Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Tak czytając wypowiedzi osób, chyba znających się na obróbce, potrafiących ją ocenić, np @morzon, @2pompony, @cybulski, @90s (kolejność przypadkowa) trochę szkoda, że nie głosują tu na forum w Zabawie w RAWki, ale może nie ma na co ...

  2. #22

    Domyślnie

    @And.N jest tu tyle aktywności że można cały dzień siedzieć i się bawić w różne zabawy. Osobiście nie mam za dużo czasu na takie aktywności albo bardzo mi się to podoba i szanuje te pomysły.
    Widziałem kilka tych zabaw w RAWki i nie dziwi mnie że ludzie tak lecą w skrajności z obróbką. W końcu to zabawa a sam pomysł chyba właśnie na tym polega.
    Jaki byłoby niesmak jakby wygrało zdjęcie z małą ale staranną ingerencją w detale. Zakładając że autor zdjęcia wykonał dobrą robotę i ujął to co było celem wykonania tego ujęcia.

    Z drugie strony dziś wykonanie i opublikowanie zdjęcia zajmuje mniej czasu jak jego skomentowanie a gdzie dopiero mówić o obróbce.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wypowiadałem się na temat obróbki. Każdy ma swój gust, szkoda tylko, że takie osoby jak przykładowo wymieniłem nie znajdują w ciągu 3 dni 5 minut czasu aby wziąć udział w głosowaniu. Tylko tyle, ale odbiegam od tematu więc już nie zabieram głosu

  4. #24

    Domyślnie

    Jak tak mogę pomóc to nie ma problemu i z mojej strony postaram się zwiększyć intensywność w głosowaniach

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Tak czytając wypowiedzi osób, chyba znających się na obróbce, potrafiących ją ocenić, np @morzon, @2pompony, @cybulski, @90s (kolejność przypadkowa) trochę szkoda, że nie głosują tu na forum w Zabawie w RAWki, ale może nie ma na co ...

    @And.N - ponieważ zostałem wyciągnięty do odpowiedzi, to odpowiem...

    Otóż już nie pierwszy raz dostaję coś w rodzaju reprymendy, że skoro się wypowiadam na forum w kwestii obróbki, to może łaskawie wziąłbym d.pę w troki i włączył się do 'Zabawy w RAWki' - albo jako uczestnik, albo komentator/głosujący. I po raz kolejny już odpowiadam, że pomysł, by kilku ludzi udowadniało sobie nawzajem że da się jednego RAWa wywołać na wiele sposobów mnie specjalnie nie interesuje. Z całym szacunkiem do zabawowiczów, konkursu, głosowań i tak dalej...

    Z jeszcze większym szacunkiem (mówię poważnie, nie chcę żeby to było odebrane jako kpinkowanie sobie) mogę powiedzieć, że te próby jakie w 'Zabawie' widziałem nie napawają mnie nadmiernym optymizmem; na ogół są od sasa do lasa, wydaje się że autorom obróbek przyświeca idea, że im obrazek bardziej udziwniony - tym lepszy. Jak w takim wypadku miałbym głosować: za najbardziej dziwną obróbką, czy najmniej zieloną, najbledszą, czy najbardziej kontrastową?

    Parę lat temu, jak po raz pierwszy padła propozycja abym się przyłączył powiedziałem, że mógłbym się przyłączyć do takiej formuły:

    1. ktoś daje RAWa z jakąś wadą, np. przepalonego w światłach albo w jakimś kanale, z wybitnie kiepską ekspozycją, powalonego barwowo czy choćby skopanego kompozycyjnie/kadrowo - słowem nadającego się do jakichś działań ratunkowych

    2. uczestnicy starają się błędy poprawić, przy okazji wyjaśniając co i jak zrobili - dla nauki i ku pożytkowi innych.



    Na coś takiego bym się nawet pisał. Ale głosowanie czy ktoś wystarczająco udziwnił obrazek jest nie dla mnie - sorry. Tu już musicie sobie dać radę beze mnie, i jak widzę dajecie sobie.



    PS
    Nie chciałbym, aby mój post był postrzegany, jako objaw niechęci czy odrzucenia. Potraktuj go jako w miarę szczere wyjaśńienie, czemu nie uczestniczę, nic negatywnego w kierunku Waszej zabawy poza tym że się nie dołączam.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-02-2020 o 22:49
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #26

    Domyślnie

    @2pompony W sumie ciężko nie przyznać ci racji a podana przez Ciebie propozycja jest moim zdaniem bardzo dobra. Jak się bawić to faktycznie niech to ma jeszcze walory edukacyjne i treningu.
    Tylko wtedy to już nie będzie zabawa w maksymalne ruszanie suwakami a rzemieślnicza robota.
    Sam mam kilka fotek bo retuszuje też stare fotografie gdzie można się wykazać umiejętnościami w wielu kategoriach. Mogę udostępnić np takie jakby ktoś chciał powalczyć
    https://www.youtube.com/watch?v=ljKd...4&index=7&t=0s

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za.dyskusje. No właśnie interesuje mnie efekt ala Podlasinska tylko że u niej za dużo obróbki jak dla.mnie. To zdjęcie jest z czasem 250 to jest chyba maks dla.lampy ale są też z czasem 320 więc sugeruje to co.najwyzej blede.No i te kolory... Nie wiem czy to Canon, ten obiektyw czy chyba muszę po prostu wcześniej wstawać 😀

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariuszek81 Zobacz posta
    Dzięki za.dyskusje. No właśnie interesuje mnie efekt ala Podlasinska tylko że u niej za dużo obróbki jak dla.mnie. To zdjęcie jest z czasem 250 to jest chyba maks dla.lampy ale są też z czasem 320 więc sugeruje to co.najwyzej blede.No i te kolory... Nie wiem czy to Canon, ten obiektyw czy chyba muszę po prostu wcześniej wstawać
    Tak już zupełnie poważnie.
    Jak widać po exifie, flasha tam nie było. WB ustawiane manualnie, 24 styczeń, 15:16. Najpewniej po prostu podciąnięte cienie i ocieplone delikatnie. Zdjęcie zrobione przed zachodem, słońce już jest nisko więc i światło bardziej miękkie, ciepłe. W tym wypadku dużo się nie musiała osoba napracować przy wywoływaniu.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #29

    Domyślnie

    To ze nie ma w EXIFie info o lampie - nic nie znaczy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W świetle kontrowym nie uświadczysz nawet miękkiego cienia
    Obejrzyjcie dokładnie wycięcie sukienki i szarych rajstop - lekki miękki cień - jakby lampa lub duża blenda była ustawiona po lewej stronie fotografa i trochę wyżej - na poziomie powiedzmy 1,5m
    Na tym czarnym paltociku w okolicach ramienia jest to samo
    na twarzy rozkład światła i lekko zacienionego czola zgadzał by się z takim ustawieniem

    Tak, w dzisiejszych czasach gumowych matryc można to też osiągnąć w postprodukcji ale stawiam na dużą blendę odbijająca światło kontrowe

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariuszek81 Zobacz posta
    Dzięki za.dyskusje. No właśnie interesuje mnie efekt ala Podlasinska tylko że u niej za dużo obróbki jak dla.mnie. To zdjęcie jest z czasem 250 to jest chyba maks dla.lampy ale są też z czasem 320 więc sugeruje to co.najwyzej blede.No i te kolory... Nie wiem czy to Canon, ten obiektyw czy chyba muszę po prostu wcześniej wstawać ������
    Czasem się nie sugeruj, obecnie możesz niektóre lampy synchronizować do 1/8000 nawet, więc to jakby nie jest wyznacznik. Obstawiałbym blende, a nawet jeśli to nie blenda w tym konkretnym przypadku - to osiągniesz ten efekt blendą

    Kolory - popróbuj robić zdjęcia jak masz niskie światło, po wschodzie albo przed zachodem. To naprawdę czyni cuda i nie ma co porównywać do zdjęć o innej porze dnia. Do tego też trzeba nauczyć się trochę "łapać" to światło - czyli kierunek, kontrolować to co się dzieje w tle etc - ale to przychodzi z czasem i doświadczeniem.

    Canon nie ma nic do rzeczy, nie odróżniłbyś które zdjęcie jest z nikona/canona/sony/whatever. Zwłaszcza po obróbce. Prędzej szkło daje kopa, bo obrazek z takiej ogniskowej i światła jest charakterystyczny (mocno wycina z tła + skompresowana perspektywa), a do tego dobre szkło ładnie przenosi kolory i kontrasty - czasem prosto z puchy to wygląda już naprawdę przyjemnie. Tylko nie wpadnij na pomysł, że jak nie masz tego szkła to nie dasz rady zrobić takiego zdjęcia dużo tańszym szkłem osiągniesz coś podobnego, może nie identyczne, ale po prostu coś troszkę innego, równie dobrego. Na pewno najistotniejsze będzie praca z warunkami, światłem (tym zastanym przede wszystkim + ewentualne doświetlenie).

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak zrobic takie zdjecie ?
    By Larkspur1 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 17:09
  2. Jak zrobić takie zdjęcie?
    By emilcabaj86 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 15:18
  3. Jak zrobić takie zdjęcie?
    By Pati140 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 20:54
  4. Jak zrobic takie zdjecie?
    By GrYzLy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:09
  5. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •