Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Nowy w jednocyfrówkach - D3

    Od jakiegoś czasu myślałem nad tym, czy jest sens wydawać czterocyfrową kwotę na coś lepszego od mojego S5Pro i w żadne sposób nie dawało się obronić tezy o "uzasadnionej potrzebie". Ponieważ zakupu nie dało się uzasadnić rozsądkiem, zdałem się na emocje i... kupiłem D3
    Aparat trochę zmęczony, ale w cenie która już chyba nie może być niższa i, rzekomo, w pełni sprawny.
    No i teraz będę się tym bawił itp, ale zanim zacznę też kopać po forum, może ktoś mi podpowie parę rzeczy na start:

    1. W czym to nosić? S5 nosiłem w kaburze, na D3 nic małego nie ma?
    2. Na czym to nosić? W sensie - przecież nie na pasku na szyi, bo szyję urwie... Pasek na nadgarstek i jakieś szelki? Czy inaczej? Jeśli szelki, to najtańsze, czy jakieś konkretne?
    3. Co jeszcze powinienem wiedzieć na start, poza przeczytaniem instrukcji? Swoją drogą, 480 stron
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  2. #2

    Domyślnie

    Ad2: PD Slide i przez ramię/bark.
    Ad3: Coś słyszałem, że N nie robi już migawki do D3, a ta z D3s jest niekompatybilna, więc szanuj migawkę.
    Czy tak serio jest, musiałbyś się w serwisie popytać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Ad3 Nikon chyba tylko 10 lat wsparcia na części od momentu zakończenia produkcji daje, więc pewnie się zgadza...
    Ad2 A jakiś pasek nadgarstkowy ma do jednocyfrówki sens, czy niekoniecznie? Typu PD Clutch.
    Ad1 Help Jest np jakaś kabura, pokrowiec czy coś a'la kondomek jaki w np Zenicie był przymocowany na stałe? Tak, żeby wrzucić aparat z nakręconym niedużym słoikiem do zwykłego plecaka, walizki, bagażnika, wózka?
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  4. #4

    Domyślnie

    Ad1 Póki co, najmniejsze co znalazłem to Toploader Pro 65 AW. Ale dodatkowe 0.6kg niezbyt optymistycznie mnie nastraja...


    Dalsze pytania:
    4. Czy da się w wizjerze ustawić siatkę linii? Jakoś nie mogę znaleźć, a dotychczas we wszystkich puszkach to sobie włączałem...
    5. Czy są jakieś dobre profile kolorystyczne do wgrania do aparatu, ew do photoshopa, które zatroszczą się automatycznie/hurtowo o to, żeby dłubanie w poziomach np żółtego i czerwonego było już tylko opcją, a nie koniecznością? Jeśli nic takiego nie ma, który profil z tych standardowo obecnych w D3 uchodzi za najlepszy? Cyknąłem sobie trochę fotek na STD no i są jakieś takie inne niż to, do czego przyzwyczaił mnie S5Pro (i jeszcze inne niż A6300). Teraz ustawiłem na D2Xm3 i dałem odcień na -1 zgodnie z radą Czornyja w jakimś wątku. No, ale to rada sprzed 12 lat, może powstały nowsze/lepsze rozwiązania
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  5. #5

    Domyślnie

    Lekko już było

    Chyba najlepsze (szczególnie dla pleców) rozwiązanie:
    https://www.e-matgdynia.pl/pasek-rep...he-p-4867.html

    Kolory.
    Pożycz ColorChecker i zrób sobie profil przy takich warunkach: słoneczna pogoda, daleko od ścian.
    Profil powinien być wykonany dla każdego posiadanego obiektywu.
    Późniejsza obróbka sprowadza się do zapamiętania parametrów WB i Tint, wgrania profilu i wprowadzenia WB i Tint.

    Torba.
    Raczej slabo to widzę, chyba że do transportu odczepisz obiektyw:
    https://www.tenba.com/en/products/co...dslr-messenger

    Kabura a'la zenit raczej nie istnieje, ale jest coś takiego:
    http://pl.aliexpress.com/item/197742...chweb201603_53
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Do ogarnięcia kolorów polecam najprostszy sposób...



    Ja nawet nie robiłem profili dla każdego szkła, tylko dla 50 w słońcu, cieniu, przy zachmurzeniu i z błyskiem lampy. To generalnie wystarczy. Oczywiście jak miałem D700, to kolor żółty dostawał - 10, a pomarańczowy - 5 w LR i było ok.
    Noszenie jednocyfrowego body jest wygodne na szelkach lub z Peak Design Slide, tym szerokim.
    Nie lubię toreb na ramię, raczej preferuję plecaki. Mam kilka Lowepro Flipside, różne wielkości w zależności od ilości sprzętu, który muszę zabrać. Torba Lowepro D400 mieści bardzo dużo, ale jest ogromna, mam, czasem się przydaje.
    Co do migawki, dopóki trzyma czasy, to się nie martw. Jak coś będzie szwankować, to pewnie Studio5s pomoże.
    Siatkę w wizjerze da się włączyć, nie pamiętam teraz gdzie, a nie mam aparatu pod ręką. Poszukaj w menu, chyba ogólne ustawienia jak dobrze pamiętam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    4. Czy da się w wizjerze ustawić siatkę linii? Jakoś nie mogę znaleźć, a dotychczas we wszystkich puszkach to sobie włączałem...
    Nie da się ustawić siatki w wizjerze, bo do D3 jest (lub była) wymienna matówka E z siatką.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie da się ustawić siatki w wizjerze, bo do D3 jest (lub była) wymienna matówka E z siatką.
    Właśnie poczytałem o tym w necie i jestem w mocnym szoku... Ale wymyślili

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ad2: PD Slide i przez ramię/bark.
    Ten:
    https://allegro.pl/oferta/peak-desig...rny-8653474704
    ?
    W czym jest lepszy od blackrapid? Widzę, że te dwie firmy sa na przemian polecane. Są może jakies chińskie zamienniki tych rozwiązań? Blackrapid to w ogóle 20% ceny aparatu kosztuje
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Właśnie poczytałem o tym w necie i jestem w mocnym szoku... Ale wymyślili
    Nieźle. Mój pierwszy aparat od 100 lat bez siatki xD
    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Pożycz ColorChecker i zrób sobie profil przy takich warunkach: słoneczna pogoda, daleko od ścian.
    Profil powinien być wykonany dla każdego posiadanego obiektywu.
    Późniejsza obróbka sprowadza się do zapamiętania parametrów WB i Tint, wgrania profilu i wprowadzenia WB i Tint.
    Chyba trochę za głęboka woda dla mnie jak na start… Myślałem, że jest jakas wtyczka czy coś do Szopa, co po prostu zadziała jak filtr i zmieni kolory na takie „inne”. Fudżikowe np.
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie takie presety istnieją, ale nikt nie wie co finalnie dostaniesz.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:11
  2. [ Portret ] nowy rok nowy cykl
    By stefan estrada in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 07:59
  3. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  4. Nowy komputer czy nowy program?
    By Cosnek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 17:00
  5. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •