Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie D750 + SB-900 + dwie zdalnie wyzwalane lampy - Yongnuo YN968N/YN-685?

    Cześć!

    Pracuję na D750 z lampą SB-900.
    Chciałbym podczas reportażu weselnego spróbować pracy z dodatkowymi dwiema lampami zdalnie wyzwalanymi wykorzystując do tego sprzęt, który posiadam.
    Zastanawiam się czy kupić dwie lampy Yongnuo YN968N lub Yongnuo YN-685, które już mają wbudowany odbiornik radiowy i wyzwalać je SB-900 na stopce D750 - czy do tego zestawu będę musiał dokupić dodatkowo wyzwalacz RF-622N?
    Czy druga opcja i kupić trzy wyzwalacze RF-622N i dwie lampy od Yongnuo bez wbudowanego wyzwalacza?
    Co byście podpowiedzieli? Jak najlepiej skompletować taki zestaw? D750 + SB 900 + dwie zdalnie wyzwalane lampy?

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Raspberry ; 17-01-2020 o 14:32

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam, też jestem ciekaw. Chciałbym połączyć 4 lampy na 4 statywach i móc je wyzwalać zdalnie na dużych powierzchniowo Salach (Studniówki/Duże wesela) Do tego jednocześnie chciałbym móc korzystać z lampy założonej na aparacie. W zależności od sytuacji moja lampa plus tamte 4. Lub sama moja lampa błyska, lub same tamte cztery.

    Jednoczesnie potzebuje zestawu dwie parasolki z wyzwalaczami i parasolkami do zdjec portretowych plener + mini studio. Model + Tło obsługującego HSS.

    Ktoś coś pomoże sie odnaleźć?

  3. #3

    Domyślnie

    Potrzebujecie nadajnika z budowaną stopką. Na lampy zdalne sugerowane coś z wbudowanym odbiornikiem.
    Sugerowałbym Navigator X+ (ta nowsza wersja, nie miałem, ale sądząc po zdjęciach jest wygodniejsza w obsłudze niż starszy X. A do X2 lampy nie podłączy- brak stopki.) oraz S60N.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli do swojego N D750 potrzebuje Navigatora X+ aby założyć na Niego SB900. A za pomocą Navigatora X+ połączyć się z wbudowanymi nadajnikami w lampach lub ich wyzwalaczami?

    Gdy chcialbyam aby pozostale 4 lampy były tanie, najlepiej z Yongnuo, to da sie polaczyc z Navigatorem X+ oraz SB900 na nim. Jezeli tak to ktory model lampy wziac z wbudowanym nadajnikiem czy z zewnetrznym?

  5. #5

    Domyślnie

    Żadne. YN + odbiornik wyjdzie więcej, niż S60N.

    Co do pierwszego pytania: Tak.

    Możesz też YN622N + 4x YN685 użyć. Tylko jak wtedy będzie ze sterowaniem na czuja, nie wiem.
    Do tego Navigator X ma większą kompatybilność: od lamp manualnych (60Basic) za 300 zł po plenerowe potworki 600Ws i lampy studyjne.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 14-02-2020 o 16:21
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Żadne. YN + odbiornik wyjdzie więcej, niż S60N.

    Co do pierwszego pytania: Tak.

    Możesz też YN622N + 4x YN685 użyć. Tylko jak wtedy będzie ze sterowaniem na czuja, nie wiem.
    Do tego Navigator X ma większą kompatybilność: od lamp manualnych (60Basic) za 300 zł po plenerowe potworki 600Ws i lampy studyjne.


    Dziękuje serdeczniej Oj Tam za odpowiedzi.

    Jednej rzeczy tylko nie rozumiem. Do SB 900 + Navigator X. nie opłaca się YN685 z wyzwalaczem. To jakie pozostałe lampy zakupić 4x do Navigatora X+ zeby to grało jak trzeba. (HSS i reszta JW.)

    Druga sprawa jezeli przeniose sie z navigatorem i doradzonymi przez ciebie lampami na Nkonowskiego bezlusterkowca bedzie to wszystko smigac?

  7. #7

    Domyślnie

    No przecież pisałem. S60N. Albo S60Basic, jak TTL nie potrzebujesz. Basic ma obsługę HSS, ale tylko przez wyzwalacz.

    Co do działania z bezlustrami, to mogę jedynie sugerować się opiniami z neta, że tak. Będzie działać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, przeoczyłem Strobosa.

    Czyli szykuje sie na zakup Navigatora X+ do tego 4x S60N + 4X Statywy wraz z uchwytami Dziekuje seredecznie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa80 Zobacz posta
    Dzięki wielkie, przeoczyłem Strobosa.

    Czyli szykuje sie na zakup Navigatora X+ do tego 4x S60N + 4X Statywy wraz z uchwytami Dziekuje seredecznie

    Znalazłem taki wpis, akurat w temacie który najbardziej mnie interesuje czyli reportaż ślubny. Może coś doradzisz w tej sprawie:

    5 sztuk lamp kupionych do reportażu ślubnego.

    Zacznę od wad bo jest ich więcej:

    Minusy:

    - wspomaganie AF jest dużo wyżej niż powinno, więc nie jest zbyt pomocne choć AF działa trochę lepiej niż bez tego,
    - punkty wspomagania AF widoczne na zdjęciach, jakby lampa nie nadążała gasić wspomagania na czas - skutek? Czerwona kropka i siatka na zdjęciach,
    - lampa ma wbudowany nadajnik X, tylko, że ustawiając powyżej 1/200 aparat, mamy śliczny czarny pas dołem. Zawaliłem pierwszy taniec - trzeba lekko kadrować dół,
    - lampy nawet przymałej mocy 1/16, 1/32 są w stanie błysnąć maksymalnie dwa razy. W analogach YN 560 III było tych błysków znacznie więcej,
    - TTL w trybie wyzwalania pozostawia bardzo dużo do życzenia - właściwie jest bezużyteczny, dodatkowo, z racji przedbłysków mocno prądożerny. Baterie starczają na max dwie godziny pracy (odbiorniki też muszą coś jeść).
    - kiepskie odbłyśniki (to białe coś), które po dwóch zlecenia mają problemy z wysuwaniem się, blokowanie mechanizmu i inne rzeczy, których w SB-900 po 9 latach nie spotkałem,
    - zamocowana lampa ma luzy na boki, które sprawiają, że punkty AF potrafią świecić po lewej stronie kadru lub po prawej.

    Plusy:

    - lampa ma funkcje SB-900, ale jest mocno niedopracowana (choć wspomaganie AF to jakiś żart),
    - montaż lampy z zakręcaniem nakrętki, fajne i sztywno trzyma lampę, która w sankach siedzi na sztywno.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa80 Zobacz posta
    Dzięki wielkie, przeoczyłem Strobosa.

    Czyli szykuje sie na zakup Navigatora X+ do tego 4x S60N + 4X Statywy wraz z uchwytami Dziekuje seredecznie
    Dobra opcja ale są lepsze. Więcej niżej.

    Cytat Zamieszczone przez Sowa80 Zobacz posta
    Znalazłem taki wpis, akurat w temacie który najbardziej mnie interesuje czyli reportaż ślubny. Może coś doradzisz w tej sprawie:

    5 sztuk lamp kupionych do reportażu ślubnego.

    Zacznę od wad bo jest ich więcej:

    Minusy:

    - wspomaganie AF jest dużo wyżej niż powinno, więc nie jest zbyt pomocne choć AF działa trochę lepiej niż bez tego,
    - punkty wspomagania AF widoczne na zdjęciach, jakby lampa nie nadążała gasić wspomagania na czas - skutek? Czerwona kropka i siatka na zdjęciach,
    - lampa ma wbudowany nadajnik X, tylko, że ustawiając powyżej 1/200 aparat, mamy śliczny czarny pas dołem. Zawaliłem pierwszy taniec - trzeba lekko kadrować dół,
    - lampy nawet przymałej mocy 1/16, 1/32 są w stanie błysnąć maksymalnie dwa razy. W analogach YN 560 III było tych błysków znacznie więcej,
    - TTL w trybie wyzwalania pozostawia bardzo dużo do życzenia - właściwie jest bezużyteczny, dodatkowo, z racji przedbłysków mocno prądożerny. Baterie starczają na max dwie godziny pracy (odbiorniki też muszą coś jeść).
    - kiepskie odbłyśniki (to białe coś), które po dwóch zlecenia mają problemy z wysuwaniem się, blokowanie mechanizmu i inne rzeczy, których w SB-900 po 9 latach nie spotkałem,
    - zamocowana lampa ma luzy na boki, które sprawiają, że punkty AF potrafią świecić po lewej stronie kadru lub po prawej.

    Plusy:

    - lampa ma funkcje SB-900, ale jest mocno niedopracowana (choć wspomaganie AF to jakiś żart),
    - montaż lampy z zakręcaniem nakrętki, fajne i sztywno trzyma lampę, która w sankach siedzi na sztywno.

    Trochę błędów technicznych tutaj widzę, ale od początku.

    Ilość błysków: na jakich akumulatorach błyskałeś (to ma ogromne znaczenie). Jak zależy Ci na serii to polecam Stroboss 60 Evo - bateria ogromna (starcza na cały ślub) w dodatku ładowanie pełnej mocy trwa ~1s.
    Jakbym budował od zera set to wolałbym 2x stroboss V1 niż 4x 60 Evo. Wersja na bogato to 2/3x Reporter 200.
    V1 nie ma już mocowania na zacisk - ma blokadę przekręcaną z bolcem kontrującym. Miodzio.
    Lampa na aparacie / wspomaganie AF - daj spokój. Nie rób tak.
    TTL - j.w.
    "Czarne paski" to czas synchronizacji dla błysku jak nie używasz HSS. KAŻDA lampa będzie tak miała. Jak włączysz HSS to "czarne paski znikną" ale za to tracisz mnóstwo mocy lampy.
    SB-900 jest świetną lampą, ale jak na poważnie myślisz o błyskaniu radiowym to sprzedaj ją i zainwestuj w system godox/quadralite.
    Ostatnio edytowane przez Teu ; 14-02-2020 o 20:31
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-12-2019, 09:42
  2. Wyzwalacz Yongnuo 622N i dwie lampy?
    By larky in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 08:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 16:27
  4. SB-900 wyzwalana zdalnie prze Yongnuo
    By banghra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 20:52
  5. Inne lampy wyzwalane zdalnie z d 50
    By december in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2007, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •