Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Z6 pisk podczas nagrywania filmu

    Znalazłem na Youtube dokładnie ten sam problem.
    https://youtu.be/v8HYApOhMAo
    Podczas nagrywania filmu w trakcie panoramowania (jeśli źle przetłumaczyłem panning to poprawcie mnie proszę) aparat rejestruje pisk.
    Wydaje mi sie, że jest to związane z wiatrem, ale nie mam pewności. Mam to na filmach z gór. W pomieszczeniu nie było. Słuchałem nawet w mikrofony żeby powtórzyć sytuację.
    W aparacie ustawienia:
    Redukcja szumu wiatru wyłączona
    Głośność: auto
    Zakres rejestrowanego dźwięku szeroki.
    Mieliście coś takiego?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam coś takiego i myślę że każda Z 6 to ma. Myślałem że coś mnie trafi ale przypadkiem odkryłem co to jest ,najpierw podejrzewałem że to pole magnetyczne ziemi bo działo się to tylko , gdy aparat był skierowany na północ lub południe? Ale nie ,to promienie słoneczne które idealnie pod kątem prostym wpadają w dziurki mikrofonu z prawej lub lewej strony. Wystarczy przysłonić te otwory i po problemie 100% może zbyt czułe są , można napisać do nikona żeby coś z tym zrobił bo może nie wiedzą.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez interfoto1 Zobacz posta
    Mam coś takiego i myślę że każda Z 6 to ma. Myślałem że coś mnie trafi ale przypadkiem odkryłem co to jest ,najpierw podejrzewałem że to pole magnetyczne ziemi bo działo się to tylko , gdy aparat był skierowany na północ lub południe? Ale nie ,to promienie słoneczne które idealnie pod kątem prostym wpadają w dziurki mikrofonu z prawej lub lewej strony. Wystarczy przysłonić te otwory i po problemie 100% może zbyt czułe są , można napisać do nikona żeby coś z tym zrobił bo może nie wiedzą.
    To żart?

  4. #4

    Domyślnie

    Redukcja szumu wyłączona to dlaczego skarżysz się na szum?
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Redukcja szumu wyłączona to dlaczego skarżysz się na szum?
    Bo to nie jest szum tylko pisk.
    Włączyłeś film, do którego podałem link?
    Taki dźwięk jest wg Ciebie normalny nawet przy wyłączonej redukcji szumu?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie to nie żart. Tak jest ,słońce wzbudza mikrofon i powstaje pisk. Bardzo łatwo to potwierdzić potrzebny tylko słoneczny dzień ,naprawdę to nie jest żart miałem już do serwisu wysyłać ,ale można to łatwo ogarnąć lub podpiąć mic. zewnętrzny i jest ok.
    Proszę sobie wyobrazić jaką miałem zagwozdkę ,działo się to najczęściej rano i po południu ?. normalnie czary ,ale się później wyjaśniło dlaczego słońce wtedy jest niżej i łatwiej jest pod odpowiednim kątem trafić tą malutką dziurką mikrofonu w słońce.
    Nie znam się na mikrofonach , może słabo zasłonili i delikatnie podgrzanie przez słońce powoduje taki pisk.
    Ostatnio edytowane przez interfoto1 ; 19-01-2020 o 09:24

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez interfoto1 Zobacz posta
    Nie to nie żart. Tak jest ,słońce wzbudza mikrofon i powstaje pisk. Bardzo łatwo to potwierdzić potrzebny tylko słoneczny dzień ,naprawdę to nie jest żart miałem już do serwisu wysyłać ,ale można to łatwo ogarnąć lub podpiąć mic. zewnętrzny i jest ok.
    Proszę sobie wyobrazić jaką miałem zagwozdkę ,działo się to najczęściej rano i po południu ?. normalnie czary ,ale się później wyjaśniło dlaczego słońce wtedy jest niżej i łatwiej jest pod odpowiednim kątem trafić tą malutką dziurką mikrofonu w słońce.
    Nie znam się na mikrofonach , może słabo zasłonili i delikatnie podgrzanie przez słońce powoduje taki pisk.
    Nagrywa dźwięki ze słońca a może i z odległych galaktyk.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8

    Domyślnie

    Brzmi kosmicznie , ale gość pod filmem na yt tak samo mi odpowiedział

  9. #9

    Domyślnie

    Wszyscy myślą że jaja sobie robię a fakt jest taki że prawdopodobnie jakaś partia Z6 Z7 lub wszystkie mają ten problem , naprawdę łatwo sprawdzić mogę jak ktoś bardzo ciekaw podesłać film z takim piskiem mam ich sporo. Zawsze jest to w jednym kanale prawy lub lewy zależy z której strony mamy słońce. Pozdrawiam niedowiarków .

  10. #10

    Domyślnie

    Apart poszedł do serwisu. Mam prawie pod domem to zawiozłem.
    Co do promieni słonecznych przyjmujący aparat nie był pewien, ale że na pendrive dałem filmy to nie dało się zaprzeczyć, że coś jest nie tak.
    Mogą naprawić, wymienić mikrofony albo i nawet cały aparat.
    Ciekaw jestem jak podejdą do tego, se trudno bedzie odtworzyć w serwisie warunki . Jednak zaznaczone zostało, ze problem w pomieszczeniach nie wystąpił.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. p900 - AF w trakcie nagrywania filmu na dużym zoomie
    By robertcb in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2018, 22:28
  2. Automatyczna ostrość podczas nagrywania ?
    By VerniQR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 01:05
  3. D7100 hot pixele podczas nagrywania
    By mark.zajaczkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 07:14
  4. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  5. Pisk podczas ładowania SB 800
    By Rybnik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •