Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    35mm na aps-c to takie nijakie do tego celu co potrzebujesz, nadal nie ma szeroko, a żeby fajne tło wyszło to musisz deptać młodych po butach
    Sigma 18-35 f/1.8 załatwia ci chyba całość i do tego 85mm albo ostatecznie 50mm.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mając słabe ISO w puszce myślę, że 35 1.8 to świetny pomysł... ...(jakie jest realne ISO w D7000? Chodzi o z jednej strony przyjemny, czysty obraz, a z drugiej takie przy którym jeszcze jest sens robić, ale już będzie trzeba się godzić z ziarnem... na D750 jak dla mnie ISO 1600 jest spoko, a wyżej już mnie wkurza, ale podobno się da , na D7200 kojarzę, że ISO1600 już mnie denerwowało i przeszkadzało :P)
    Chociaż mimo, że uważam się za w miarę odważnego to na zlecenie za które brałbym pieniądze/odpowiedzialność miałbym opory iść bez zapasowej puszki (cóż... aparat jest zawodny - raz się o tym przekonałem, a jak jest potrzebna to i lampa dodatkowa leżąc w torbie się przydaje (nie robiłem za kasę, ale np. u brata na weselu wyjąłem aparat, podpiąłem lampę... i się okazało, że moja "sabina" odmówiła posłuszeństwa i nie wyzwala błysku... niezbyt miła sytuacja).

    Nie mówię, że obie puszki muszą być tej samej klasy, tak samo np. zapasowa lampa czy dodatkowy obiektyw...
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  3. #13

    Domyślnie

    @szkodnik jeżeli piszesz o 35DX to na dłuższą metę do porządnych zastosowań nie warto jej kupować. Koszmarnie wolny AF, aberracje i przeciętna ostrość sprawiają, że po pierwszej fascynacji ląduje w torbie. Mogę polecić do DXa Sigmę 30 1.4 Art, miałem ją i bardzo dobrze wspominam, a najlepiej załatwić temat Sigmą 18-35 1.8 Art.

  4. #14

    Domyślnie

    ja na 35 nie narzekam, kosztuje mało, przyzwoity od f2, i ma mocowanie na filtry 52mm, do tego mały i lekki
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Masz D700 czy D7000? Bo jak D7000 to z pewnością nie z tym gripem.
    Co do pytania - Sigma 17-50 2.8 wysłana z aparatem na kalibrację. Ale na to wesele to idziesz jako gość i przy okazji bierzesz aparat, czy może masz wykonać reportaż? Bo jak to drugie to pomyśl czy nie lepiej powiedzieć - sorki, nigdy tego nie robiłem, mogę nie dać rady...
    tak jakoś ubodły mnie twoje słowa! ... nie znając człowieka dajesz mu kopa i oznajmiasz że w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu bez porządnego sprzętu! a ja pamiętam jak dziś mając niespełna 18- naście lat byłem a ślubie z NIKON F-601 + cholernie ciężką lampą Metz 45 CT-1 z 3 filmami!!! sorry kolego ... znam się na tym! jednak nie ładnie jest tak oceniać człowieka!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    tak jakoś ubodły mnie twoje słowa! ... nie znając człowieka dajesz mu kopa i oznajmiasz że w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu bez porządnego sprzętu! a ja pamiętam jak dziś mając niespełna 18- naście lat byłem a ślubie z NIKON F-601 + cholernie ciężką lampą Metz 45 CT-1 z 3 filmami!!! sorry kolego ... znam się na tym! jednak nie ładnie jest tak oceniać człowieka!
    Pisałem też w kolejnym poście, że wszystkim się da jeżeli człowiek się liczy z ograniczeniami. Jeżeli Twoi młodzi zechcą romantycznie dać sobie buzi w blasku zimnych ognii, to mając użyteczne iso 1000 i szkło 2.8 po prostu nie dasz rady. A to tylko przykład, 18 lat temu wyobrażenie i wymagania były zupełnie inne. Z pytania w pierwszym poście nie wynika, że się znasz z tematem, no ale jak się poczułeś obrażony to przepraszam. Ja założyłem, że jak ktoś siedzi głębiej w temacie, to nie pyta o podstawowe rzeczy. Mój błąd.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 10-02-2020 o 08:54

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Pisałem też w kolejnym poście, że wszystkim się da jeżeli człowiek się liczy z ograniczeniami. Jeżeli Twoi młodzi zechcą romantycznie dać sobie buzi w blasku zimnych ognii, to mając użyteczne iso 1000 i szkło 2.8 po prostu nie dasz rady. A to tylko przykład, 18 lat temu wyobrażenie i wymagania były zupełnie inne. Z pytania w pierwszym poście nie wynika, że się znasz z tematem, no ale jak się poczułeś obrażony to przepraszam. Ja założyłem, że jak ktoś siedzi głębiej w temacie, to nie pyta o podstawowe rzeczy. Mój błąd.
    W cale się nie obraziłem. po prostu inaczej to odebrałem I fakt jeśli młodzi zażyczą sobie ekstremalne zdjęcia to przy tym sprzęcie polegnę. wszystko wyjdzie przy najbliższym spotkaniu, zobaczę czego oczekuje para młoda i jak ja się będę miał do ich wytycznych.

  8. #18

    Domyślnie

    To już nawet nie są ekstremalne ujęcia, to prawie standard, ekstremalnie może wyjść pokaz tańca i ognia Na zimne ognie iso 4000 i przysłona 1.8 pozwala na czas 1/50-1/100... Jeżeli masz świadomość ograniczeń swojego sprzętu i radzisz sobie z nimi, to dasz radę, ale w pewnych kwestiach trzeba powiedzieć młodym, że nie ma opcji na zdjęcia, które będą dobrze wyglądać...

  9. #19

    Domyślnie

    Wracając do pytania, idąc na płatne zlecenie i biorąc ze sobą D7000 to strzał w kolano, nie powiem bo pójdziesz i zrobisz reportaż, jakieś tam zdjęcia wybierzesz, ale AF to jest pięta achillesowa tej puszki. Miałem ją i na 10 zdjęć połowa była nie trafiona. Oczywiście da się to zamaskować tak żeby klient się nie zorientował jeśli za bardzo się nie zna. Sprzedaj tego dziada jak najprędzej i dołóż kilka stówek do D7100 którego już teraz kupisz za około 1 tys. zł. O zdjęciach w tańcu od razu zapomnij bo na 10 strzałów może wyjdzie ci ze 2 trafione i nawet lampa ci nie pomoże. Na upartego to pójdziesz i zrobisz, ale jak masz czas to sprzedaj i dołóż do D7100 a różnice zobaczysz kolosalną, oczywiście pod względem celności AF. Moją puszkę kalibrowałem w serwisie Nikona i nic to nie dało, mikro regulacja tak samo nie pomagała. Sprzedałem, kupiłem D7100 i dopiero wtedy pomogło.
    D7000D7100D7200D7500/Nikkor50G1.8Nikkor35G1.8Tokina28-702.6-2.8Sigma17-502.8

  10. #20

    Domyślnie

    D7100 w tańcach przy słabym świetle też bardziej lubi tło niż tańczących... A jak jakąś Pani będzie miała czerwoną sukienkę, to będzie ją omijał szerokim łukiem. To już lepiej do tego 1000 dołożyć 500 i kupić D7200. A jeszcze lepiej kolejne 500 i kupić D610. A jeszcze lepiej... tak możemy dotrzeć do D5... Co nie zmienia faktu, że z D7000 nie poszedłbym na płatne zlecenie. Już bym wolał pogodzić się z ograniczeniami D300s... Albo kupić D700.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw na ślub?
    By Izolda04 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2018, 15:34
  2. D7000 + dodatkowy obiektyw/lampa-rada
    By aga_76 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 15:56
  3. Nikon D7000 - jaki obiektyw?
    By damianS22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 16:33
  4. Dodatkowy akumulator do D7000
    By qah in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 14:49
  5. Jaki obiektyw do D7000?
    By MietStet in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •