Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Dla mnie taka postawa sprzedającego mówi : jestem typowym cwaniaczkiem który chce opchnąć bubel.



    Kupujący ma święte prawo sprawdzić sobie wszystko jak chce i jak długo chce.
    A to, że w tym kraju ludzie nie są nauczeni szacunku do kupującego, bo balast słusznie minionych czasów tkwi przez wychowanie nawet w milenialsach, to trudno.
    Wszystko ma swoje granice. Nie lubię, gdy ktoś widząc, że używany kilku-, czy kilkunastoletni obiektyw ma delikatne otarcia na krawędziach mocowania statywowego, stwierdza z miną znawcy, "o, widzę, że nie raz spadł panu na beton" tudzież równie mądrze sugeruje, że brak fabrycznego pudełka obiektywu świadczy o tym, że jest on kradziony (mimo, że są rachunki!). Tak więc czasem kupujący nie ustępują sprzedającym w głupocie, czy cwaniactwie. OLX jest pełen takich dziwolągów.
    Ostatnio edytowane przez dranio ; 13-02-2020 o 12:01

  2. #22

    Domyślnie

    Cóż. Są ludzie którzy sprzęt używany traktują jak produkt ze sklepu. I tu jest problem

  3. #23

    Domyślnie

    W zasadzie to każda ze stron ma rację.
    Zależnie od tego po której stronie jesteśmy po drugiej mamy doczynienia albo z rzetelnym kontrahentem albo też nie.
    Na to mie ma reguły. Występuję jako kupujący i sprzedający używanego sprzętu od lat.


    Zdarzają się kupujący kombinatorzy (tzw janusze), którzy potrafią np. napisać, że obiektyw który otrzymali ma wadę na soczewce i w związku z tym chcą negocjować ponownie cenę.
    Na szczęscie jestem na to przygotowany i zazwyczaj mam dokładne foty wysłanego sprzętu a szczególnie soczewek w zbliżeniu oraz z numerami seryjnymi
    Zdarzają sie sprzedawcy, którzy piszą o swoim sprzęcie "jak nowy" a potem otrzymuje się zakurzony sprzęt, jakby leżał od lat nie wiadomo gdzie a foty zrobił tak, że tego nie było widać.
    Zakupy przez allegro są pod tym kątem bezpieczniejsze bo można doprowadzić do cofnięcia transakcji.



    Mam swoje metody na rozmowę zarówno z kupującym ale też ze sprzedającym. Trzeba wiedzieć kiedy darować sobie kupującego, trzeba umieć wybierać wśród ofert sprzedaży. Jeśli jesteśmy w tym temacie "zieloni" to faktycznie
    może być bezpieczniej kupić nowy sprzęt lub skorzystać w ostateczności z tańszych zakupów (nówki w cenie używanego sprzętu) bez polskiej gwarancji za granicą. Ale uważać trzeba na amazon, tam potrafią mieć używany sprzęt ze zwrotów od poprzednich klientów.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 13-02-2020 o 12:55
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #24

    Domyślnie

    Kilka klamotów zdarzyło mi się sprzedać. Najlepszy powód do targowania się kupującego, jaki słyszałem, to: "Bo tu jest Polska i cena tego obiektywu nie przystaje do polskich zarobków i realiów". Gość targował kupno mojego N200-400VR, którego chciałem sprzedać w stanie "sklepowym" za 12 tys - wtedy to była połowa ceny nowego szkła. On targował się na 8 tys., bo przecież można było w podobnej cenie kupić nowego N80-400VR, więc bez sensu brać droższą "używkę"...
    No nie dogadaliśmy się wtedy i obiektyw znalazł sobie innego właściciela.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #25

    Domyślnie

    Sprzedałem raz obiektyw, potem nabywca marudzi, że paproch czy coś, albo że ta seria miała wadę fabryczna, więc żebym opuścił cenę o prawie połowę. Na to ja poprosiłem o odesłanie i zwróciłem mu pieniądze, a obiektyw kupił inny zadowolony za pierwotną cenę.

  6. #26

    Domyślnie

    @Śprotek

    Łatwo przychodzi ci ocenianie innych. Uogólnienia, które rzucasz są dość niemiłe i świadczą głównie o tobie. Pamiętaj, żeby nic ode mnie nie kupować

    Jest rynek kupującego, fakt, ale niektórzy nie znają umiaru i myślą, że wszystkie chwyty są dozwolone. Lepiej sobie odpuścić, poczekać, niż mieć do czynienia z niektórymi kupującymi. Moja babcia miała takie powiedzenie, "kupiłby wieś, ale pieniądze gdzieś", myślę, że to jest przyczyna wielu nieporozumień Ja mam same dobre doświadczenia z kupowaniem i sprzedawaniem używanego sprzętu, może dlatego, że nic na siłę.

  7. #27

    Domyślnie

    Kupiłem 2 sztuki d300s używane i d500 też używane. Każdy z aparatów miał poniżej 52 000 klatek (22 000, 52 000 i 40 000). Żaden nigdy nie był w serwisie (poza czyszczeniem matrycy). Najważniejsze moim zdaniem to pojechać obejrzeć aparat czy nie jest poobijany itd., porobić nim zdjęcia, zobaczyć jak wyglądają w pełnej rozdzielczości czy nie ma popalonej matrycy. Jeśli masz zamiar robić dużo zdjęć (kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy rocznie) to tylko bardzo mały przebieg ale z koleji jak wiesz, że rocznie zamkniesz się w 2 000 klatek to przebiegu 60 000 bym się jakoś bardzo nie bał - używany to używany zawsze coś może paść i naprawić będzie trzeba za swoje jeśli gwarancja minęła.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszek21 ; 13-02-2020 o 14:25
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Jeśli ktoś pyta "jak kupić używane body" to mim zdaniem powinien kupić nowe
    Jeśli tylko miałabym luźne 4 tysiące to nawet bym się nie zastanawiała

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    Jeśli masz zamiar robić dużo zdjęć (kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy rocznie) to tylko bardzo mały przebieg ale z koleji jak wiesz, że rocznie zamkniesz się w 2 000 klatek to przebiegu 60 000 bym się jakoś bardzo nie bał - używany to używany zawsze coś może paść i naprawić będzie trzeba za swoje jeśli gwarancja minęła.
    Szacuję ~15k rocznie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Wszystko ma swoje granice. Nie lubię, gdy ktoś widząc, że używany kilku-, czy kilkunastoletni obiektyw ma delikatne otarcia na krawędziach mocowania statywowego, stwierdza z miną znawcy, "o, widzę, że nie raz spadł panu na beton" tudzież równie mądrze sugeruje, że brak fabrycznego pudełka obiektywu świadczy o tym, że jest on kradziony (mimo, że są rachunki!). Tak więc czasem kupujący nie ustępują sprzedającym w głupocie, czy cwaniactwie. OLX jest pełen takich dziwolągów.
    To też kwestia własnych doświadczeń ze sprzętem. 50 1.8 mam od 6-7 lat, wygląda jak nowa (a zwiedziła pół Europy)
    body jest trochę młodsze (kupione w 2016 roku) ale również jest w stanie idealnym i wizualnym zewnętrznie i wewnętrznie. Tylko ja jestem bardzo wyczulona w kwestii dbania o aparat i nawet nie kładę go na stole czy innej twardej powierzchni bez podkładki.


    A wytarcia od statywu są często brane za informację o tym, że lustrzanką było dużo filmowania (nie wiem jak bardzo powinno się tego unikać, ale osobiście bym już takiego aparatu nie kupiła).

  9. #29

    Domyślnie

    perspektywaa w mojej ocenie przy tym co napisałaś przebieg max 20 000. Z drugiej strony wiele sklepów oferuje raty 0 % może by Cię tak to wtedy nie szarpło po kieszeni a masz nowy aparat z gwarancją i pewnością braku przebiegu.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  10. #30

    Domyślnie

    @Tomaszek21 tylko jeśli rok porobię zdjęcia i stwierdzę, że "to nie to" to będę mocno w plecy przy sprzedaży :P
    Na ten moment kupienie nowego body uważam za nieopłacalne.
    Ostatnio edytowane przez perspektywaa ; 13-02-2020 o 15:59

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 vs D300 - używane body
    By filipgie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 23:47
  2. używane body d80
    By jacek dr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •