Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Miałem 35 2.0D na D750 i bardzo miło wspominam.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Mój 35DX był mniej ostry na 2.8 niż 35 2.0D na 2.0.
    Wiesz, że najprawdopodobniej miałeś jakiś uwalony 35DX? Mechanicznie może to słabe szkło, wolny af, ale w moim nic nie trzeszczało. Optycznie za to był bardzo dobry i to od f1.8.
    Aha, pod FX to proponuję 35/1.8 ED, widziałem za 1,1k i to nawet w komisie dużego sklepu foto.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiesz, że najprawdopodobniej miałeś jakiś uwalony 35DX?
    Nie wydaje mi się. Był nowy, kolejny właściciel był z niego zadowolony. Może komuś optycznie odpowiada taka ostrość, mi nie odpowiadała. Użyteczny był od 2.5, pod warunkiem że w tle nie powstawały aberracje. To był prawie dwuletni epizod, który traktowałem jako naukę na błędach. Po prostu to szkło było warte pieniędzy, które kosztowało i to chyba jego jedyna zaleta... Jego mechanicznej konstrukcji i jakości wykonania nie będę komentować...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-02-2020 o 21:17

  4. #14

    Domyślnie

    Ostrosc w 35dx jest na stosunkowo niezlym poziomie, w centrum, pomijajac juz cene. Specjalnie robilem sample artem, zeby porownac to i owo. 35dx nie ma sie czego wstydzic. Troche sie wtedy zawiodlem, bo tez chcialem sie zakochac jak madebyzosiek Moze jeszcze sie wybiore na sample do sklepu i sprobuje drugi raz :P Oczywiscie mowa o ostrosci, obrazek w sigmie byl fajny, chociaz 1.4 bylo dziwne

    Mam tez 50 1.8g, ktore nie posiada wielu bolaczek 35dx pod fxem, ale pod katem ostrosci to brak tu faworyta. Oba przymykam, chociaz na 1.8 to nie wiem czy 35 nie wypada lepiej :P
    Tanio to tu niewiele zostaje. 35 f2, ale ten model to bym osamplowal przed zakupem, bo jak testowalem 50 1.8D to sie niemilo zaskoczylem mydlem w sekcji 'szukamy detalu' na pelnej dziurze.

  5. #15

    Domyślnie

    Na początek polecam 24-35 Sigmy, a potem zdecydujesz czy coś szerszego jak 20mm ( ja mam i jest fajne ), czy np. 50mm lub do portretu 105 1.4 Sigmy.
    ...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Specjalnie robilem sample artem, zeby porownac to i owo. 35dx nie ma sie czego wstydzic.
    Coś z tym testowaniem Sigmy musiało Ci nie wyjść jednak.. Chciałbym zobaczyć 35DX w takiej akcji na 1.8...

    ... a później wyciąć z tego rysunku samego gada i uzyskać na pełnej dziurze takie coś...

    Dla sprawiedliwości 35DX mogłoby pracować na jakimś DXie, bo zakładam że na tych 45 MPX z których pochodzi powyższy obrazek nie miałoby szans... Dobra, myślę że starczy OT, autor miał 35DX i raczej zna temat...

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Na początek polecam 24-35 Sigmy, a potem zdecydujesz czy coś szerszego jak 20mm ( ja mam i jest fajne ), czy np. 50mm lub do portretu 105 1.4 Sigmy.
    Za 900 zł? Nie da się spróbować 24-35 tak tanio No i to dla osób lubiących duże i ciężkie szkła. Miałem przez jakiś czas, przekonałem się jak bardzo potrzebuję 35
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 02-02-2020 o 02:52

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Nikkor 28/1.8G, czasami pojawia się w okolicy 1000 zł (teraz jest na OLXie z Krakowa za 1050 zł).

  8. #18

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłem 35/2 D. Nie stać mnie na tę chwilę na 35 art czy Tamrona 35 1.4 a że nigdy nie używałem stałki 35mm postanowiłem kupić tą ogniskową i przekonać się czy mi leży. Teraz wiem, że leży mi i to bardzo i będę w to szedł. Co do samego obiektywu to nie była to okazja cenowa bo zapłaciłem 900zł ale za to obiektyw jest autentycznie w stanie "nówka". Dużo się wcześniej naczytałem że głośno brzęczy przy ostrzeniu a okazało się że jest 3,5 raza cichszy od 50/1.8 D i 1,5 raza cichszy od 85/1.8 D. Do tego malutki i zgrabniutki. W zestawie z d750 bardzo wygodny. Jeśli chodzi o ostrość to cóż....kiedyś powiedziałoby się, że super. Teraz jak są arty itp to po prostu jest dobrze. Za jakiś czas będę odsprzedawał, żeby zmienić na coś wybitnego. Póki co jestem zadowolony bardzo. Pokochałem ogniskową 35mm

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 23:22
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 19:08
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. "Stałoogniskowy" dylemat
    By BasiaKasia in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 13:23
  5. w jaki "zestaw startowy" Cokin P warto zainwestować a w jaki nie?
    By limakk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •