Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak obrobić takie zdjęcie?

    Nie będę ukrywał, że poziom moich działań w LR i PS jest bardzo podstawowy.
    Chciałbym to zmienić.
    Za wszelki uwagi i sugestie dotyczące obróbki bardzo dziękuję.

    Oryginalne zdjęcie:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pss.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	624,5 KB
ID:	36159


    To co udało mi się uzyskać:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pss-2.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	366,2 KB
ID:	36160


    RAW do ściągnięcia

  2. #2

    Domyślnie

    No, jestem ciekaw
    Być może też wezmę udział jak będą chętni.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Załącznik 36163
    może takie coś ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Za wszelki uwagi i sugestie dotyczące obróbki bardzo dziękuję.
    Jeśli coś usuwasz ze zdjęcia, to rób to dokładnie.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Jeśli coś usuwasz ze zdjęcia, to rób to dokładnie.
    Chciałbym.
    Jakie narzędzie najlepsze do usunięcie tych rurek?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    może takie coś ?
    Jak pozbyłeś się tej fioletowej plamy?

  6. #6

    Domyślnie

    To i ja się dorzucę, na szybko, bo muszę wychodzić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200126_chinese new year_318-Edit-2-1.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	443,8 KB
ID:	36165
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 08-02-2020 o 20:18
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    To i ja się dorzucę, na szybko, bo muszę wychodzić
    Ta wersja najbardziej mi podchodzi, choć wersja w B&W koesh'a również jest OK.

  8. #8

    Domyślnie

    Parę spraw...


    1. Brawo Crusiek za opanowanie koloru, po pozbyciu się magenty. Wystarczy na oryginale zobaczyć, że oprócz tej dużej plamy na ścianie obie postacie mają fioletowe odblaski - które tutaj zostały całkowicie wytłumione. To się ceni - brawo! Teraz powiedz co i czego użyłeś, ale bez tego irytującego pseudo-profi żargonu typu: a, trochę krzywych, tu i tam D&B i na koniec trochę gmerania suwawkami... Tak to się tylko wypowiadają pseudo znawcy (czyli ogólnie ćwoki), którzy udają, że się na czymś znają - ale jak przychodzi co do czego, nic nie potrafią zdziałać.

    Ty daj opis poważny, bo czuję, ze ktoś może na tym skorzystać.




    2. Nie bardzo wiadomo o co chodzi autorowi wątku... Czy chce tylko sposobu wywołania RAWa (jak w wypadku 'zabaw z RAWkami'), czy chce kompletnej obróbki z elementami fotomontażu, jak maskowanie poszczególnych elementów, wycinaniem tła, zastępowaniem tego tła innym, itd... W ostateczności można przecież sobie wyobrazić, że ktoś mógłby wziąć na poważnie niektóre tutoriale z polecanych tu i ówdzie i umieścić tą parę w lesie, lub w kosmosie. Da się, tylko nie wiadomo czy chodzi o to...



    3. Byłoby dobrze, gdyby autor pytania nie prosił o cokolwiek - tzn jak obrobić dane zdjęcie - bo dostanie to samo co w wyżej wzmiankowanych 'zabawach z RAWkamim' - czyli serię nieskoordynowanych obrazków od sasa do lasa. Zamiast tego mógłby zadać pytanie konkretne, w tym wypadku np, takie: ej, a jak pozbyć się tego fioletowego koloru, i zauważcie że nie tylko ze ściany, ale też z postaci? Albo: ej, a jak bez użycie PSa i jego zaawansowanych technik pozbyć się, lub choćby wytłumić te cholerne poziome patyki, które przeszkadzają? Lub podobne konkretne - bo wtedy mam wrażenie więcej ludzi skorzysta na jasnych pytaniach i konkretnych odpowiedziach. A jak ludzie zobaczą 10 różnych obróbek, bez słowa opisu co (i po co) zostało zrobione - mam mieszane uczucia...




    Ale to w sumie tylko takie moje przemyślenia na boku, bo i tak będzie cie się bawić tak, jak chcecie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem pytać autora o to samo, bo efektywnie wychodzi na Rawki. Chociaż tam mamy tak, że autor właśnie może zastrzec sposób obróbki, niestety prawie nikt z tego nie korzysta...
    Jak będę przed komputerem to postaram się opisać jeśli autor wyraża taka chęć, bo może jemu akurat się nie podoba i nie chce, tym czasem ciekaw jestem też innych prac, które mam nadzieję przybędą
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... tym czasem ciekaw jestem też innych prac, które mam nadzieję przybędą
    U mnie nie przybędzie, ale uważam, że pozostawienie tego fioletu (może tylko nieco zmniejszenie saturacji tego koloru) nie jest jakimś wielkim błędem w obróbce tego zdjecia. Wiadomo z czego ten kolor/poświata na osobach wynika. Oczywiście przy likwidacji źródła tego światła /koloru/ i na co wpływa, zdjęcie zyskuje (czy warto/nie warto to robić, każdy sam decyduje). To tylko moje zdanie, niekoniecznie słuszne
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 08-02-2020 o 21:33

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak obrobić tak zdjęcie?
    By Owadus in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2019, 09:37
  2. Ktoś wie, jak wykonać obrobić takie zdjęcie ?
    By indepedente in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 13:02
  3. Jak to zdjęcie obrobić?
    By Patryk546 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 00:17
  4. jak obrobic zdjecie?
    By katzdw in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 20:14
  5. JAk obrobic takie zdjecia
    By dars in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •