Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie PS CS6 nie zaczytuje NEFów z d500

    Słuchajcie, może temat był nie wiem nie znalazłem a mam problem taki, że kupiłem d500 i mój ps cs6 z ostatnią wtyczką jaka do niego była nie odczytuje mi rawów z d500 (z d300s nie miałem tego problemu). Spodziewam się, że aparat jest nowszy i dlatego coś tam nie działa.

    Wiecie jak można obejść ten problem ?
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, CS6 odczytuje NEFy do D7200. Zostaje DNG Converter.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najnowszy dostępny camera raw do CS6 nie odczytuje tylko Zetki i D3500 z tego co wiem, reszta działa, podobnie w Lr 6.14 jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam wtyczkę 9.1.1. czyli niby najniwsząbjaka była. Zależy mi bardzo na tym a nie wiem co zrobić,nefy z d300s bezproblemowo

  5. #5

    Domyślnie

    Polityka Adobe jest taka: najnowsze puszki obsługują tylko najnowsze wersje ACR, a najnowsze wersje ACRa pracują tylko z najnowszymi wersjami PSa, ze starszymi nie chcą. Innymi słowy Adobe wysyła Ci taki mesydż: jeśli stać Cię na nową puszkę, to musi Cię też być stać na nowego PSa.

    Dokładne szczegóły, która wersja ACRa z którym PSem które puszki obsługuje - tego się możesz doweidzeć na ich stronie. Ale nie łudziłbym się...

    Wygodnym (i chyba jedynym obejściem) jest darmowy - co w wypadku Adobe nie jest czymś normalnym - DNG converter, za pomocą którego skonwertujesz NEFy z nowej puszki do formatu, który przeczyta stary PS, a w zasadzie ACR, jaki w nim działa. I tyle - będziesz miał też RAWy (tylko o nazwie DNG), z takimi samymi możliwościami wywołania, jeśłi konwersję przeprowadzisz z odpowiednimi parametrami.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Rawy nie stracą po konwersji na jakości?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie stracą, jeśłi wybierzesz odpowiednie parametry konwersji.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, odpowiednie parametry tzn, będę musiał ręcznie wybierać wiele opcji czy np. zaznaczę żeby skonwertowalo w najwyższej jakości i po robocie?

  9. #9

    Domyślnie

    Dasz sobie radę, ściągnij i zobacz. Nie ma suwaka do jakości, ale firma zdaje się na usera, że nie zacznie robić idiotyzmów i np. nie ustawi kompresji stratnej do poziomu 1 Mb wagi pliku, a potem będzie biadał, że 30 Megowy NEF jest jednak trochę lepszy...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Acha, preferencje można zapisać i potem to działą wsadowo, na całe foldery.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Działa, dzięki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. LR- czytanie NEfów
    By Michaelg in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 23:50
  2. Problem w PS SC3 z kolorami z NEFów
    By robi200 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 08:50
  3. NC NX2 i kompresja NEFow
    By stig in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 15:48
  4. D80 i otwieranie nefów na NCE od d70
    By Myszkin in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2006, 23:29
  5. zgrywanie NEFów na CD
    By moshica in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2005, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •