Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Post Antropologia Kultury - badanie Forum Nikoniarze

    Szanowni Nikoniarze,

    Nazywam się Ireneusz Badura i obecnie jestem studentem IV roku Etnologii i Antropologii Kultury, na UW. Chciałbym prosić Was o pomoc w pracy zaliczeniowej na przedmiot „Współczesne metody badań etnograficznych”. Muszę przeprowadzić badania etnograficzne społeczności online.

    Czym jest Antropologia Kultury?
    - Antropologia Kultury stara się opisywać społeczne i kulturowe różnice w świecie, ale kluczową częścią każdego projektu antropologicznego jest też skonceptualizowanie i zrozumienie podobieństw między systemami społecznymi i relacjami międzyludzkimi.


    Chciałbym prosić Was o przemyślenia na temat społeczności forum, relacji między użytkownikami, refleksji na temat kultury Forum. Czym dla Ciebie jest ta społeczność? Jakie zależności w niej widzisz? Jaka jest organizacja Forum, jakimi prawami się rządzi, kim się czujesz jako użytkownik? Jaka jest Twoja historia jako użytkownika?

    Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy, Administratorów proszę o wyrozumiałość i również proszę o wypowiedzi z Waszej perspektywy.

    Badanie będzie przedstawiane wyłącznie na zajęciach i nie służy żadnej publikacji. Mam nadzieję, że dzięki tym wypowiedziom wzajemnie zrozumiemy siebie jako użytkowników Forum Nikoniarze.

    Z poważaniem,
    Ireneusz Badura

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wypowiem się, ale na końcu.
    Bardzo jestem ciekaw tej oceny wzajemnych relacji, refleksji na temat kultury na forum itp. A właściwie tego, czy da sie z tego wyciągnąć wnioski służące poprawie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Lepiej by pasował temat "upadek relacji międzyludzkich w dobie mediów społecznościowych".

    To tak w wielkim skrócie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wypowiem się, ale na końcu.
    Bardzo jestem ciekaw tej oceny wzajemnych relacji, refleksji na temat kultury na forum itp. A właściwie tego, czy da sie z tego wyciągnąć wnioski służące poprawie.
    Wątek nie cieszy się dużą popularnością, może mógłbyś coś powiedzieć na wstępie, jak to wygląda od strony moderatora?

  5. #5

    Domyślnie

    wydaje mi się, że najlepiej będzie jeśli w tym wątku zadasz konkretne pytania na które mozna odpowiedzieć. Wtedy moze łatwiej będzie się uzytkownikom zmobilizowac, niz tak samemu z siebie elaboraty tu trzaskać.
    Kilka konkretnych pytań na które da się odpowiedzieć w 2-3 zdaniach. To powinno uruchomić ludzi szybciej - tak mi się wydaje

  6. #6

    Domyślnie

    Lub zapodac pytania w formie przemyślanej ankiety. Wówczas myślę, przy statystycznej próbce, ładnie będzie widać wpływ odziaływań i zachowań międzyludzkich w badanym temacie....Zatem prosimy o ankietę
    Nikon i podróże ...


  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    Czym dla Ciebie jest ta społeczność?
    Zbieraniną przypadkowych osób. Guilty pleasure.
    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    Jakie zależności w niej widzisz?
    Normalne - inaczej traktuja się ci znający w realu, tworza się też grupki o współnych zainteresowaniach, ideologiach itd Często to zbiory niezwiazanych ze sobą bytów(podforum, wątków, działów).
    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    Jaka jest organizacja Forum, jakimi prawami się rządzi?
    Fatalna, przypomina organizację jakiejś korpo - nie logiczne zmiany, zasłanianie się statystykami odwiedzin xD (z tego mam największą bekę). Wywolywanie konfliktów, nie reagowanie na agresje, zwlekanie z moderacją - czekanie na samoistne wyciszenie.
    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    kim się czujesz jako użytkownik?
    Nikim. Na forum liczy się bełkot i ci belkotliwi mają nieograniczone swobody tutaj - przykład Cybulskiego.
    Poza tym odrzuca mnie przyzwolenie dla obrażania i to także takiego na granicy prawa. Ile osób poznało historię np Tomfuta? Dlaczego po tym co robi(ł)moze pisać swobodnie na canonboardzie a tutaj jest wciąż(nieudolnie) banowany?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Zbieraniną przypadkowych osób. Guilty pleasure.

    Normalne - inaczej traktuja się ci znający w realu, tworza się też grupki o współnych zainteresowaniach, ideologiach itd Często to zbiory niezwiazanych ze sobą bytów(podforum, wątków, działów).

    Fatalna, przypomina organizację jakiejś korpo - nie logiczne zmiany, zasłanianie się statystykami odwiedzin xD (z tego mam największą bekę). Wywolywanie konfliktów, nie reagowanie na agresje, zwlekanie z moderacją - czekanie na samoistne wyciszenie.

    Nikim. Na forum liczy się bełkot i ci belkotliwi mają nieograniczone swobody tutaj - przykład Cybulskiego.
    Poza tym odrzuca mnie przyzwolenie dla obrażania i to także takiego na granicy prawa. Ile osób poznało historię np Tomfuta? Dlaczego po tym co robi(ł)moze pisać swobodnie na canonboardzie a tutaj jest wciąż(nieudolnie) banowany?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, Twoje opinie powinny posłużyć moderatorom do zmiany tego forum na lepsze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Zbieraniną przypadkowych osób. Guilty pleasure.

    Normalne - inaczej traktuja się ci znający w realu, tworza się też grupki o współnych zainteresowaniach, ideologiach itd Często to zbiory niezwiazanych ze sobą bytów(podforum, wątków, działów).

    Fatalna, przypomina organizację jakiejś korpo - nie logiczne zmiany, zasłanianie się statystykami odwiedzin xD (z tego mam największą bekę). Wywolywanie konfliktów, nie reagowanie na agresje, zwlekanie z moderacją - czekanie na samoistne wyciszenie.

    Nikim. Na forum liczy się bełkot i ci belkotliwi mają nieograniczone swobody tutaj - przykład Cybulskiego.
    Poza tym odrzuca mnie przyzwolenie dla obrażania i to także takiego na granicy prawa. Ile osób poznało historię np Tomfuta? Dlaczego po tym co robi(ł)moze pisać swobodnie na canonboardzie a tutaj jest wciąż(nieudolnie) banowany?
    Co przez to rozumiesz co napisałeś o mnie. Proszę o konkrety.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wątek który wcześniej podlinkowałeś, IMO niepotrzebnie tutaj, został zamknięty i z tym nie mam problemu. Uważałem za słuszne wyciągnięcie tego na wierzch i dlatego był wpis. To że ze mną się nie zgadza jakąś część forum to nie znaczy, że można personalne wycieczki robić jak kolega AF.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Słowa, określenia... forum nikoniarze.pl
    By prz3mo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 14-09-2016, 18:15
  2. Odpowiedzi: 200
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •