Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    D600 ma lepszą matrycę niż a7 czy a7II
    Jeśli to pytanie to od obu.

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    i drugie... a7II przy szerokich kątach w szkłach M ma mniej purpury
    Możliwe, pierwszy raz się z tym spotykam, ale Phillip Reeve używał obu 7ek z manualami, w tym z szerokaśnymi vojtkami i twierdzi, że generalnie obie matryce zachowują się bardzo podobnie. I tym się sugerowałem. Może II ma cieńszy filtr AA, co w sumie mogłoby wpłynąć na zachowanie szkieł pod M, ale o tym też nie słyszałem. Dopiero modyfikacja Kolari ponoć wpływa na lepszą pracę z eMkami, ale to chyba bardziej odnośnie ostrości w rogach. W jakichś bardziej syntetycznych testach wyszło, że II ma trochę lepsze wysokie ISO a jedynka trochę lepszy DR. Przy okazji porównanie obu pierwszych 7 od Reeva. Nie da się ukryć, że A7II jest generalnie lepsza, poza wagą i rozmiarami, ale pierwsza A7 bardzo dobrze się sprawdzi z manualami a kosztuje grosze (używki już stoją po 1400):

    https://phillipreeve.net/blog/sony-a7ii-vs-sony-a7/

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeśli to pytanie to od obu.
    nie, to nie było pytanie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Możliwe, pierwszy raz się z tym spotykam, ale Phillip Reeve używał obu 7ek z manualami, w tym z szerokaśnymi vojtkami i twierdzi, że generalnie obie matryce zachowują się bardzo podobnie. I tym się sugerowałem. Może II ma cieńszy filtr AA, co w sumie mogłoby wpłynąć na zachowanie szkieł pod M, ale o tym też nie słyszałem. Dopiero modyfikacja Kolari ponoć wpływa na lepszą pracę z eMkami, ale to chyba bardziej odnośnie ostrości w rogach. W jakichś bardziej syntetycznych testach wyszło, że II ma trochę lepsze wysokie ISO a jedynka trochę lepszy DR. Przy okazji porównanie obu pierwszych 7 od Reeva. Nie da się ukryć, że A7II jest generalnie lepsza, poza wagą i rozmiarami, ale pierwsza A7 bardzo dobrze się sprawdzi z manualami a kosztuje grosze (używki już stoją po 1400):

    https://phillipreeve.net/blog/sony-a7ii-vs-sony-a7/
    akurat 2kę kupiłem za tysiaka więcej więc jako aparat "przejściowy" nie mam wrażenia, że przepłaciłem względem 1ki. A7III jest spoko i jej akumulator, ale tutaj to trzeba być pewnym, że chce się być w bezlustrach
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiście. Każdy musi sam rozsądzić czy warto dopłacić. Był moment, że II mocno się zbliżyła ceną do jedynki ceną i to był najlepszy moment na upgrade. W tej chwili też warto rozważyć dwójkę, choćby ze względu na stabilizację i inny uchwyt, jeśli ktoś lubi.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Od kilku tygodni uzywam A7ii z 7A 28/1.4; Voigt 401.4 i Voigt 75/1.5.
    Jak masz jakies konkretne pytania to smialo wal. Ja jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu (nie mam innych szkiel).
    Och, te Vojtki są straszliwie fajne. Generalnie zakup 58 chyba najbardziej nakręcił mnie na manuale, a to dopiero początek zabawy.
    W połączneniu z taką A7 to prawdziwie 'lekko,jasno,kompaktowo'

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Oczywiście. Każdy musi sam rozsądzić czy warto dopłacić. Był moment, że II mocno się zbliżyła ceną do jedynki ceną i to był najlepszy moment na upgrade. W tej chwili też warto rozważyć dwójkę, choćby ze względu na stabilizację i inny uchwyt, jeśli ktoś lubi.
    Weruję rynek wtórny i robie rachunek sumienia. Wychodzi mi na to, że kupując używkę A7 raczej najmniej się straci, bo do ilu one spadną w ciągu 2 lat ? do 1k?
    Po tym czasie Z6 powinny zacząć mieć ludzkie ceny, może wyjdzie jakis kolejny model. Gdyby A7 II miała zauważalnie lepsze ISO to bym może się połasił, a tak? Za te 1-1,5k różnicy to można upolowac jeszcze fajne szkiełko. Niemniej... zobaczymy co się będzie pojawiało, musze ochłonąć trochę bom najarany jak szczerbaty na suchary.

    Robię póki co przegląd szafy i zastanawiam się co można byloby jeszcze upłynnić celem podbicia budżetu (ale raczej chodzi o kolejne szkiełko niż lepsze body...)
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  5. #25

    Domyślnie

    Lepsze ISO do manuali? Śluby tym będziesz robił?
    Jak masz stabilizację matrycy, to przecież w wielu przypadkach nie musisz żyłować ISO.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak poste napisał odnośnie stabilizacji, a ja dodam że to jest bardzo niedoceniane przez wielu, póki co chyba tylko fani canona dostrzegają zalety braku stabilizacji w eRkach
    A7 brałbym wyłącznie ze względu na cenę i gabaryty, cała reszta przemawia za A7II, tylko pamiętaj żeby kupić duuużo bateryjek

  7. #27

    Domyślnie

    Ps. Uważaj, bo jak się sprawdzi diagnoza kolegi Czornyj (#1162)
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...rotnie/page117
    cały sprzęt pójdzie na wymianę

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Lepsze ISO do manuali? Śluby tym będziesz robił?
    Jak masz stabilizację matrycy, to przecież w wielu przypadkach nie musisz żyłować ISO.
    Zawsze fajnie mieć 'zapas' niż niedostatek.
    Poza tym mimo wszystko celuję w tańszą I na tą chwilę, więc mogę się spodziewać raczej nico gorszych Rawów niż z D600.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Uważaj, bo jak się sprawdzi diagnoza kolegi Czornyj (#1162)
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...rotnie/page117
    cały sprzęt pójdzie na wymianę
    Szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko. Ciężko mi dzisiaj byłoby wyprzedać wszystko, żeby pójść w ciemno w bezlustro, natomiast jeśli sie okaże, że faktycznie system lekki będzie fajniejszy, to na spokojnie się przesiądę, szczególnie, że nie mam D850, tylko leciwego już D600, z którym A7 dużo łatwiej konkurować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak jak poste napisał odnośnie stabilizacji, a ja dodam że to jest bardzo niedoceniane przez wielu, póki co chyba tylko fani canona dostrzegają zalety braku stabilizacji w eRkach
    A7 brałbym wyłącznie ze względu na cenę i gabaryty, cała reszta przemawia za A7II, tylko pamiętaj żeby kupić duuużo bateryjek
    Nie mam wątpliwości , że II jest lepsza, że fajnie byłoby miec stabilizację. Gdyby trafił się w mocno korzystnej cenie pewnie bym się skusił.
    ps: co to znaczy dużo bateryjek? długo się ładują?
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  9. #29

    Domyślnie

    Moim zdaniem to przy ilości szkieł F (oprócz manuali), które masz, celuj jednak w Z6, nie Sony. Lepiej używać z af przez FTZ, niż bez af na Sony. Przyjdzie wiosna, przyjdą promocje, a kolega koesh podpowie, jak tanio kupić Zetkę

  10. #30

    Domyślnie

    Przesiadłem się z D610 na A7II + lustrzankowe szkła AF na adapterze. I nie żałuję, ale jest parę rzeczy które mnie w Sony drażnią:
    -akumulator, ale to wiemy
    -słaby automatyczny balans bieli
    -jeden slot na kartę
    -gorsza ergonomia

    Ale są i plusy:
    +stabilizacja, wiemy
    +AF-C, nawet ze szkłami z adapterem radzi sobie z moimi biegającymi świnkami morskimi, na Nikonie wychodziło to jakoś gorzej
    +z 50 1.4 Canona na adapterze mieści mi się do kieszeni w kurtce
    +stabilizacja serio robi robotę, zwłaszcza jak zapinam UWA
    +gibany ekranik

    +- jakość. Przed obróbką rzeczywiście szumi więcej. Po obróbce nie widzę różnicy.


    U mnie głównym powodem zmiany była właśnie możliwość adaptacji szkieł z innych systemów - w C interesujące mnie ogniskowe są śmiesznie tanie, ale body C mi absolutnie nie podchodzą. No i mimo, że nie mam żadnych manuali, to się od dawna czaję na Heliosa 85 1.5, a focus peaking działa serio świetnie.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D200 a manuale
    By Szuwar in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 13:39
  2. Manuale >50<
    By Graivite in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 23:33
  3. radzieckie manuale
    By tomek969 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 09:50
  4. D200 +Szkło manuale a potwierdzenie ostrości?
    By Borowa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2007, 11:10
  5. Nikon f65 + manuale
    By Gall86 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •