Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Pierwsze kroki.

  1. #11

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1389nik.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	624,5 KB
ID:	36175

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Zdecydowanie lepiej niż poprzednia butelka! Ogólnie albo sakramencko szybko się uczysz, albo poprzednią flaszkę specjalnie skopałeś, żeby po tygodniu wystrzelić z tą, która jest lepsza o trzy klasy.

    Na plus ekspozycja, wtopienie w tło, zostawienie odbicia na podłożu. Na minus brak wydobycia koloru cieczy, która wyszła tak sobie; ma przecież nęcić miodowym blaskiem, a wnętrze tutaj jest ponuro-bure.

    Teraz poczytaj coś o zastawkach, które w wypadku fotografowania szkła się bardzo przydają, zwłaszcza o murzynach (z małej litery bo nie chodzi mi o mężczyzn rodem z Afryki ). W tym tempie nauki pójdzie Ci szybko.
    Dzięki za dodanie mi pewności siebie.
    ...

  4. #14

    Domyślnie

    Wiesiu dobrze pisze. Daremny Twój trud kompozycyjny i pomysłowy. Jak każde zdjęcie położysz oświetleniem.
    W fotografii produktowej którą tutaj pokazujesz celem nr. 1 jest sam przedmiot, musi być boski i doskonały. Tak oświetleniem, perspektywą jak i retuszem.
    Dobrym patentem zdjęć luksusowych alkoholi jest robienie z dołu aby dodać im wzniosłości jak portret biznesowy, gdzie tworzysz portret psychologiczny.
    To samo masz z przedmiotem, jak to produkt luksusowy to pokarz luksus, oddziałuj psychologicznie. Np ten zegarek czy jest luksusowy? na tym zmiętym odbiciu z przebiciami światła otoczenia? ze zmęczoną bransoletą bez błysków pokazujących pomieszanie stali gładkiej ze szczotkowaną?
    Sama firma nie musi być szwajcarską manufakturą ale każda by chciała by ich produkt wyglądał na taką.
    Albo whisky czy ten kolor płynu skłoniłby do jego degustacji? Tak samo butelka. Płyn podświetla się zastawką z tyłu.
    Szkło kocha krawędziowe oświetlenie wydobywające kontury. W temacie Wieśka masz pokazane wiele świetnych prac a niektóre wręcz to arcydzieła takiej tematyki.


    Jak robisz whisky to tak aby chciano się jej napić. Jak zegarek to tak aby chciano go założyć. Jak robisz ciastka to ma cieknąć ślina.

    Sam się zmagam z taką tematyką i masę tandety nawaliłem przez wiele lat, jest to ciężka sprawa a zarazem najlepszy sposób nauki oświetlenia. Przedmiot nie stęka i się nie rusza, Masz pełną kontrole i swobodę. Ale to też walka z obiciami i problemami. Nie rzadko kilka lamp, zastawek i kreatywnego myślenia.
    A czasami jedna lampa i fajny pomysł albo zastane światło. W tej tematyce przerabia się wszystkie możliwe kombinacje.
    Sporo też drobiazgowej pracy w PS.
    Jak mogę polecić to zacznij od książki światło w fotografii magia i nauka i tematu Wieśka.
    Są też dwie książki o fotografii produktowej ze schematami ale moim zdaniem są średnio przydatne. Poza tą pierwszą pozycją która jest doskonałym wstępem do oświetlania materiałów i wszelakich problemów, szkło, metale i materiały gdzie trzeba pokazać teksturę.


    Co do samych zdjęć to bardzo przypominają mi moje początki. Niektóre nawet identyczne. Każdy przerabia te same schematy. Możesz te drogę mocno skrócić eliminując największe problemy na samym początku.

    Jak mogę coś jeszcze zasugerować to odrzuć wszystkie używane przedmioty. Szkoda czasu na retusz i ich odświeżanie. Często jak szukam sobie przedmiotu np butelki to sprawdzam wiele sklepów i wiele czasu przebieram szukając tej idealnej. Nie jeden raz zamieniam opakowania i kombinuje przy regale.
    Zawsze też mnie ochrona trzepie i sprawdza przy kasie. Ale wole posiedzieć w sklepie przy CQ jak później poprawiać krzywe etykiety i jakieś inne wady.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 09-02-2020 o 15:01

  5. #15

    Domyślnie

    Książkę Światło i nauka już przeczytałem, polecam każdemu.
    ...

  6. #16

    Domyślnie

    Wiesiek, muszę przyznać że Twój post i blog bardzo ciekawe i warte przestudiowania. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Nikodemo ; 09-02-2020 o 17:58
    ...

  7. #17

    Domyślnie

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1608b.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	637,7 KB
ID:	37033
    Ostatnio edytowane przez Nikodemo ; 07-03-2020 o 02:32
    ...

  8. #18

    Domyślnie

    Fajne to jabłko - w zasadzie na granicy fotografii i grafiki. Fajne bardziej jako grafika, a nie zdjęcie. Z technikalii, to przejścia tonalne ciut zbyt widać
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    11.
    Na ekranie monitora.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niko.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	507,0 KB
ID:	37050
    Ostatnio edytowane przez Nikodemo ; 07-03-2020 o 23:38
    ...

  10. #20

    Domyślnie

    12.
    Miłośnik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fotonik.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	759,7 KB
ID:	38243
    Ostatnio edytowane przez Nikodemo ; 11-04-2020 o 21:19
    ...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Pierwsze kroki cz.2
    By QubaKpl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 08:28
  2. Pierwsze kroki
    By Grey in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 10:26
  3. [ Glamour/Beauty ] Pierwsze kroki.
    By Matteo79 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 00:02
  4. pierwsze kroki z D50
    By basi_q in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •