Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję porady

    Wczoraj znajomy oddal mi masę moich zdjęć ktore zostału u niego w studio. Niestety gro z nich jest uszkodzona/zalana
    Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło i przy płykaniu zdjęć zobaczyłem coś co mnie zauroczyło.
    Na brzegach stworzyły się zacieki takie jak w kolodionie, niestety moja dokładność zabiła efekt i zostały białe plamy.
    Szukam sposobu by przęlożyć efekt z realnej odbitki na plik cyfrowy i dołożyć zacieki



    - - - - kolejny post - - - - - -

    Następną odbitkę wsadzę tylko do wody i nei dotknę - będę miał chyba te zacieki
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 20-01-2020 o 14:29

  2. #2

    Domyślnie

    Znaczy, to są papierowe pozytywy? Jeśli tak, to co się stało z negatywami?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #3

    Domyślnie

    Negatywy mam zeskanowane. Ale chcę te wersje połączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Znaczy, chcesz cyfrowo uzyskać to, co stało się odbitkom? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to Analog Efex Pro.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #5

    Domyślnie

    wyciąć jako maska w ps i potem nakładać jako warstwa na inne zdjęcia?
    p.s. nie znam się na ps
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    PS jest wyposażony łącznie jak sądzę w kilkanaście różnych sposobów na nakładanie jednego obrazu na drugi, co w połączeniu z różnymi parametrami dotyczącymi każdego sposobu mnoży te możliwości do kilkudziesięciu, a może i więcej sposobów. Wymienię tylko kilka: nakładanie o różnych trybach przenikania, dodawanie/odejmowanie/mnożenie i z tuzin innych sposobów na wpływ jednego zdjęcia na drugie, maskowanie (w tym wielokrotnymi maskami, nie tylko jedną), blend-ify, Luminosity masks i całe związane z tym wątkiem zamieszanie, FreqSep i osobne manipulacje na fakturze i kolorze, płaskie krzywe, stemplowanie z dowolnych warstw na dowolne inne oraz ze dwadzieścia innych patentów, których nazw nawet nie pamiętam, a do tego filtry specjalne (dotyczące osobno koloru i osobno faktury, lub i tego i tego na raz) i artystyczne - do stosowania na obrazkach, maskach, lub jednym i drugim.

    Wszystko to służy temu, żeby jeden obrazek nałożyć na drugi i osiągnąć efekt, jaki się chce.

    I teraz wyłącznie od wyobraźni (i umiejętności) operatora zależy jaki efekt widzi w głowie i jaki chce osiągnąć - a taki osiągnąć się da. A jeśli ma to być nakładane na większą ilość obrazków, dodatkowo da się pracę przyspieszyć albo poprzez akcje (szybciej, ale trudniej, bo trzeba sobie te akcje stworzyć), albo poprzez dopieszczenie jednego obrazka i takie jego zorganizowanie, żeby tylko przeciągnąć jedną rozbudowaną grupę na drugi obrazek w celu osiągnięcia identycznego efektu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę że nie będzie to uznane jako promocja Youtubera, który już chyba zakończył działalność w necie. Poniżej link do jednego z jego filmów w którym łopatologicznie wyjaśnia niektóre tryby mieszania w PS-ie.

    https://www.youtube.com/watch?v=gL2ssA30dnk

Podobne wątki

  1. potrzebuję porady - dysk na backup
    By fafniak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-01-2018, 19:33
  2. Witam, potrzebuje porady
    By Ladny1987 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 14:11
  3. porady potrzebuje... ach te wybory...
    By Strus in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:20
  4. router - potrzebuję porady :)
    By King in forum Komputery
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 09:04
  5. Porady potrzebuje pinie,jak reklamować
    By leszeg in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •