Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 100-150 do Z6

  1. #1

    Domyślnie 100-150 do Z6

    potrzebuję szkiełko , które da radę w podróży jako uzupełnienie 24-70. Chętnie makro, bo wprawdzie do tej pory robiłem silnego cropa i dawało to radę, ale prawdziwe macro poniosłoby jakość . Makro potrzebuję zawodowo
    Obiektyw się nie napracuje, dopuszczam używany. Rozsądek krzyczy do 2500, ale emocje mogą rozsądek zagłuszyć. Pierwotnie myślałem o S135/1.8, ale po ostatnich zakupach, chce twardo stapać po ziemi i kupić coś koniecznie poniżej 1kg. Zresztą AF w S135 mnie rozczarował , więc na nie.

    Wytypowałem
    S105/2.8 -nowe
    N105/2.8 - może być używane
    ewentualnie S150/2.8, ale nie upieram się , bo nie wiem czy będzie chodzić z Z6 i jakaś słaba ta rozdzielczość wyszła na optycznych.

    Czy tylko te 2-3 szkła powinny mi przypasować, czy coś jeszcze powinienem sprawdzić ? Coś pominąłem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz się upewnić czy te Sigmy będą działały z Z6, bo zarówno 105 jak i 150 Makro to konstrukcje dość stare i nie wiadomo jak tam z softem. Musi być ponad 100? Może Tamron 90 Makro?

  3. #3

    Domyślnie

    Mam S105/2.8 na Z6. Bardzo ładnie chodzi, AF szybciej, niż z D600.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryw Zobacz posta
    Mam S105/2.8 na Z6. Bardzo ładnie chodzi, AF szybciej, niż z D600.
    Czyli sprawdzone, z czystym sumieniem polecam tą Sigmę

  5. #5

    Domyślnie

    Też byłbym ostrożny z tymi Sigmami do Zetki i bez możliwości dokładnego sprawdzenia raczej nie zdecydowałbym się na zakup.
    Sigma zresztą oficjalnie podaje, że mogą występować problemy z obiektywami wyprodukowanymi przed 2013 rokiem. Nowsze wersje
    z nowym oprogramowaniem mogą działać bezproblemowo i dlatego warto kupić coś nowego. Za wymienioną kwotę kupisz nową
    Sigmę 105 i jeszcze trochę zostanie. Sam używam 105 Nikona i też nie zauważyłem żadnych problemów we współpracy z Zetka.

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron 90/2.8 w/g Tamrona czeka na aktualizację do Z6. Jest zbyt blisko 24-70

    Czyli pozostaje tylko N105 i S105. Sigmę tylko nową, starej nie opłaca się kupować przy cenach 1200-1400, nowa 1800

  7. #7

    Domyślnie

    Do macro nie wystarczy ci jakikolwiek manualny obiektyw ? bo w Z6 masz bardzo fajny FOCUS PEAKING.
    ale to tylko taka sugestia.
    No chyba że będziesz robić Focus stacking.

  8. #8

    Domyślnie

    Samyang 135/2 UMc ED

    wiem ,że szkło manualne, próbowalem na tym co mam takiego ostrzenia i z "podpowiadaczami" w Z6, ostrzenie ręczne to bajka
    może warto sprobować czegoś takiego, bo ponoć optycznie bajka
    pytanie tylko czy będzie chodzić ?

  9. #9

    Domyślnie

    Mam Sigmę 150mm 2,8 OS i z Z6 sprawuje się dobrze, tryb wykrywania oka czasem się gubi i nie działa pin AF, zwykły AF-S działa poprawnie.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •