Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie D7000 jaki dodatkowy obiektyw na ślub?

    Witam.

    Chciałbym się poradzić, w moim posiadaniu jest:

    1. Nikon D7000 + grip MB-D10
    2. Obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1.8G
    3. Obiektyw Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 ED
    4. Lampa YONGNUO YN968N

    Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś jasnego obiektywu (f 2.8 ) temat umarł z wielu powodów... jednak jakiś czas temu dostałem małe zlecenie na ślub więc wszystko wróciło jak bumerang! Nie unika wątpliwości że fajnie by było mieć Nikona NIKKOR 17-55mm f/2.8 ale ceny są dość wysokie. troszkę poszperałem w sieci i wybór padł pomiędzy:

    Sigma 17-50 F2.8
    lub
    Tamron AF 17-50mm F/2.8

    Z artykułów które przeczytałem np. http://foto.com.pl/obiektywy-sp/2693...8-xr-di-ii-vc- wnioskuję że zdania są mniej więcej podzielone i oba obiektywy dają sobie radę.

    Chciałbym jednak usłyszeć jakieś opinie od was i utwierdzić się w wyborze.

    Na chwilę obecną mój budżet to 800-900 zł. i około 3-4 miesiące czasu na zakup testy itd.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń (co prawda w innym systemie, ale to nie powinno mieć większego znaczenia) wynika:
    - Sigma - ostra od pełnej dziury, błądzący AF, słaba praca pod światło;
    - Tamron - ostry po lekkim przymknięciu, pewny AF (wersja na śrubokręt), świetna praca pod światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    1. Nikon D7000 + grip MB-D10
    Masz D700 czy D7000? Bo jak D7000 to z pewnością nie z tym gripem.
    Co do pytania - Sigma 17-50 2.8 wysłana z aparatem na kalibrację. Ale na to wesele to idziesz jako gość i przy okazji bierzesz aparat, czy może masz wykonać reportaż? Bo jak to drugie to pomyśl czy nie lepiej powiedzieć - sorki, nigdy tego nie robiłem, mogę nie dać rady...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Masz D700 czy D7000? Bo jak D7000 to z pewnością nie z tym gripem.
    Co do pytania - Sigma 17-50 2.8 wysłana z aparatem na kalibrację. Ale na to wesele to idziesz jako gość i przy okazji bierzesz aparat, czy może masz wykonać reportaż? Bo jak to drugie to pomyśl czy nie lepiej powiedzieć - sorki, nigdy tego nie robiłem, mogę nie dać rady...
    Model aparatu mam D7000! mały błąd podczas pisania posta oczywiście chodzi o MB-D11. Jest to moje pierwsze zlecenie na Wyspach ale nie pierwsze w moim życiu, wcześniej miałem do czynienia z fotografią ślubną jednak to było na zasadzie współpracy z kolegą który miał cały sprzęt. Pracowałem na D700+ SB 900 no i obiektyw F2.8 toooo była bajka.... sama przyjemność robienia reportażu! Dziś jest troszkę inaczej ale to nie oznacza że sprzęt którym dysponuje klasyfikuje się jako ten który jest skazany na porażkę!
    Ostatnio edytowane przez szkodnik ; 04-02-2020 o 18:13

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja podziwiałem fotografa ślubnego, który robił zdjęcia D7000 ponieważ wiem jak ten aparat potrafił błądzić z AF ale to co mnie uderzało w zdjęciach to niestety nadużywanie lampy co jednak było wymuszone przez niskie użyteczne ISO w aparacie, on miał sigme 18-35 i 1.8/85G.

  6. #6

    Domyślnie

    Byłem na weselu gdzie facet ogarniał imprezę D90... I to jest taki lokalny fotograf po znajomości ale kilka sąsiednich wiosek do niego często się zgłasza. Przeważnie to zwyczajne poprawne zdjęcia, ale przyznam, że często też pomysłowe

  7. #7

    Domyślnie

    W czasach CCD też się zdjęcia robiło, choć użyteczne iso sięgało 400, bo 800 już traciło cały detal. Nie chodzi o to, że się nie da, tylko jednak nie jest wcale łatwo. Gdybym miał dylemat autora wątku, to powiększyłbym budżet i kupił Sigmę 18-35 Art. Ale jak już musi być tak po taniości, to Sigma 17-50 wypada pod każdym względem lepiej od Tamrona 17-50, przynajmniej takie miałem odczucia jak miałem DXa i te szkła do dyspozycji.

  8. #8

    Domyślnie

    potwierdzam, sigmie 17-50 można zaufać, stabilizacja też "trochę" pomaga, co do af, to nie mogę narzekać - trafia tam gdzie chcę, czasem zdarzą się pomyłki, ale procentowo to nie jest więcej niż z innych obiektywów, które posiadam, co do tamrona, to koledzy którzy go posiadali już go nie mają (słaba mechanika) i niestety trzeba było go przymykać (porównywałem - wybrałem sigmę)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem Sigmę 18-50 jeszcze na śrubokręt, szkło ostre od 2.8, z AF nie miałem problemów. Na pewno nie łapie tak szybko luzów jak Tamron.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    ok. panowie wystawiłem swój Obiektyw Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 ED na sprzedaż i chyba znalazł się kupiec budżet się powiększa!!!
    Na horyzoncie mam upatrzone 2-3 sztuki sigmy ceny wahają się w przedziale 160£-200£ a dodatkowo jeden koleś sprzedaj praktycznie cały osprzęt i prócz SIGMY ma też NIKKOR 35 mm f/1.8G
    Myślicie że jest to dobre posunięcie zaopatrzyć się dodatkowo w 35 mm mając już w torbie 50 mm. ???

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw na ślub?
    By Izolda04 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2018, 15:34
  2. D7000 + dodatkowy obiektyw/lampa-rada
    By aga_76 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 15:56
  3. Nikon D7000 - jaki obiektyw?
    By damianS22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 16:33
  4. Dodatkowy akumulator do D7000
    By qah in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 14:49
  5. Jaki obiektyw do D7000?
    By MietStet in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •