Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Plenerowo

  1. #31

    Domyślnie

    Cóż.
    Czerwony kostium w centrum
    Zrób eksperyment i skopiuj kwiaty z innej części zdjęcia i zakryj tą czerwień.

  2. #32

    Domyślnie

    No chyba sam autorze dostrzegasz, że to zdjęcie znacząco (znacząco!) odbiega na plus od poprzednich wannowych... Nie wiem czy taki był Twój zamiar, żeby najpierw pokazać te kulawe, aby potem pokazać to lepsze i dowiedzieć się, że istotnie lepsze.

    Po pierwsze sama panna - zdecydowanie lepiej wygląda z tym bardzie zdecydowanym makijażem, z twarzą symetrycznie nad mlekiem, z - jakby to powiedzieć - takim ułożeniem głowy, że jest na tej głowie więcej włosów... Poprzednio nie było to tak ujęte. Po wtóre kostium! Przedmówcy przeszkadza, mnie już nei tak bardzo - uznaję nawet, że ładnie koresponduje z czerwienią szminki, a już zdecydowanie lepszy jest taki, niż ten poprzedni - karawaniarski, czarny, wieloramiączkowy. Myślę, że ogólnie byłoby lepiej zasymulować że panna jest goła (czyli ubrać ją w coś koloru ciałą, albo rozebrać, skoro na zdjęćiu i tak nic z części newralgicznych jej nie wystaje), ale jeśli się nie da i miałbym wybierać pomiędzy ubiorami - wolę ten, niż poprzedni.

    Po drugie rekwizyty - jak się okazuje są bardzo ważne. Nie tylko jest ich więcej, czyli są gęściej upakowane stwarzając wrażenie gęstszej tekstury niż te parę rachitycznych jabłek; są też ciekawsze graficznie niż tamte. Nie owijając w bawełnę powiedziałbym tak: płatki kwiatów z poprzednich zdjęć wyglądają słabo i są wymoczkowate, kwiatki z ostatniego mają substancję.

    Poeksperymentowałbym z ułożeniem włosów - nie jestem do końca przekonany, czy ta czarna plama obok twarzy jest akurat dobra, czy może byłoby lepiej bez niej. Po kolejne, choćby dla samego eksperymentu i zobaczenia jak wyjdzie spróbowałbym ustawić modelkę tak, aby nad głową miała więcej wody (tzn. jakby podkurczyła nogi w wannie), i miałą tam parę kwiatków, a nie od razu ścianę. Być może nie wyszłoby to naturalnie - na ogół w wannie leży się włąśnie opierając głowę o ściankę wanny - ale może właśnie graficznie wyszłoby to lepiej.

    Jak widać brunetki z wyrazistszym makijażem na razie lepiej się sprawdzają w wannach - a przynajmniej u Ciebie jak dotąd lepiej wychodzą.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Cóż.
    Czerwony kostium w centrum
    Zrób eksperyment i skopiuj kwiaty z innej części zdjęcia i zakryj tą czerwień.
    Żeby nie było. Ta fota jest znacznie lepsza od poprzednich "wannowych"
    Po prostu czerwona plama w centrum przyciąga wzrok (według mnie) zbyt mocno

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Mi przeszkadza nie tyko czerwony. Modelka powinna zdjęć obrączkę, bransoletkę i ten czerwony stanik, body czy co to tam jest.
    Wsadzaj je tam w samych majtkach, najlepiej cielistych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Ola plenerowo
    By clusca in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 19:39
  2. [ Portret ] Plenerowo
    By Dzuma in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 23:02
  3. Plenerowo
    By pank in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 12:36
  4. J&P plenerowo
    By robopod in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 00:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •