Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Ta opinia z plusami i minusami jest przytoczona z opinii nt S60N z cyfrowe. Myk jest taki, że to dość stara opinia, dotycząca starszego softu w lampach, a tam dość sporo poprawione aktualizacjami było.

    Co do V1 i R200, które @Teu proponuje, pomysł dobry, ale budżet już inny. Skoro @Sowa80 pisał o tanich lampach, pominąłem je. Może niepotrzebnie?

    A propos braku synchronizacji... Jak się bawiłem, 1/8000 na zdalnym wyzwoleniu nie było problemem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Kolega chce błyskać 4 lampami + sb-900. Przy sprzedaży tej ostatniej spokojnie by starczyło na x2/3 (w zależności czy jest promo) V1 lub reporter 200 + nadajnik X+ ("plus" ma mocowanie "na bolec", łączność bluetooth oraz - co najważniejsze- każdą grupę pod guzikiem co jest mega wygodne).

    Wg. mnie opcja-killer względem innych.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A propos braku synchronizacji... Jak się bawiłem, 1/8000 na zdalnym wyzwoleniu nie było problemem.
    Dokładnie tak.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #13

    Domyślnie

    Ok, cena jest dla mnie ważna. Chciałem użyć 4 lamp w 4 rogach sal lub 2 rogach plus balkon dla klimatu na zdjęciach. A SB900 chcialbym uzywac tylko wtedy gdy będę chciał błysnąć tylko lampa z aparatu np dla uzyskania innych ciekawych kadrów lub przejscia na część sali/budynku gdzie ludzie konsumują żywnosć i napitek

    Dodatkowo 2ie z tych 4rech lamp używałbym z parasolkami do zdjęć grupowych. Oraz do zdjęć na tle scianki/sciany na studniówkach. Myslalem też o użyciu wraz z parasolkami jednej lub dwóch lamp w plenerowych porterach. Mam zamysł w głowie tylko nie wiem jak to ugryźć żeby było dobrze.

    Czyli wychodzi na to że wspomniany na samym początku zestaw nada sie do moich zastosowań?

  4. #14

    Domyślnie

    Nada się. A jak stwierdzisz, że czegoś Ci brakuje, to już będziesz sam wiedział czego.
    Czy to będzie V1, R200 czy A600TTL... Z NX+ obsłużysz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Do zdjęć grupowych 2x lampka z parasolką może być za mało, szczególnie że potrzebujesz stosunkowo dużego modyfikatora - aby światło było łagodne to myślę że okta 120cm z mleczną blendą przyczepioną byłaby w sam raz, ale do takiej to już reporter 200.

    Jak chcesz jednak 4x stroboss 60 basic nie szczędź na akumulatorkach - czarne eneloopy, ew. białe ladda z Ikei (to dokładnie to samo co białe Eneloopy).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #16

    Domyślnie

    Do zdjęć grupowych (około 30 osób) 2 lampy np. typu YN560 skierowane w sufit (z wysuniętymi odbłyśnikami) w zupełności wystarczą (ISO 200, f=5,6).
    Jeśli zastosować białe parasolki odbijające (nie transparentne), to wydajność światła się zwiększa. Parasolki 120 cm. Sprawdzone wielokrotnie, z doskonałym skutkiem.

  7. #17

    Domyślnie

    Jesteście wielcy. Dziękuje za rady. A powiedzcie mi jak z mojego zestawu uzyskać fajne zdjęcia portretowe oraz sylwetkowe jednej osoby lub paru osób na garażu samochodów ratowniczych w którym wpada światło dzienne przez bramę wjazdowa jednak wiele miejsc jest ciemnych. Jaki softbox zastosować? Prostokątny 120x80cm?, czy może oprzeć się na parasolkach? A może jakiś modyfikator który byłby użyteczny też w plenerze. Błyskałbym lampą SB900 lub S60N.

    Czy myślicie ze lampa ledowa pierscienowa (światło ciagle) 55W 3500/5500 może zdać egzamin do oświetlenia porterówek?

    Mam też możliwość użyc mocnych lamp ledowych przemysłowych do sceneri grupowych, tylko jak to zmiękczyc mam blendy materiałowe/ przescieradła może tym zaimprowizowac?
    Ostatnio edytowane przez Sowa80 ; 14-02-2020 o 23:04

  8. #18

    Domyślnie

    Jako fanatyczny przeciwnik światła ciągłego - stanowcze nie.
    Na zachodzie (w USA szczególnie) światło ciągłe zyskuje coraz większą popularność (zwłaszcza rotolight) ze względu na pozorną łatwość obsługi - widzisz efekt.
    Jednak ma jedną wadę - jest stanowczo za słabe.
    Jakbyś chciał ledem oświetlić tak jak oświetlasz tym strobosem na mocy 1/1 to by oślepł po minucie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #19

    Domyślnie

    Rozumiem, a chałupniczo zanim wyposaże sie w system

    SB900 na statywie po CLsie?

  10. #20

    Domyślnie

    Da się, ale co zrobisz jak goście zaczną błyskać swoimi lampkami (telefony/aparaty) albo grajkowie będą mieli swoje oświetlenie migające?
    Ponadto w tak niekontrolowanych warunkach moim zdaniem nie warto ryzykować tak niepewnym błyskaniem. Co radio to radio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-12-2019, 09:42
  2. Wyzwalacz Yongnuo 622N i dwie lampy?
    By larky in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 08:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 16:27
  4. SB-900 wyzwalana zdalnie prze Yongnuo
    By banghra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 20:52
  5. Inne lampy wyzwalane zdalnie z d 50
    By december in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2007, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •