Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    jeśli ktoś nie chce stracić danych, trzyma te SAME dane na DWÓCH DYSKACH oddzielnie...najlepiej 1 dysk w miejscu X drugi w miejscu Y
    Nie wiem czy "w innym pokoju" to mozna uznac jako w innym, drugim miejscu
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie wiem czy "w innym pokoju" to mozna uznac jako w innym, drugim miejscu
    No nie

    Kradzież włamanie
    Pożar itp

    A myślisz że jak duże firmy ukrywają swoje centra danych?różne lokalizacje i do tego przypominają bunkry
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Czy z HDD nie łatwiej odzyskać dane w razie awarii??
    Teoretycznie łatwiej. Teoretycznie można wsadzić talerz do takiego samego napędu, albo podmienić ramię z głowicą. Tylko zapytaj fachowców o koszty...
    Dzisiaj SDD są tak tanie, że warto taki kupić i zdublować dla świętego spokoju. Ale firmowe, żadnych wynalazków typu A-Data, albo Crucial.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Teoretycznie łatwiej. Teoretycznie można wsadzić talerz do takiego samego napędu, albo podmienić ramię z głowicą. Tylko zapytaj fachowców o koszty...
    Dzisiaj SDD są tak tanie, że warto taki kupić i zdublować dla świętego spokoju. Ale firmowe, żadnych wynalazków typu A-Data, albo Crucial.
    Crucial bardzo dobre dyski, mam cruciali dużo i dwa samsungi i WD hdd, seagaty stare mam hdd zewnętrzne... Żaden nie padł
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    No nie

    Kradzież włamanie
    Pożar itp

    A myślisz że jak duże firmy ukrywają swoje centra danych?różne lokalizacje i do tego przypominają bunkry
    Ale ja sie odnosilem jak ty (zapewne?)zabezpieczasz dane, bo masz duzo dyskow.
    Polozy dysk obok kompa pewnie i juz mam pancerny buckup

    Zalozylem, ze doradzasz na podstawie swoich przyzwyczajen i jak robisz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #46

    Domyślnie

    Ja miałem z Crucialem perypetie już dwa razy. Podziękuję.
    Może dzisiaj robią lepsze, ale mój stary, 10-letni Evo robi za systemowy i bez łaski. Sprawdzałem kiedyś zużycie i coś koło 25%.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja tez mialem problemy z SSD Cruciala, taka mial przypadlosc glupia ze raz go bylo widac a raz nie widac w systemie
    I niewazne do ktorego portu sata byl podpiety.

    Ofc jak go zanioslem do komputronika na reklamacje i go podpinal ido 4 kompow to wszedzie go bylo widac
    Wracam do domu, podpinam - widac.
    Wlaczam nastepnego dnai kompa - nie widac


    To moj byly dysk Crucial, król kamuflazu
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 04-08-2023 o 00:31
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #48

    Domyślnie

    Mój Crucial przestał działać po miesiącu od zakupu. Wysłałem na reklamację, wymienili kontroler, odesłali z naklejką refurbished i pracował może z tydzień. Dałem sobie spokój z tą marką.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tojo Zobacz posta
    Odświeżę wątek, czy dzisiaj do przechowywania danych wybralibyście SSD czy HDD. Do pojemności 2-3 TB cena obu rozwiązań jest zbliżona.
    Tak patrzę na cenniki w X-kom, to wydaje mi się, że Samsung 2TB SSD kosztuje tyle, co talerzowy Seagate 5TB (ok. 600 zł). Dla mnie, to spora różnica w cenie. Wolałbym SSD, ale kupiłem talerzowy, ze względu na te drobne, kilka TB różnicy
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Tak patrzę na cenniki w X-kom, to wydaje mi się, że Samsung 2TB SSD kosztuje tyle, co talerzowy Seagate 5TB (ok. 600 zł). Dla mnie, to spora różnica w cenie. Wolałbym SSD, ale kupiłem talerzowy, ze względu na te drobne, kilka TB różnicy
    Pisząc o podobnych cenach miałem na myśli najtańsze SSD np. Adata 2TB 800 Legend za 325 zł. Odświeżając wątek o przechowywaniu zdjęć miałem na myśli raczej podstawowe miejsce gromadzenia zdjęć, ich segregowania, kasowania i obróbki...

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Zewnętrzny monitor do laptopa.
    By kafi44 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:38
  2. Bezprzewodowy dysk zewnętrzny do laptopa.
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  4. DIGIMATE III jako dysk zewnętrzny do laptopa?
    By ktm777 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 00:30
  5. Zewnętrzny dysk do laptopa
    By Fredflinstone in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •