Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Z A7 nie działa Techart LM-EA7, dopiero od A7II. To gdybyś chciał w manuale pobawić się bardziej.
    To może za jakiś czas. Cały czas zastanawiam się, czy jest sens bawić się w ogole w Sony, czy grzecznie poczekać aż się rynek nieco nasyci bezlustrami i kupić coś lepszego za jakiś czas... a do tego momentu zbierać ciekawe kąski i męczyć się na D600... Tyle że mam juz z manuali 28/2 , 58 1.4 , 105/2.5, więc tak czy tak już dzisiaj wydaje się mieć to sens.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    Dzięki Panowie za odpowiedzi.

    Generalnie biorę pod uwagę właściwie wyłącznie zakup używki. Jeżeli wejdę w Sony to przede wszystkim celem zabawy Manualami, więc gdyby gdzieś body ok 1,5k upolować to miałoby to sens... Nie będę inwestował 3,5k w body pod same manuale... które jak gdzieś obok czytałem wcale nie musi być na AFowych szkłach lepsze od mojej D600.

    Hmm, hmm, hmm.

    Muszę w takim razie podumać jak najlepiej rozłożyć szklarnie pod ewentualny set A7 i D600.
    Cholernie mi sie podoba ten mikrusi Voightlander 35 1.4 , zastanawiam się na ile takie lajtowe repo na płytkiej GO da się robić na focuspeakingu/zoomie.
    Prawie kupiłem w ostatnich dniach 35/2 pod D600, ale gdybym szedł w A7 to chyba właśnie w Voightlandera bym celował.
    Są dwie kwestie w AF szybkość i celnosc. Powiedzmy sobie tzw szybkość AF w d600 nie przekłada się na celnosc. To coś czego lustra nie potrafią dobrze - trafić gdzie trzeba na 100%. A z fokus peaking na manualu będziesz więcej niż zadowolony.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    ...Cholernie mi sie podoba ten mikrusi Voightlander 35 1.4 , zastanawiam się na ile takie lajtowe repo na płytkiej GO da się robić na focuspeakingu/zoomie...
    Da się. Na szybko peaking a jak jest trochę więcej czasu to lupka. 35 to dość szeroko. Szkiełka Vojtka mają na mocowaniu FE swoich fanów. 40 jest chyba fajniejsza niż 35 a wagowo i rozmiarowo wychodzi tak samo. Jeśli te kilka mm nie robią różnicy to warto się zastanowić. Oczywiście stabilizacja przydaje się też przy kadrowaniu, o tym zapomniałem, ale szczególnie przy dłuższych ogniskowych. Takie 35 czy nawet 50mm można obskoczyć peakingiem choć nie jest to metoda w 100% dokładna.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    To może za jakiś czas. Cały czas zastanawiam się, czy jest sens bawić się w ogole w Sony, czy grzecznie poczekać aż się rynek nieco nasyci bezlustrami i kupić coś lepszego za jakiś czas... a do tego momentu zbierać ciekawe kąski i męczyć się na D600... Tyle że mam juz z manuali 28/2 , 58 1.4 , 105/2.5, więc tak czy tak już dzisiaj wydaje się mieć to sens.
    Zrobisz jak chcesz, kolekcjonowanie szkieł to sympatyczna sprawa . Natomiast co do fotografowania, to bezlustro z manualem jest o niebo wygodniejsze od lustrzanki. Sony z przejściówką za 100 zł do Nikona AI ma tylko tę wadę, że nie pokazuje wartości przysłony. Natomiast ostrzenie "na kropkę" ewentualnie przez powiększenie na lv w lustrzance jest co najmniej słabe w porównaniu z ML. Efektywności/celności nie ma co porównywać. Stare szkiełka stają się o niebo celniejsze no i dochodzi stabilizacja matrycy, kwestia nie do pogardzenia. Ale widzę, że masz tyle kasy w szkłach do Nikona, że z rozsądku będziesz podtrzymywał ten związek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Da się. Na szybko peaking a jak jest trochę więcej czasu to lupka. 35 to dość szeroko. Szkiełka Vojtka mają na mocowaniu FE swoich fanów. 40 jest chyba fajniejsza niż 35 a wagowo i rozmiarowo wychodzi tak samo. Jeśli te kilka mm nie robią różnicy to warto się zastanowić. Oczywiście stabilizacja przydaje się też przy kadrowaniu, o tym zapomniałem, ale szczególnie przy dłuższych ogniskowych. Takie 35 czy nawet 50mm można obskoczyć peakingiem choć nie jest to metoda w 100% dokładna.
    Tak, oglądałem nieco fotek z Voightlandera 40 1.4 i też mi się bardzo podoba... generalnie pomiędzy 28mm a 58mm jak znalazł.... tylko w sumie wolałbym chyba 58mm i 35mm żeby znowu nie przepinać się przesadnie często, wówczas pewnie 28/2 moglbym poszukać nowego domku...

    Generalnie stabilizacja zawsze się przydaje - niezależnie czy to UWA, czy tele. Raz mniej, raz bardziej, ale jest niewątpliwie użyteczna. Zdaję sobię z tego sprawę i jeśli wsiąknę w temat manuali na focuspeakingu i zoomie to na pewno kolejne body będzie już ze stabilizacją.

    Póki co chciałbym bez przesadnie wielkiej inwestycji sprawdzić, czy da mi to fun nadłuższą metę....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zrobisz jak chcesz, kolekcjonowanie szkieł to sympatyczna sprawa . Natomiast co do fotografowania, to bezlustro z manualem jest o niebo wygodniejsze od lustrzanki. Sony z przejściówką za 100 zł do Nikona AI ma tylko tę wadę, że nie pokazuje wartości przysłony. Natomiast ostrzenie "na kropkę" ewentualnie przez powiększenie na lv w lustrzance jest co najmniej słabe w porównaniu z ML. Efektywności/celności nie ma co porównywać. Stare szkiełka stają się o niebo celniejsze no i dochodzi stabilizacja matrycy, kwestia nie do pogardzenia. Ale widzę, że masz tyle kasy w szkłach do Nikona, że z rozsądku będziesz podtrzymywał ten związek
    No z całą pewnością efektywne wykorzystanie szklarni jest przyjemniejsze niż ich zbieranie na półce... dlatego też dzisiaj podejmuję wątek, bo mam luźny pieniądz albo na jakieś 85/1.4D , albo jakąś fajną systemową 35... albo właśnie na body mirrorlessa. Zawsze bardziej lubilem inwestować w szklarnie. Dla mnie - jako amatora body starzeje się duuuużo wolniej i umówmy się - nie ogranicza mnie, a raczej ja je.

    Obecnie głównie ostrzę na LV i o ile w statycznych warunkach to jest jeszcze OK, to przy mocniejszym świetle/ przy jakimkolwiek ruchu to jest masakra. W Nikonie lustrzanym raczej zostanę - bo po pierwsze - tak jak mówisz-mam sporo pieniędzy, po drugie... poza przjaźniejszą obsługą manuali i szkieł pozasystemowych wiele mi nei brakuje.
    Oczywiscie AF D600 moglby byc sporo lepszy... dlatego też m.in lubię manualne stałki - wolniej, ale dokładnie tam gdzie chce.
    A po trzecie... wyprzedając cały obecny system w Sony nie kupiłbym pewnie nawet nowego 70-200 2.8... także po co mi to ?
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    Systemowe 70-200 nie jest tanim szkłem, niezależnie od jakiego producenta. Natomiast jestem po zakupie jakichś budżetowych szkieł do Sony i powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich ceną i jakością. Warto popatrzeć samemu, nie koniecznie na najdroższe zoomy.

  7. #17

    Domyślnie

    A można wiedzieć co kupiłeś i orientacyjnie za ile?

  8. #18

    Domyślnie

    Sa45/1.8 (1,5k), Sony 28/2 (1,5k) Sony 85/1.8 (1,7k, w promocji Abfoto dostałem jeszcze kupony na 300 zł), Sony po uwzględnieniu Cashback.

  9. #19

    Domyślnie

    Od kilku tygodni uzywam A7ii z 7A 28/1.4; Voigt 401.4 i Voigt 75/1.5.
    Jak masz jakies konkretne pytania to smialo wal. Ja jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu (nie mam innych szkiel).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Do manuali A7 względem A7II jest gorszy chyba tylko w jednym. Nie ma stabilizacji. Zyskuje trochę na baterii, głównie przez brak stabilizacji, i jest znacznie mniejszy, lżejszy jeśli to ma dla Ciebie jakieś znaczenie. Odnośnie ergonomii to jedynkę z mniejszymi szkłami (typu nFD 50/1.4) trzymało mi się bardzo dobrze. Wygoda używania z manualami znacznie większa niż w lustrzankach, bateria znacznie gorsza niż w lustrzankach. Odnośnie matrycy to w A7 masz gorsze wysokie ISO niż w D600. Ogólnie jeśli do samych manuali to uważam, że A7 jest do tego stworzony. Ma trochę wad, ale przy manualach zazwyczaj, choć to zależy od preferencji, nie mają większego znaczenia jego największe niedoróbki, czyli ogólna ślamazarność i średnio dobry AF. Najlepiej kupić używkę, bo nówki ostatnio podrożały.
    i drugie... a7II przy szerokich kątach w szkłach M ma mniej purpury

    D600 ma lepszą matrycę niż a7 czy a7II

    Eye AF - akurat jedyny obiektyw u mnie z af to 28-70 więc trudno mi to oceniać pod kątem ostrości...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D200 a manuale
    By Szuwar in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 13:39
  2. Manuale >50<
    By Graivite in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 23:33
  3. radzieckie manuale
    By tomek969 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 09:50
  4. D200 +Szkło manuale a potwierdzenie ostrości?
    By Borowa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2007, 11:10
  5. Nikon f65 + manuale
    By Gall86 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •