Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Dziś bez problemu udało mi się nagrać ten świst ,słoneczko zaświeciło i jest nie trzeba się nawet starać specjalnie , jeszcze miałem nadzieje że po aktualizacji oprogramowania coś się zmieniło ale nie, jest trochę słabszy ale myślę że słońce o 8.20 jest zbyt słabe w styczniu.
    W serwisie wystarczy że przysłonią mikrofon i będzie git . Ja przyklejam kawałki czarnej taśmy takie daszki robię i jest ok może nie estetyczne ale robi robotę.
    Ostatnio edytowane przez interfoto1 ; 21-01-2020 o 09:30

  2. #12

    Domyślnie

    Oddałem aparat do serwisu wraz z filmami przykładowymi.
    Dzis po około 2 tygodniach pojechałem odebrać.
    Informacja: nie potwierdzili problemu, być może aparat był użyty w zbyt niskiej temperaturze. Lub wina obiektywu.
    Zapewniłem, że temperatura była w granicach dopuszczalnych przez Nikona, a obiektyw powinien mieć wpływ na każdy film, a nie tylko na te ze słońcem (pomijam rozszerzanie i kurczenie się pod wpływem temperatury).

    Z uwafi na to, że akurat dziś w Warszawie świeciło słońce poprosiłem o pożyczenie karty pamięci (moja została w domu). Stwierdziłem, że warto sprawdzić skoro jest okazja. Pan z serwisu bardzo ok. Przyniósł kartę i wyskoczyłem przed budynek.
    Zacząłem nagrywać film obracając się. W momencie kiedy mikrofon aparatu był skierowany w stronę słońca znowu pisk. W trakcie nagrywania przemieściłem się 2 kroki w przód wchodząc do cienia.
    Pisk się skończył.

    Wróciłem do serwisu. Pokazałem co nagrałem.
    Potwierdziłem, że nie jestem wariatem na co mialem dowód

    Pan z serwisu wziął aparat i na chwilę zniknął. Po rozmowie z technikiem i chyba z kierownikiem poinformował mnie, że chcą wziąć aparat ponownie na dogłębną analizę.

    Aparat zostawiłem. Pan z serwisu chyba mi uwierzył (ze nie jestem jakimś czubem) i wydawał się być w porządku więc nadzieja mnie nie opuszcza.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie

    Tyle tylko, że wynika z tego wszystkiego że to jakaś wada konstrukcyjna, a nie jednostkowe przypadki.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    ...ale gość pod filmem na yt tak samo mi odpowiedział
    Pewnie dlatego, że tam i tu to ta sama osoba Faktycznie zabrzmiało to jak żart, ale może wcale nim nie jest. Jestem zaintrygowany. Ciekawe jak do sprawy podejdzie Nikon i czy więcej osób spotkało się z tym czymś.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pewnie dlatego, że tam i tu to ta sama osoba Faktycznie zabrzmiało to jak żart, ale może wcale nim nie jest. Jestem zaintrygowany. Ciekawe jak do sprawy podejdzie Nikon i czy więcej osób spotkało się z tym czymś.
    Może tak być.

    Tym razem obiecali dogłębną analizę.
    Szkoda tylko, że drugi raz musiałem udowadniać, że to nie jest moje widzimisię (czy widzi misie ? )

    W sumie to chyba zle zrobiłem oddającsprzęt tak po prostu do serwisu. Wydaje mi się, że w tym wypadku lepszą opcją byłaby niezgodność towaru z umową.
    Wiecie koze czy można to jeszcze zrobić czy skoro poszło w ramach gwarancji to jie bardzo?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #16

    Domyślnie

    Witam, czy to się dzieje niezależnie od temperatury, jeśli tak to jak będzie możliwość to sprawdzę u siebie. Na obu mikrofonach tak jest czy tylko np w lewym?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    Witam, czy to się dzieje niezależnie od temperatury, jeśli tak to jak będzie możliwość to sprawdzę u siebie. Na obu mikrofonach tak jest czy tylko np w lewym?
    Obie strony.
    Jak byłem w górach to temperatura była powyżej 0
    Chyba około 5 stopni.
    Wczoraj chyba było nieco poniżej zera natomiast aparat sprawdziłem od razu po wyjściu z budynku więc nie zdążył się wychłodzić.

  8. #18

    Domyślnie

    Temperatura nie ma znaczenia latem + 26 stopni teraz - 3 stopnie i pisk jest . Obiektyw też, sprawdzone na 24-70 4. 50 1.8 S . Znaczenie ma tylko jak mocno świeci słońce.

  9. #19

    Domyślnie

    Wiatr słoneczny

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Wiatr słoneczny
    Żeby mi sie tylko aparat w x-mana nie zamienił

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. p900 - AF w trakcie nagrywania filmu na dużym zoomie
    By robertcb in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2018, 22:28
  2. Automatyczna ostrość podczas nagrywania ?
    By VerniQR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 01:05
  3. D7100 hot pixele podczas nagrywania
    By mark.zajaczkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 07:14
  4. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  5. Pisk podczas ładowania SB 800
    By Rybnik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •