Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Jackowy plener

  1. #1

    Domyślnie Jackowy plener

    Wieczór, może ranek, dzień któryś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKR05050_Nik_DxO.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	652,0 KB
ID:	73319

  2. #2

    Domyślnie

    Mocne niczym kolor tej szminki. Pierwsze co przychodzi na myśl, to kadr filmowy. Może coś w stylu Untitled Film Stills. Przy okazji jest wieloznaczne, może poranek ciężkiej nocy, może jakaś czyhająca śmierć (czerwień jako akcent filmowy), może...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Mocne niczym kolor tej szminki. Pierwsze co przychodzi na myśl, to kadr filmowy. Może coś w stylu Untitled Film Stills. Przy okazji jest wieloznaczne, może poranek ciężkiej nocy, może jakaś czyhająca śmierć (czerwień jako akcent filmowy), może...
    Dziękuję.
    Mi gdzieś gra historia upiornych wielodniowych imprez.


    Fajnie, że choć jednej osobie, na 77 które tutaj zajrzały (stan na 13.50), chciało się cokolwiek napisać.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    No to napiszę, choć gdy foty z pleneru to wolę nie zaczynać.
    Za poprzednikiem - kadr filmowy, ale ... przydałby się taki bardziej panoramiczny, by spotęgować te wrażenie. Tu boki są czarne i można je "dosztukować", ewentualnie wtedy pomanipulować z głową w prawo czy lewo, mniej centralnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Bo to film kręcony w formacie akademii był.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Tomek ostatnio powiększał mi inne zdjęcie (w prawo) i zrobił chyba 9 wersji.
    Nie mam sumienia prosić o kolejne. Ale idea zrobienia 2,35x1 jest w mojej głowie ( a przynajmniej 16x9)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Coraz częściej myślę o a7 IV i robieniu w formacie "panoramicznym"

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma problemu. Tylko tutaj musiał byś wymyślić coś innego niż czerń. Jakiś sztafarz
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Tam w tle są cegły
    Na razie rozbijam się o problem z korekcją barwną na tiff-ach. Nie idzie mi to tak sprawnie, dobrze jak na RAWach w DXO
    Do tego coś dziwnie mi eksportuje DXO do PSa (na laptopie) albo PSa mam dziwnie ustawionego. Tak jakby pracował na zdziebko innej gammie

  9. #9

    Domyślnie

    niesamowicie fajne zdjęcie! Dwa drobiazgi mi przychodzą na myśl: czerń w buzi trochę się gryzie z dość mocnym frontalnym światłem i białymi zębami odbijającymi światło, którego część powinna się dostać do jamy ustnej. I zastanawiam się, czy by nie było trochę ładniej jakby się ręcznik "domknął" nad czołem, ale możliwe, że nie. Podoba mi się też pomysł Jacka, żeby to zdjęcie nieco poszerzyć. Ogólnie ogromnie mi się podoba paleta barw na tym zdjęciu, świetny klimat z szumem. Ciągnie dystopią, fajnie zagrane "zmarnowanie" na twarzy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Dwa drobiazgi mi przychodzą na myśl: czerń w buzi trochę się gryzie z dość mocnym frontalnym światłem i białymi zębami odbijającymi światło, którego część powinna się dostać do jamy ustnej.
    światło nie było od frontu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Jackowy ale plener nie portret
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2020, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •