Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Masz info czy przy używaniu szkła z dwoma korpusami, też tak wygląda procedura?
    Korpusy skalibruj wzorcowo w Studio5s, później z byle którym szkło wysyłasz na kalibrację jak jest taka potrzeba. Ostatecznie w jednym korpusie temat powinna załatwić mikroregulacja.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Masz info czy przy używaniu szkła z dwoma korpusami, też tak wygląda procedura?
    Jeśli jesteś pewny swoich korpusów, to tak. Ja za pierwszym razem spakowałem im od razu dwa korpusy, trzy teleobiektywy i telekonwerter. Korpusy skalibrowali pod wzorzec (w zasadzie jeden, bo drugi był ok), a szkła pod korpusy i mogłem sobie od tego czasu dowolnie żonglować szkłami i korpusami. Samo sprawdzenie, czy korpus wymaga kalibracji chyba nic nie kosztuje, o ile pamiętam. Ale może coś się zmieniło w tym temacie.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję za info.
    Pytałem pro forma - u mnie wszystkie nikkory trafiają w punkt, na pewno nie będę nic zmieniał w korpusach.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tylko Dockiem. Serio, pakujesz aparat ze szkłem w paczkę, wysyłasz DHLem na koszt serwisu ubezpieczoną paczkę i po tygodniu możesz robić zdjęcia nie zastanawiać się czy trafia, czy nie... Nie wiem po co kombinować.
    Super tylko a) nie chcę mi się b) być może robię jakiś błąd w ustawieniach Jestem amatorem i się nie znam ... pokombinuję z ustawieniami AF i OS, zrobię jeszcze jedną sesję a potem może pójdę do tego 5S żeby zasięgnąć fachowej porady

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s_l Zobacz posta
    Super tylko a) nie chcę mi się...
    Mi by się nie chciało robić setki zdjęć i sprawdzać co może być źle... Studio5s prawdopodobne powie to samo, czyli aparat ze szkłem do Gdyni. Ja kalibrowałem szkła jakieś 14 razy w ten sposób i nie miałem w głowie poczucia robiąc zdjęcia, że coś będzie nietrafione... Kalibrowałem też dockiem kilkanaście szkieł i osiągnięcie idealnej celności dla nieskończoności jest masakrycznie trudne...

  6. #26

    Domyślnie

    Spróbuj jeżeli nie używasz przełączyć AF na tylny guzik, i swoją droga nikt się nie chwali tym ile swoich zdjęć trafia do kosza z powodu braku ostrości?

  7. #27

    Domyślnie

    O kurcze...14 razy kalibracja, to jakaś straszna historia jest - ponad 3 miesiące bez sprzętu.
    W ciągu 15 lat fotografowania nikkorami - kalibrowałem jeden obiektyw w nikonie.

    Przy okazji wątku o 60-600 dopytam jak wygląda praca na bocznych punktach AF i jak ze śledzeniem poruszajàcych się obiektów szkło sobie radzi.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Przy okazji wątku o 60-600 dopytam jak wygląda praca na bocznych punktach AF i jak ze śledzeniem poruszajàcych się obiektów szkło sobie radzi.
    Ale pytasz konkretnie o obiektyw z mocowaniem Nikona podpiętym pod lustro (jak u autora wątku)? Bo jak ogólnie to moja 60-600 z mocowaniem Canona podpięta przez MC-11 pod A9 radzi sobie bezproblemowo.
    A9 | Sigma 35 f/1.2 ART | Sony 200-600 f/5.6-6.3 G | Sony 135 f/1.8 GM

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    O kurcze...14 razy kalibracja, to jakaś straszna historia jest - ponad 3 miesiące bez sprzętu.
    Na przestrzeni trzech lat to było 14 szkieł Każdą Sigmę wysyłam na kalibrację, nawet jak wydaje mi się, że trafia dobrze

  10. #30

    Domyślnie

    Pytam ogólnie, nie tylko autora wątku, chociaż pracuję lustrzanką i to mnie ciekawi najbardziej. Na SPFL ten obiektyw ma tylko jedna osoba i niestety nie jest z niego zadowolona - dlatego pytam.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Opinia o obróbce zdjęcia.
    By rafal_z_2010 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 10:06
  2. różnica w jakości zdjęcia
    By Noelle22 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:29
  3. opinia na temat softboxa
    By loraks in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:37
  4. Moja opinia na temat 35-70/2.8D (zastosowanie do cyfry)
    By Anonymous in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •