Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Tutaj szybkość jest bardzo ważna. Dlatego do ptaków poleciłbym A9/9II a nie A7R III/IV
    Racja... Pytanie czym te ptaki focić, czyli co podłączyć do A9II i czy budżet zakładający D500/D750/D810, dla którego D850 jest za drogie to wytrzyma... Polecić możemy wszystko, pytanie tylko po co

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Racja... Pytanie czym te ptaki focić, czyli co podłączyć do A9II
    200-600/5.6-6.3.
    Podobno całkiem niezły. I nie kosztuje rocznej pensji minimalnej.
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    czy budżet zakładający D500/D750/D810, dla którego D850 jest za drogie to wytrzyma...
    I to jest dobre pytanie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Racja... Pytanie czym te ptaki focić, czyli co podłączyć do A9II i czy budżet zakładający D500/D750/D810, dla którego D850 jest za drogie to wytrzyma... Polecić możemy wszystko, pytanie tylko po co
    ...do A9 II to na zwierzynę to natywne sony: GM100-400, GM400, GM600 lub FE200-600. No, ale tanio nie będzie
    To prawda trochę odlecieliśmy...
    No, ale temat o ptakach
    Tak czysto racjonalnie i uwzględniając powyższe założenia/limity kosztowe to d500...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    ...do A9 II to na zwierzynę to natywne sony: GM100-400, GM400, GM600 lub FE200-600. No, ale tanio nie będzie
    Czyli w wersji lux ok 150 tyś zł, a w wersji ekonomicznej tylko 35... Zejdźmy na ziemię, D5 wychodzi zaskakująco tanio, a D500 jak dodatek do płatków śniadaniowych
    Ps. Obiektywy Sony, nawet ciemne, przeciętnych parametrów kosztują baaardzo dużo... Ciekaw czy ktoś je kupuje, czy jednak normalne tele Canona i przez adapter udaje zwolennika Sony
    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Tak czysto racjonalnie i uwzględniając powyższe założenia/limity kosztowe to d500...
    Racjonalne. A jako bonus FX, który być może się czasem przyda, dokupiłbym D610 lub D750 jak budżet pozwoli

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czyli w wersji lux ok 150 tyś zł, a w wersji ekonomicznej tylko 35... Zejdźmy na ziemię, D5 wychodzi zaskakująco tanio, a D500 jak dodatek do płatków śniadaniowych
    Ps. Obiektywy Sony, nawet ciemne, przeciętnych parametrów kosztują baaardzo dużo... Ciekaw czy ktoś je kupuje, czy jednak normalne tele Canona i przez adapter udaje zwolennika Sony ÷)


    Racjonalne. A jako bonus FX, który być może się czasem przyda, dokupiłbym D610 lub D750 jak budżet pozwoli
    Zrobiłbym własnie tak.....zwłaszcza że ceny nie zajechanych używek są bardzo..bardzo atrakcyjne. No cóż ciśnienie by zaimponować modnym bezlusterkowcem jest silniejsze od logiki....bo czym innym wytłumaczyć wysyp 2, 3 letnich body z przebiegiem kilku tysięcy fotek. Jeszcze nie tak dawno marzeniem było kupić używany aparat z przebiegiem poniżej 30..40 tys. Ale ja stary jestem....widocznie dzisiaj aparat nie służy do fotografowania.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Obiektywy Sony, nawet ciemne, przeciętnych parametrów kosztują baaardzo dużo...
    Generalnie są drogie, to prawda, ale np. GM100-400/4.5-5.6 pomimo, że nie jest jasny to jest naprawdę świetny (bardzo szybki i najostrzejszy z długich telezoomów)
    https://www.dxomark.com/sony-fe-100-...ent-tele-zoom/

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Generalnie są drogie, to prawda, ale np. GM100-400/4.5-5.6 pomimo, że nie jest jasny to jest naprawdę świetny (bardzo szybki i najostrzejszy z długich telezoomów)
    https://www.dxomark.com/sony-fe-100-...ent-tele-zoom/
    Ale przy jego cenie 100x bardziej wolałbym Nikkora 200-500, Tamrona 150-600 G2, czy nawet Sigmę Sport 150-600, nawet jeżeli ostrością wypadłby ciut słabiej. Gdyby on był 100-400 F4, to byłoby jasne czemu kosztuje ponad 4k zł. A tak trzeba udowadniać wszystko
    Nie jestem przeciwnikiem Sony, ale masowego sprzedawania luster na rzecz A9II jakoś nie widać
    Ps. Te 20 kl/s to zdaje się z migawką elektroniczną (w wszystkimi możliwymi wadami tego rozwiązania), a ta wielka ilość rawów w buforze to skopresowane rawy... Migawka mechaniczna wyciąga 10 kl/s, czyli tyle co D500, czy D4 To też może być ważne dla ptasiarzy
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 18-01-2020 o 08:32

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czyli w wersji lux ok 150 tyś zł, a w wersji ekonomicznej tylko 35...
    Ja tylko w kwestii formalnej. A9 + 200-600 to 22,5 tysia a nie 35. Oczywiście nadal jest to zestaw budżetowy tylko w żartach. W tej chwili A9II to przecież nowość a te kilka usprawnień, które dostał względem poprzednika to ukłon w stronę pro, którzy potrzebują dostarczyć materiał na wczoraj itd. Dla ptasiarza chyba nieistotne. Nie zmienia to faktu, że część ptasiarzy znacznie cieplej przyjęło premierę A7RIV niż A9II. Po prostu dla wielu te 10fps wystarcza a szczegółowość, jakość fotek rekompensuje im pewne niedostatki względem szybszych maszynek. Podobnie pewnie jest w świecie lustrzanek. D850 z 10fps dla wielu wystarczy a wysoka rozdzielczość, nawet w trybie apsc to duży plus.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Ps. Te 20 kl/s to zdaje się z migawką elektroniczną (w wszystkimi możliwymi wadami tego rozwiązania)...
    To akurat nie jest prawda. Nie ma efektu rolling shutter jak w tradycyjnej migawce elektronicznej.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 18-01-2020 o 10:05

  9. #29

    Domyślnie

    Widzę dyskusja się rozwinęła i bardzo fajnie. Panowie, będę kupować raczej d500, jeden z kolegów zaoferował w poście, że mogę zobaczyć w moim mieście ten aparat - za tą propozycję mu publicznie dziękuję. Rozmawiałem również z kolegą, który wiele lat był zawodowym fotografem i również mi powiedział, że d500 będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem (powiadzial że jest to niesamowicie przemyślany, wręcz idealny aparat)

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja tylko w kwestii formalnej. A9 + 200-600 to 22,5 tysia a nie 35.
    W kwestii formalnej dyskusja toczy się o A9II, nie o A9
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To akurat nie jest prawda. Nie ma efektu rolling shutter jak w tradycyjnej migawce elektronicznej.
    Internety piszą, że jednak coś tam w sztucznym świetle może wystąpić i że niby 10 kl/s jest ukłonem w kierunku osób fotografujących sporty halowe Ja nie mam nic przeciwko polecaniu Sony, ale nie w wątku w którym ktoś ma szkła Nikona i rozważa zakupy do 6 tyś zł... Bądźmy trochę poważni
    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    Panowie, będę kupować raczej d500...
    I to jest bardzo racjonalną decyzją. Miałem go przez dwa lata i zdecydowanie trudno mu cokolwiek zarzucić. AF jest genialny, ergonomia wzorowa, szybkość działania świetna... Patrząc na obecne ceny jak ktoś chce lustro DX to chyba nie ma niczego lepszego od D500.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 18-01-2020 o 10:51

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Postrach ptaków
    By FotoDam in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2019, 06:35
  2. [ Przyroda ] Kilka ptaków
    By pepedros in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 19:53
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 20:20
  4. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  5. [ Przyroda ] ... z braku ptaków :-(
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •