Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Podepne sie do tematu
    W lustrzance w slabych warunkach mozna wspomagac sie sie ta czerwona siatka z lampy do ustawienia af
    W Z6 to nie dziala. Jest tylko zielone swiatlo z body, ale jest to srednio uzyteczne.
    Jak to mozna ogarnac w bezlustrze? Istnieja jakies lampy, w ktorych dziala to wspomaganie z bezlustrem?

  2. #22

    Domyślnie

    Nie.
    Swoją drogą - nigdy nie miałem potrzeby wspomagania lampą. Zazwyczaj sprawę załatwia połączenie dobrego body (d750 i nowsze) i dobre szkło.
    Szkło ma największe znaczenie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nie.
    Swoją drogą - nigdy nie miałem potrzeby wspomagania lampą. Zazwyczaj sprawę załatwia połączenie dobrego body (d750 i nowsze) i dobre szkło.
    Szkło ma największe znaczenie.
    Hmm... mam Z6 ponad pol roku i wszedzie sobie radzi po za jedna sala balowa.
    Jest tam oswietlenie ledowe. Jakies plutno na suficie nad nim ledy i spoty na srodku sali.
    Ale fakt nie mialem natywnego obiektywu wtedy. Sigme art 50 mm i 18- 35 przez adapter, ktory wykorzystywalem na 35 mm.
    Bede tam w sobote. Tez nie bede mial natywnego obiektywu, ale sprobuje z nikonem 24-70 2.8 przez adapter
    Ps. Nikon D610 nie mial tam zadnego problemu z aefem

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Do zdjęć grupowych 2x lampka z parasolką może być za mało, szczególnie że potrzebujesz stosunkowo dużego modyfikatora - aby światło było łagodne to myślę że okta 120cm z mleczną blendą przyczepioną byłaby w sam raz, ale do takiej to już reporter 200.

    Jak chcesz jednak 4x stroboss 60 basic nie szczędź na akumulatorkach - czarne eneloopy, ew. białe ladda z Ikei (to dokładnie to samo co białe Eneloopy).
    Tak tylko z doświadczenia z "czarnymi"enelopami. Na początek sezonu 16 sztuk poszło do kosza. Wszystkie naładowane na full i wielkie moje zdziwienie po włożeniu 5 sztuk do SB-800 czas ładowania po błysku pełną mocą 10 s....... Stare białe też 5 sztuk czas ok. 2-3 s. Zabrałem się za sprawdzanie. Woltomierz, rezystor drutowy 0.5 ohma czyli obciążenie ok. 2 amperów. I znów wielkie zdziwienie, napięcie na świeżo naładowanych akku w przedziale 0.6 0.7 volta. Na wszystkich 16 sztukach. Na białych enelopach 1.0 do 1.1 volta. Dla ciekawości 4 sztuki poddałem procesowi "refresh" w ładowarce, niestety parametry pod obciążeniem te same.

  5. #25

    Domyślnie

    A nie leżakowały Ci za długo nieruszane? Ja nigdy problemów z nimi nie miałem.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Tak tylko z doświadczenia z "czarnymi"enelopami. Na początek sezonu 16 sztuk poszło do kosza. Wszystkie naładowane na full i wielkie moje zdziwienie po włożeniu 5 sztuk do SB-800 czas ładowania po błysku pełną mocą 10 s....... Stare białe też 5 sztuk czas ok. 2-3 s. Zabrałem się za sprawdzanie. Woltomierz, rezystor drutowy 0.5 ohma czyli obciążenie ok. 2 amperów. I znów wielkie zdziwienie, napięcie na świeżo naładowanych akku w przedziale 0.6 0.7 volta. Na wszystkich 16 sztukach. Na białych enelopach 1.0 do 1.1 volta. Dla ciekawości 4 sztuki poddałem procesowi "refresh" w ładowarce, niestety parametry pod obciążeniem te same.
    To samo z czarnymi Eneloopami mam - do kosza , natomiast białe , nawet dziesięcioletnie - idealne
    D7200 , S18-35A, S50A , S17-50 , N18-200

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czarne Eneloopy nie lubią przerw...
    Dokładnie tak.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #29

    Domyślnie

    Koronoakcja przesunała moje plany, pracowałem ostatnio na lampie quantum pt 300 z parasolka odbijajaca 185. Do tego światlo ciągłe modelujące poezja.

    Mysle żeby pod reporterke slubna zakupic 4x Quadralite Stroboss 60N Nikon, + Wyzwalacz Quadralite X Plus dla Nikon + Quadralite Reporter S-holder uchwyt do akcesoriów studyjnych x2. + białe Eneloopy AA 1900 mAh 2100 cykli 4szt. x4.

    Do tego zastanawiam się:
    1. jak wielkie dwie parasolki odbijającą wziąć do grupówek?
    2. jaką lampe studyjną (ze światłem modelujacym) dobrać żeby mogła smigać z Wyzwalaczem QX Plus oraz pozostałami lampali Q Strobos 60N? Chciałbym wykorzystać ten zestaw również do sesji.
    3. Jaki statywy (jak najwyzsze solidne ale w cenie ktora mnie nie zniszczy polecicie do tych 4x Strobos 60N) oraz dodatkowy do lampy studyjnej. Chce jak najwyzej moc na sali weselnej umiescic lampy reporterskie w rogach sali zeby uzyskac efekt fajnej poswiaty. Dodatkowo wykorzystac je w plenerze. np stawiając za para młoda (poswiata).

    Nadal mam sb900, nikon d750 x2 i jasne szkla typu S35 1.4.

  10. #30

    Domyślnie

    Parasolki - na ślubach ludzie Ci to poprzewracają - raczej odbijaj od sufitu gołą lampe, ew. wyciągnij dyfuzorek w lampie.
    S-holder - lepiej godox - to samo a taniej. Jak zdecydujesz się na błyskanie bez modyfikatora - odpuść sobie. Wkręć stopkę, która jest w zestawie w bolec statywowy 1/4" i wsuń lampę. Całość będzie stabilniejsza.
    Baterie - Baterie Ikea ladda to so samo co białe enelopy / -50% ceny
    Wyzwalacz Navigator X Plus - najnowsza generacja, nowy system blokady i nowy soft - ogólnie nie brałbym nic innego pod uwagę.
    Quadralite UP! X 300 - jako podstawowa lampa studyjna daje rade - miałeś Quantuma 300 i moc była ok to tutaj jest tylko lepiej. Daje znacznie równiejsze światło (moc i kelwiny) niż stare Quantuumy. Jest tania, mała i kompatybilna z całym systemem godox.
    Statywy - Quadralite Air 275. Tanio i pewnie. Nie widzę tutaj konkurencji.

    Jakbyś miał więcej pytań to daj znać.
    Ostatnio edytowane przez Teu ; 27-04-2020 o 17:15
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-12-2019, 09:42
  2. Wyzwalacz Yongnuo 622N i dwie lampy?
    By larky in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 08:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 16:27
  4. SB-900 wyzwalana zdalnie prze Yongnuo
    By banghra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 20:52
  5. Inne lampy wyzwalane zdalnie z d 50
    By december in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2007, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •