Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli warunki nie przeszkadzały to ja bym nie uznał tego za dobre zdjęcie. Sprawdź po prostu na czymś innym jak w ogóle wygląda temat ostrości/BF/FF. Ja preferuję do tego długie ogrodzenie (płaskowniki albo zwykła siatka), wieszam coś na niej, oddalam się i focę z ostrego kąta. Na ogrodzeniu idealnie widać gdzie trafia szkło. Jeśli tutaj będzie ok to może właśnie problem stabilizacji. Nie wiem czy czytałeś ten wątek https://forum.nikoniarze.pl/threads/...M-Sport/page19 Ale sceptycznie podchodzę do tego tematu - zrzucanie winy za mydło na stabilizację to dość odważne stwierdzenie. Ja mam 70-200 i nie zauważyłem czegoś niepokojącego a stabilizacji nie wyłączam praktycznie nigdy jak robię z ręki. A kolega pisze tam o "stabilizacji Sigmy" bez podziału na typ obiektywu.
    Ale mimo wszystko skupiłbym się na celności AF. Ja kilka swoich Sigm kalibrowałem już dockiem. I nie ma żadnej reguły jeśli chodzi o przewidywalność celności AF. Tzn jak zobaczymy że trafia na 60, na 200, na 400 to nie możemy założyć w ciemno, że na 600 będzie to samo. Na różnych ogniskowych na różnych odległościach jest różnie, bez jakiejś uchwytnej zasady. Może rozważ też po prostu wysłanie do serwisu z opisem problemu. Na pewno skalibrują a może jest jakieś drugie dno tej historii.

  2. #12

    Domyślnie

    Obiektyw z aparatem do Gdyni na tydzień i kończą się problemy

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Obiektyw z aparatem do Gdyni na tydzień i kończą się problemy
    No właśnie wolałbym tego uniknąć

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s_l Zobacz posta
    No właśnie wolałbym tego uniknąć
    Ale czemu? To na prawdę nic nadzwyczajnego, a oszczędza sporo nerwów

  5. #15

    Domyślnie

    Jesteś z Warszawy, to podejdź do Studia 5s, przynajmniej niech zdiagnozują ci, czy masz problem sprzętowy. Nie musisz od razu kalibrować, jeśli się boisz... A wracając do tematu zdjęcia, popatrz, gdzie ci łapał punkt ostrości:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	focus.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	398,1 KB
ID:	36085

    Żebyś przynajmniej miał grupowy AF, to już miałyby jakiś lepszy punkt zaczepienia... Acha. No i zakładam, że w opcjach aparatu masz ustawiony priorytet ostrości dla trybu AF-C.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s_l Zobacz posta
    No właśnie wolałbym tego uniknąć
    O ile z krótszymi ogniskowymi możesz sobie łatwo poradzić dockiem to przy takim tele w warunkach domowo-polowych jest to co najmniej uciążliwe. Wiele opinii osób, które kalibrowały w serwisie wskazują, że to najrozsądniejsze wyjście.

  7. #17

    Domyślnie

    Walczyłem przez kilka tygodni z mikrokalibracją nikonowskiej 600VR i nie dałem rady. Nawet specjalnie kupiłem zestaw "Reikan FoCal Pro Lens Calibration" i rozstawiłem się z tym w ogródku (30m między tablicą testową i aparatem, a dla zestawu z telekonwerterem odległość wynosiła 42,5m). Nie dałem rady. Dopiero serwis (konkretnie studio 5S) pomógł. Ten zestaw do kalibracji fajnie sobie radzi, ale tylko na krótszych ogniskowych. Tak do około 200-300mm.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Walczyłem przez kilka tygodni z mikrokalibracją nikonowskiej 600VR i nie dałem rady. Nawet specjalnie kupiłem zestaw "Reikan FoCal Pro Lens Calibration" i rozstawiłem się z tym w ogródku (30m między tablicą testową i aparatem, a dla zestawu z telekonwerterem odległość wynosiła 42,5m). Nie dałem rady. Dopiero serwis (konkretnie studio 5S) pomógł. Ten zestaw do kalibracji fajnie sobie radzi, ale tylko na krótszych ogniskowych. Tak do około 200-300mm.
    A w tym 5S nie mogą mi w razie co kalibracji zrobić ?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s_l Zobacz posta
    A w tym 5S nie mogą mi w razie co kalibracji zrobić ?
    Tylko Dockiem. Serio, pakujesz aparat ze szkłem w paczkę, wysyłasz DHLem na koszt serwisu ubezpieczoną paczkę i po tygodniu możesz robić zdjęcia nie zastanawiać się czy trafia, czy nie... Nie wiem po co kombinować.

  10. #20

    Domyślnie

    Masz info czy przy używaniu szkła z dwoma korpusami, też tak wygląda procedura?

    Edit:
    abstrahując od przyczyn 60-600 opisywanej w tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 04-02-2020 o 14:06

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Opinia o obróbce zdjęcia.
    By rafal_z_2010 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 10:06
  2. różnica w jakości zdjęcia
    By Noelle22 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:29
  3. opinia na temat softboxa
    By loraks in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:37
  4. Moja opinia na temat 35-70/2.8D (zastosowanie do cyfry)
    By Anonymous in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •