Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Pytam ogólnie, nie tylko autora wątku, chociaż pracuję lustrzanką i to mnie ciekawi najbardziej. Na SPFL ten obiektyw ma tylko jedna osoba i niestety nie jest z niego zadowolona - dlatego pytam.
    Ja się do Sigm przekonałem po przesiadce na bezlustro. Wcześniej miałem Canony (7D2 i 6D2) i więcej czasu poświęcałem na kalibrowanie obiektywów Sigma Dockiem niż na robienie zdjęć . Od kiedy przesiadłem się na bezlustra to problem zniknął i robienie zdjęć Sigmami stało się przyjemnością.
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  2. #32

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    U mnie bezlusterkowce nie wchodzą w grę - wielogodzinne sesje fotograficzne, często ciężkie szkła.
    Pytam o pracę na bocznych punktach AF, ponieważ miałem kiedyś na testach S150-600 Sport i z D500 i w takiej sytuacji przejeżdżała cały zakres bez zablokowania - w słoneczny, jasny dzień.
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 05-02-2020 o 17:21

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Pytam ogólnie, nie tylko autora wątku, chociaż pracuję lustrzanką i to mnie ciekawi najbardziej. Na SPFL ten obiektyw ma tylko jedna osoba i niestety nie jest z niego zadowolona - dlatego pytam.
    W weekend będę sprawdzał.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Ja się do Sigm przekonałem po przesiadce na bezlustro. Wcześniej miałem Canony (7D2 i 6D2) i więcej czasu poświęcałem na kalibrowanie obiektywów Sigma Dockiem niż na robienie zdjęć . Od kiedy przesiadłem się na bezlustra to problem zniknął i robienie zdjęć Sigmami stało się przyjemnością.
    To moje pierwsze szkło inne od Nikkora. Przez 10 lat nie miałem żadnych problemów z AF. Nie wiem co mnie podkusiło Plus jest taki (albo i nie) że odkrywam ustawienia AF o których istnieniu nie miałem pojęcia Zakładałem nowe szkło i wszystko banglało jak trzeba
    Ostatnio edytowane przez s_l ; 05-02-2020 o 22:23

  4. #34

    Domyślnie

    1/800 przy nadlatującym samolocie to wcale nie jest taki bezpieczny czas jak niektórzy tu piszą. Nie można wykluczyć poruszenia. Dodatkowo Nikony lepiej ostrzą na odlatujący samolot albo klasycznego boczniaka. Żeby wykluczyć poruszenie podbij ISO i daj mu 1/1600.

    Druga moja hipoteza to poruszenie przez pracę OS i tu żeby wykluczyć to zrób testy na 1/2000 bez OS, 1/800 w trybie 1, 1/800 w trybie 2 i to wszystko na serii 10kl/s.

    Trzecia moja hipoteza to walnięty AF i konieczność kalibracji. Miałem podobny efekt w N200-500/5.6 i wizyta w Studio5s pomogła, natomiast nie od razu, bo "zwykłe" ustawienie na schodki czy inne obiekty oddalone o 5-10 metrów nic nie dało w zakresie używanym przeze mnie. Dopiero testy w terenie na oddalone obiekty dała ostry obrazek na 500mm. To co jest u Ciebie dla mnie jest nieakceptowalne nawet w szkle za 4000zł a co dopiero za 8000zł. Z tego co wiem gość nie robi Sigm i Tamronów, bo nie ma do tego narzędzi, także tylko serwis Sigmy wchodzi w grę.

  5. #35

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek i sprawa dość dziwna. Mam to szkło na testach drugi tydzień i nie zauważyłem żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, AFC radzi sobie bdb z ptakami w locie i ostrość jest bardzo zadowalająca. Nie wydaje mi się, że problem leży po stronie włączonej stabilizacji. Ja nigdy jej nie wyłączam

    1/320s, 600mm, f/6.3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200206-GDF_7357.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	803,9 KB
ID:	36131

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Przeczytałem wątek i sprawa dość dziwna. Mam to szkło na testach drugi tydzień i nie zauważyłem żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, AFC radzi sobie bdb z ptakami w locie i ostrość jest bardzo zadowalająca. Nie wydaje mi się, że problem leży po stronie włączonej stabilizacji. Ja nigdy jej nie wyłączam

    1/320s, 600mm, f/6.3
    Ale u mnie ona była włączona. Tylko nie wiem czy to nie wina trybu, bo miałem na „1”

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Pytam ogólnie, nie tylko autora wątku, chociaż pracuję lustrzanką i to mnie ciekawi najbardziej. Na SPFL ten obiektyw ma tylko jedna osoba i niestety nie jest z niego zadowolona - dlatego pytam.
    Ja mam i jestem baaardzo zadowolony; a porównywałem go do N500/4 FL. Oczywiście, że trochę jest gorszy na 500; ale w pozostałym zakresie 500'tę bije na głowę . Nie wiem kto ma go z SPFL, ale wtedy warto aby dał do kalibracji.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    ale w pozostałym zakresie 500'tę bije na głowę .
    No to na pewno, zwłaszcza, że 500 nie ma pozostałego zakresu, więc nawet leciwa Sigma 150-500 jest od niego lepsza.

  9. #39

    Domyślnie

    Garść luźnych spostrzeżeń ode mnie:

    Przetestowałem sobie 60-600 na statycznych obiektach, korpus D850.

    Od 60 do 300 jest ładnie, ostro, winieta i aberracja daje się mocno we znaki. 400,500,600 jest już gorzej - centrum słabsze, choć jeszcze przyzwoite, rogi nie do zaakceptowania dla mnie. Wykonanie wzbudza zaufanie, tubus nie chowa się pod własnym ciężarem, ani nie wysuwa. Wyważenie też okej. Nie wyobrażam sobie "zoomować" w czasie szybkich akcji - z dużym oporem pierścień pracuje. Raczej ustawić jedną ogniskową i kadrować. Tutaj też pewnie "na pompkę" trzeba (jak Koledzy przy innych S. stosują). AF w trybie pojedyńczym nie jest demonem prędkości - zwłaszcza na ogniskowych powyżej 300mm. Włącznie ogranicznika pomaga nieco skrócić czas ustawiania ostrości. Do celności nie miałem zastrzeżeń. Stabilizację miałem włączoną, ale czasy dobierałem krótkie, więc nie wypowiem się.

    Obiektyw testowałem w czasie dobrej pogody na kontrastowych obiektach. Zdjęcia robione z ręki + podparcie + włączona stabilizacja (tryb 1). Szkło prosto z pudełka.
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 15-02-2020 o 23:23

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Opinia o obróbce zdjęcia.
    By rafal_z_2010 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 10:06
  2. różnica w jakości zdjęcia
    By Noelle22 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:29
  3. opinia na temat softboxa
    By loraks in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:37
  4. Moja opinia na temat 35-70/2.8D (zastosowanie do cyfry)
    By Anonymous in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •