Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ISO w obu jest takie samo mimo że to inne matryce, wytarguj coś z tej ceny i bierz D610.

  2. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem 2000 zł za D610 z takim przebiegiem, to gratka. Nie tak dawno to za te pieniądze 7100 chodziły
    Teraz w dobrej cenie jest nowe D750, tylko zastanawiam się, dlaczego używki są niewiele tańsze od nówki
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bo nie ma stałej niskiej ceny D750 tylko okazjonalne promocje, a i dostępność maleje, więc cena będzie się trzymała już raczej niż spadała.

  4. #14

    Domyślnie

    Gość miał ustawioną złą lokalizację na OLXie i jest na drugim końcu Polski... no noc, czekam dalej na coś fajnego

    A co do d7100 to do dziś nie mogę odżałować, że kiedyś kupiłam nowe za 3400. Chciałam zmienić ale szkoda mi go oddać za bezcen, więc pewnie już zawsze będzie moim zapasem.
    Ostatnio edytowane przez perspektywaa ; 12-02-2020 o 13:14

  5. #15

    Domyślnie

    Dwa słowa ode mnie...

    Bardzo uważaj na sprzęt używany. Przed zakupem sprawdź sprzęt dokładnie i powoli.
    Sprzedawałem w tamtym roku mojego D610, z przebiegiem 14k dostałem za niego 3000. Tylko, że przebieg to nie wszystko.

    Mój aparat był w stanie idealnym, to znaczy czyściutki, matryca idealna bez pyłów, traktowany z dbałością jak skarb.

    Teraz porównaj taki aparat z innym o podobnym przebiegu, ale z kurzem w środku, z rysami na matrycy, czy źle działającą migawką.

    Przebieg przebiegiem, moim zdaniem gdybym to ja miał kupować mój max byłby 15 -19 000.

    Jak ode mnie kupowała dziewczyna aparat, to aż mi się jej żal robiło. Młoda pani fotograf, twierdziła, że się zna, a ktoś mógł wcisnąć taki szajs, że rwało serce. Miała szczęście, że trafiła na mnie.

    Bezwzględnie sprawdź przebieg, poproś o RAW z aktualną datą i sama sprawdź przebieg. Sprawdź matrycę czy nie ma rys albo pyłków. Poproś o zdjęcie na f22 i oceń.
    Na oglądanie aparatu weź ze sobą silną latarkę diodową.
    Oglądając aparat sprawdź komorę lustra czy wszystko w środku czyste. Zwróć uwagę na to czy aparat w ogóle jest czysty. Unieś lustro i pod silnym światłem sprawdź samą matrycę. Włącz aparat, sprawdź ekran. Sprawdź działanie migawki na KAŻDYM CZASIE. Słuchaj czy schodząc od 4000 w dół migawka pracuje poprawnie czyli czy przerwy w kłapnięciu wydłużają się proporcjonalnie.
    Zobacz czy wizjer nie jest porysowany.

    Generalnie za używany D750 nie dałbym więcej niż 3000 dziś, za d610 2200.

    Na Twoim miejscu polowałbym jednak na jakąś promocję na nowy sprzęt. Nie wiem, czy nie wolałbym kupić nowego D610 z gwarancją z polskiej dystrybucji.

    Kupno używanego aparatu to duże ryzyko a ludzie straszne ceny chcą za używki, chamstwo zrobiło się takie, że próbują na używanym aparacie dostać taką cenę, żeby jeszcze zarobić.

    Sam zmieniłem 610 na 750 tylko dla kilku rzeczy ułatwiających pracę osobie ze słabym wzrokiem.

    Nie ufaj sprzedawcom.
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 13-02-2020 o 09:51

  6. #16

    Domyślnie

    Lubię takie posty: "Wszyscy wciskają najgorszy zmęczony chłam, ale ja mam wychuchany, idealny, niemalże lepszy niż niejeden nowy".

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Lubię takie posty...
    Ja też Jako sprzedający, pardon, sprzedawca, któremu nie wolno ufać zwyczajnie w pewnym momencie grzecznie odpuszczam sobie niektórych kupujących. Dla mnie przy pewnym stopniu upierdliwości i podejrzliwości kupującego nie warto tracić nerwów. Więc jeśli sprzedaję normalnie użytkowany sprzęt bez ukrytych wad, to po co mam się męczyć?

    Ps. Jeśli ktoś pyta "jak kupić używane body" to mim zdaniem powinien kupić nowe

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Dwa słowa ode mnie...

    Bardzo uważaj na sprzęt używany. Przed zakupem sprawdź sprzęt dokładnie i powoli.
    S

    Jak ode mnie kupowała dziewczyna aparat, to aż mi się jej żal robiło. Młoda pani fotograf, twierdziła, że się zna, a ktoś mógł wcisnąć taki szajs, że rwało serce. Miała szczęście, że trafiła na mnie.





    Kupno używanego aparatu to duże ryzyko a ludzie straszne ceny chcą za używki, chamstwo zrobiło się takie, że próbują na używanym aparacie dostać taką cenę, żeby jeszcze zarobić.



    Nie ufaj sprzedawcom.
    Przykro mi się zrobiło ale może faktycznie jest taki obraz kombinatorów

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ja też Jako sprzedający, pardon, sprzedawca, któremu nie wolno ufać zwyczajnie w pewnym momencie grzecznie odpuszczam sobie niektórych kupujących. Dla mnie przy pewnym stopniu upierdliwości i podejrzliwości kupującego nie warto tracić nerwów. )
    Dla mnie taka postawa sprzedającego mówi : jestem typowym cwaniaczkiem który chce opchnąć bubel.



    Kupujący ma święte prawo sprawdzić sobie wszystko jak chce i jak długo chce.
    A to, że w tym kraju ludzie nie są nauczeni szacunku do kupującego, bo balast słusznie minionych czasów tkwi przez wychowanie nawet w milenialsach, to trudno.

    Nigdzie nie napisałem, że tylko ja jestem uczciwy, więc po co taka karykaturalna interpretacja?
    Tym bardziej że nic teraz nikomu nie sprzedaję?


    Trzymam kciuki za autorkę postu. Oby trafiła na dobry sprzęt i uczciwego sprzedawcę .
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 13-02-2020 o 11:46

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Przykro mi się zrobiło ale może faktycznie jest taki obraz kombinatorów
    Pewnie tu na forum ludzie są uczciwi, ale jak się wyjdzie na OLX czy inne allegro to sam wiesz jak jest.
    Na forum kupowałem parę rzeczy i jestem
    zadowolony. Ale na allegro próbowano mnie oszukać.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 vs D300 - używane body
    By filipgie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 23:47
  2. używane body d80
    By jacek dr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •