Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1

    Domyślnie jak kupić używane body? (610 lub750)

    Pierwszy raz planuję kupić używaną elektronikę i kompletnie nie wiem jakie oferty traktować jako dobre okazje.
    Na razie obserwując portale ogłoszeniowe zauważyłam dwie tendencje- body z małym przebiegiem niewiele tańsze od sklepowego albo oferty atrakcyjne cenowo ale ze sporym przebiegiem (80k. 100k, 150k).

    Jeśli mielibyście się zdecydować na któreś z tych body to jaka byłaby granica przebiegu i kosztu zakupu?
    Czy np. ~3200 zł za d750 z przebiegiem 85k to oferta godna uwagi, czy aparat jest już mocno zużyty (zakładając, że stan wizualny jest bdb)?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    85k to sporo nawet jak na D750, wyceniałbym taki sprzęt na 2500zł i ani złotówki więcej bym nie dał.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupowalem juz jakis czas temu, ale dalem 3.5k z gripem. Do dzis tylko nie rozumiem calej akcji, bo napisane bylo 40k, ktore bylo moim "max", ze zdjecia wyplulo ze ma 20k. No nazwijmy to mila niespodzianka, ale juz nadgonilem ten przebieg.
    150k to jest max. dla migawki od producenta, czyli sprzet potencjalnie martwy :P co z tego, ze "moze" doleci do pol miliona, jak rownie dobrze ma ta sama szanse na zdechniecie.

    Jak kupuje sie na dluzej to przedzial max. 30-40k, a ceny ? No to skoro ja kupilem ani drogo, ani tanio z vertaxem, to godne uwagi bedzie wszystko do 3tys. z przelotem do 40k. Na upartego mozna uznac zerowy przebieg za max cene, a 150k przelotu za cene migawki, ale wtedy nic nie kupisz

    PS. Tych modeli do 5k przelotu to sie dziwacznie boje, chociaz sam kiedys robilem takie przebiegi latami. Jak zamierzasz uzywac tele + serie, lepiej szukaj jak najnizszego przelotu.

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedyś za swojego półrocznego D610 tu na naszym forum kupiłem z przebiegiem lekko ponad 3k za 4.3k albo 4.4 już dokładnie nie pamiętam. Za tą cenę teraz mamy nowego D750
    Niebawem będę szukał D750 i też będę chciał z niskim przebiegiem, ale nie dam więcej jak 3,5k i z przebiegiem nie większym niż 15k
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym się tych niskich przebiegów nie bał.
    Dwa lata temu kupiłem roczne D610 z przebiegiem 2 tyś. klapnięć, a dziś mam lekko ponad 6 tyś.
    Jak ktoś jest amatorem i ma np. jak ja 4 korpusy, to taki przebieg nie jest niczym dziwnym.
    Gdybym szukał body dla siebie, to z przebiegiem do 25 tyś., najlepiej w stanie nówka. Warto dopłacić, bo jest większa szansa na bezproblemowe używanie, a i odsprzedać zawsze łatwiej...

  6. #6

    Domyślnie

    @Walle tylko za body w stanie nówka ceny też są "nówka"

    (nie wiem czy mogę tu wstawiać linki do ogłoszeń) a d610 z przebiegiem 25k za 1800 zł?

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Robson_zg dlaczego będziesz zmieniał, w czym Ci nie wystarczy d610?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli kupisz zajechane body, które za chwile będzie musiało trafić do serwisu, to z całych oszczędności nici...
    Ja kupuję coś, by się tym cieszyć, a nie mieć powód do zmartwień. Tanie mięso psy jedzą...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perspektywaa Zobacz posta
    @Walle tylko za body w stanie nówka ceny też są "nówka"

    (nie wiem czy mogę tu wstawiać linki do ogłoszeń) a d610 z przebiegiem 25k za 1800 zł?

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Robson_zg dlaczego będziesz zmieniał, w czym Ci nie wystarczy d610?
    Większosć robię portrety, ale dużo robię zdjęć na wystawach psów, dużo też w ruchu, gdzie potrzebny jest szybki AF
    Moje D610 ma już około 70k nacykane, zatem czas na "dobrą zmianę"
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  9. #9

    Domyślnie

    @Robson_zg czyli głownie kierujesz się chęcią skorzystania z czegoś innego?
    Waham się dość mocno między tymi dwoma modelami, boję się przyoszczędzić i kupić d610 a później żałować że jednak nie d750 (zmiana ze względu na fotografowanie imprez na trochę większą skalę, mam też d7100)

    A d610 z przebiegiem 28k za 2000 PLN?

  10. #10

    Domyślnie

    D610 poza jedyną wadą jaką jest umieszczenie wszystkich punktów AF w środku kadru, zasadniczo nie ma wad. Owszem, D750 ma lepsze wysokie iso i lepszy AF, ale to nie jest jakaś wielka przepaść. Jeżeli różnica w używkach wynosi ok 1000 i budżet na to pozwala, to warto dołożyć do D750. Ale jeżeli musi być to ok 2000, to spokojnie z D610 będzie zadowolenie. A 2000 za 28k zdjęć to niby dobra oferta, ale ja chyba gdybym miał swojego uczciwie sprzedać, to za 2000 z podobnym przebiegiem dodałbym gripa oryginalnego...

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 vs D300 - używane body
    By filipgie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 23:47
  2. używane body d80
    By jacek dr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •