Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Sigma 60-600 - opinia na temat jakości zdjęcia

    Witam.

    Od niedawna posiadam Sigmę 60-600, ale tylko raz miałem okazję przetestować ją w dobrych warunkach na samolotach (w zasadzie tylko samoloty robię ). Wydaję mi się że na 600mm jest nie ostro (dla mnie nie jakość nie akceptowalna) i zastanawiam się z czego to wynika. Czy termika (mało prawdopodobne), czy coś z AF (źle skalibrowany?) czy może to że robiłem na OS 1? Niestety nie robiłem na innych ustawieniach bo te wydawały mi się na LCD przyzwoite i dopiero po powrocie do domu okazało się że jest kiszka W załączeniu jeden przykładowy NEF, ale na 500mm-600mm większość jest mniej więcej takiej jakości. W podobnych warunkach o mniej więcej tej samej porze robiłem N200-500 i zdjęcia były dużo lepszej jakości. Proszę o opinie

    Link do zdjęcia: http://pearl.pl/DSC_9841.NEF

    Ustawienia dla obiektywu: FOCUS: AF, 6m - nieskończoność, OS: 1, CUSTOM: OFF, ustawienia dla puszki (D500): f7.1, AF-C, pojedyńczy, centralny punkt, większość fot na robione na 1/800s, 1/1000s.

    S.

  2. #2

    Domyślnie

    Według mnie to zdjęcie wygląda jakby af nie trafił z ostrością, ja w takich sytuacjach zawsze ustawiam af-c i wszystkie pola af, no i oczywiście seria
    D750 / / d500 / / N24-120f4 / / N35 1.8ed / / N85 1.8g / / N200-500vr / / sb700 /..... https://www.flickr.com/photos/114176014@N04/

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie nie jest ostre.
    Czas jest odpowiedni jak na tak wolno poruszający się samolot. Ciężko powiedzieć jaka przyczyna jest. Pogoda świetna, obiekt kontrastowy i olbrzymi do tego.
    Spróbuj innego dnia by wykluczyć termikę.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pako1 Zobacz posta
    Według mnie to zdjęcie wygląda jakby af nie trafił z ostrością, ja w takich sytuacjach zawsze ustawiam af-c i wszystkie pola af, no i oczywiście seria
    W tym przypadku żadne z serii nie było ostre. Nie tylko na tym samolocie ale w zasadzie na każdym innym w takich kadrach. Z boku jest dużo lepiej, ale to już inna ogniskowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie można wykluczyć, że trzeba będzie wysłać do kalibracji. Te 600 mm jak każda krańcowa ogniskowa w zoomie nie jest zapewne wzorcem ostrości ale nawet jak było widać na testach prezentowanych tutaj na forum poziom przyzwoitości trzyma. Ale jak sam piszesz, że na krótszych ogniskowych jest lepiej to może sugerować rozjechanie się ostrości przy tych dłuższych.
    A takie przyziemne ustawienia jak priorytet ostrości w body rozumiem sprawdzone?
    P.S. Ja do dużych samolotów też używam pojedynczego punktu ostrości - nie ma tutaj aż takiej dynamiki żeby coś uciekało.

  6. #6

    Domyślnie

    Spróbuj bez stabilizacji. Czas jest wystarczająco krótki, żeby stabilizacja nie była potrzebna, a może ona przeszkadzać jeżeli śledzisz obiekt (wtedy włącz tryb 2 lub wyłącz w ogóle).
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Nie można wykluczyć, że trzeba będzie wysłać do kalibracji. Te 600 mm jak każda krańcowa ogniskowa w zoomie nie jest zapewne wzorcem ostrości ale nawet jak było widać na testach prezentowanych tutaj na forum poziom przyzwoitości trzyma. Ale jak sam piszesz, że na krótszych ogniskowych jest lepiej to może sugerować rozjechanie się ostrości przy tych dłuższych.
    A takie przyziemne ustawienia jak priorytet ostrości w body rozumiem sprawdzone?
    P.S. Ja do dużych samolotów też używam pojedynczego punktu ostrości - nie ma tutaj aż takiej dynamiki żeby coś uciekało.
    Raczej nie mam priorytet na migawkę Sprawdzę w domu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez g0trek Zobacz posta
    Spróbuj bez stabilizacji. Czas jest wystarczająco krótki, żeby stabilizacja nie była potrzebna, a może ona przeszkadzać jeżeli śledzisz obiekt (wtedy włącz tryb 2 lub wyłącz w ogóle).
    Dzięki, sprawdzę jak tylko będzie trochę lepsza pogoda.

  8. #8

    Domyślnie

    Przepuściłem tego RAWa na swój sposób czyli: RAW>RAW2Nef>CNX2>JPG bez obróbki tylko wywołanie zdjęcia na nikonowskim STANDARD z ostrością na 9 (0-9) i saturacją na +1. Nie widzę tu nic nie pokojącego... obstawiam termikę. Dwa razy miałem okazję spod płota fotografować na okęciu i też wszyystkie zdjęcia nie był idealnie ostre pomimo poprawnych ustawień. Skoro przy takich samych ustawieniach są ostre i mydlane - moim zdaniem wina termiki. Tak naprawdę to jest 500-600mm na cropie, fizyki nie przeskoczymy Pozostaje Ci "testować" znaczy się fotografować dalej pamiętając żeby zmieniać co jakiś czas ustawienia OS, być może któryś tryb OS nie pasuje do krókiej migawki.
    Link do mojego wywołania: www.v88.neostrada.pl/forum/CNX2_DSC_9841+.jpg
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 03-02-2020 o 10:05
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #9

    Domyślnie

    Dla mnie jednak wygląda to niepokojąco. W swojej puszce mam ostrość na 3 i fotki wyglądają dużo lepiej. Nowe zoomy Sigmy najlepiej wypadają na swoich końcowych ogniskowych (wrzucałem kiedyś porównanie cropów ze stałką Nikona 600). A ten obrazek wygląda jak z mojej nikonowskiej 600-tki przed jej kalibracją w serwisie (okazało się, że miała spory BF). Termika daje podobny efekt, ale czy w lutym jest to możliwe (nie sądzę, że było tam powyżej 20-25 stopni)? Przestrzeliłbym dla pewności ten zestaw w warunkach domowych, ale nie na zasadzie "bateryjki z odległości 1m", tylko ustawiłbym się na maksymalną odległość, na jaką się da w mieszkaniu ustawić.
    Acha... Pojedynczy centralny punktAF to nie najlepsze rozwiązanie. Nie bój się używać większej ilości punktów AF.
    Ostatnio edytowane przez Yanis ; 03-02-2020 o 12:19
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Przepuściłem tego RAWa na swój sposób czyli: RAW>RAW2Nef>CNX2>JPG bez obróbki tylko wywołanie zdjęcia na nikonowskim STANDARD z ostrością na 9 (0-9) i saturacją na +1. Nie widzę tu nic nie pokojącego... obstawiam termikę. Dwa razy miałem okazję spod płota fotografować na okęciu i też wszyystkie zdjęcia nie był idealnie ostre pomimo poprawnych ustawień. Skoro przy takich samych ustawieniach są ostre i mydlane - moim zdaniem wina termiki. Tak naprawdę to jest 500-600mm na cropie, fizyki nie przeskoczymy Pozostaje Ci "testować" znaczy się fotografować dalej pamiętając żeby zmieniać co jakiś czas ustawienia OS, być może któryś tryb OS nie pasuje do krókiej migawki.
    Link do mojego wywołania: www.v88.neostrada.pl/forum/CNX2_DSC_9841+.jpg
    Rozumiem że według Ciebie nie powinienem testować tylko fotografować... ale podchodząc tak do tematu równie dobrze mógłbym sobie podpiąć słoik po ogórkach i akceptować jakość...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Dla mnie jednak wygląda to niepokojąco. W swojej puszce mam ostrość na 3 i fotki wyglądają dużo lepiej. Nowe zoomy Sigmy najlepiej wypadają na swoich końcowych ogniskowych (wrzucałem kiedyś porównanie cropów ze stałką Nikona 600). A ten obrazek wygląda jak z mojej nikonowskiej 600-tki przed jej kalibracją w serwisie (okazało się, że miała spory BF). Termika daje podobny efekt, ale czy w lutym jest to możliwe (nie sądzę, że było tam powyżej 20-25 stopni)? Przestrzeliłbym dla pewności ten zestaw w warunkach domowych, ale nie na zasadzie "bateryjki z odległości 1m", tylko ustawiłbym się na maksymalną odległość, na jaką się da w mieszkaniu ustawić.
    Acha... Pojedynczy centralny punktAF to nie najlepsze rozwiązanie. Nie bój się używać większej ilości punktów AF.
    Było ok. 10, ale słońce naprawdę ostro dawało a obiekt dosyć daleko, na dodatek była spora wilgotność. Nic sprawdzę na różnych ustawieniach na Okęciu.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Opinia o obróbce zdjęcia.
    By rafal_z_2010 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 10:06
  2. różnica w jakości zdjęcia
    By Noelle22 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:29
  3. opinia na temat softboxa
    By loraks in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:37
  4. Moja opinia na temat 35-70/2.8D (zastosowanie do cyfry)
    By Anonymous in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •