Jak zbudujesz małą scenkę, nawet z okruszkami, serwetką, jakimiś kuchennymi utensyliami - zmienisz ten styl.

    7. Jako tło możesz dać jak tutaj karton, albo możesz spróbować ustawić się tak, żeby tłem było ciemne wnętrze pokoju. Zobaczysz jaka będzie różnica.

    8. Zaczęłaś od mocno kolorowych rzeczy (posypka, zielona polewa, rurka, tło) - i nie widząc efektu wow zaczęłaś podkręcać. Spróbuj odwrotnie: ułóż scenkę kolorystycznie umiarkowaną: naturalna deska, ładna kromka swojskiego chleba, okruszki, masło w ładnym, nie za bladym kolorze, do tego parę dodatków jak plasterek rzodkiewki czy parę ziarnek kolorowego pieprzu - i spróbuj w tym osiągnąć ładne kolory. Powinno pójść lepiej bez takiego kręcenia, a na pewno wyjdzie naturalniej, nawet jak będzie za ciepło z WB.

    9. Last but not least - niebieskie, zwłaszcza radioaktywne niebieskie tło rzeczywiście słabo pasuje do żarcia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    @2pompony

    Fotografia jest medium którym w bardzo łatwy sposób można błyskawicznie produkować takie sobie obrazki. Stadami. Gdyby do każdego słabego, przypadkowego i bezrefleksyjnego zdjęcia chcieć pisać dysertacje to okazałoby się, że wymaga to poświęcenia 100 x więcej czasu i wysiłku jak przeznaczył na to fotograf. Nie dziw się więc, że nikt nie chce analizować na poważnie prac które są niepoważne traktowane przez autora. Szkoda czasu. Dlatego pierwsza część Twojego postu jest bez sensu. Chcesz to "nieś kaganek oświaty" ale nie wymagaj tego od innych.

    Aby nie było - naprawdę podziwiam Twoją odpowiedź (w drugiej części) gdzie chciało Ci się wypunktować parę istotnych spraw. Takich od których można byłoby zacząć. Obawiam się tylko, że to sztuka dla sztuki bo niczego nie nauczy autorki. Myślę, że to forum pomyliła z instagramem czy tam innymi fejsami i nie czeka jej mozolna droga podnoszenia poziomu.

    Ale zawsze mogę się mylić i gotów jestem wtedy wleźć pod stół i szczekać. Na dzień dzisiejszy prawdopodobieństwo tego scenariusza oceniam jako znikome.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17

    Domyślnie

    Jednak zostanę przy swoim zdaniu - i tak, uważam, że się mylisz, a dlaczego poniżej...

    Jeśli nie przeczyta tego co napisałem autorka, ani nawet nie wykona ani jednego zdjęćia więcej w życiu, ktoś kiedyś przyjdzie do tego wątku, więc warto - z mojego punktu widzenia - napisać coś dla tego kogoś, kto przyjdzie i będzie chciał się czegoś dowiedzieć. Zobaczy zdjęcie, może spojrzy na niego okiem analityka, może odnajdzie w sobie siłę, żeby przeczytać i zrozumieć, co chciałem mu powiedzieć.

    To mi wystarczy, i tak robię to za darmo.

    Dla porównania jest parę alternatywnych sposobów zachowania, np. można to olać i powiedzieć sobie: a po kiego wała mi cokolwiek pisać; po pierwsze budowa zdań z interpunkcją męczy, a po wtóre skoro to tumany, i tak nic nie pojmą. Albo: przecież to forum fotograficzne, zamiast na miarę skromnych możliwości spróbować coś komuś wytłumaczyć pójdę się pośmiać, jak się onanizują czwarty rok czemu Fuji albo Sony. Albo: co mnie to wszystko obchodzi, olać ćwoków, to forum i tak umiera. Albo można, nie wysilając zbytnio mózgownicy (to przecież strasznie męczy) odpowiedzieć byle co, byle jak, połową lub ćwiercią zdania, bez ładu, składu i sensu - ale żeby zaznaczyć swoją obecność. Bo jak się wspomni o szumach, to jest moc i szacun na rejonie.

    Owszem, tak można, ale ja jednak wybieram swój sposób, i cieszę się, że wciąż jeszcze te alternatywne zachowania mnie nie pociągają tak bardzo.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    To są Twoje wybory, ja je szanuję. Uważam, że piszesz dorzecznie i celnie. Wnosisz zdecydowanie wartość dodaną. Choć nie zawsze zgadzam się z Twoim pojmowaniem obrazu.

    Jest pewna, aczkolwiek chyba niewielka, szansa, że perły Twojej myśli (nie jest to kpina) ktoś kiedyś odszuka. Czego Tobie (i temu komuś) serdecznie życzę.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #19

    Domyślnie

    Dla mnie fajna kompozycja tylko to niebieskie tło psuje odbiór fotografii....bym zmienił tło
    "Piękno jest w nas i otaczającym świecie" || Obecnie:,Nikon D7200, Nikon 18-105 f/3.5-5.6 G ED VR, Nikkor 35 f/1.8 G || Było: Nikon D5000, Nikon 18-55 mm, Pentax Optio LS 465

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] pierwsze paczki pod swiatlo
    By akustyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2019, 23:52
  2. Nikon d7100 problem w pracy ze swiatlem studyjnym
    By wdowkapiotr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 00:02
  3. [ Glamour/Beauty ] Pierwsze próby z oświetleniem "studyjnym"
    By Feadin in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 13:12
  4. [ Portret ] Pierwsze próby z portretem studyjnym
    By mini21 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •